°


WPR24

Nowa izba przyjęć na Wrzesinie otwarta

W piątkowe przedpołudnie odbyło się uroczyste otwarcie nowej izby przyjęć w Szpitalu Powiatowym na Wrzesinie. Wkrótce pojawią się tam pierwsi pacjenci.

Do tej pory izba przyjęć pruszkowskiej lecznicy funkcjonowała w starszej i wysłużonej części szpitala. Nowa przewyższa ją o conajmniej kilka standardów. Efekt prac na własne oczy w piątek obejrzeć mogli goście zaproszeni na uroczyste przecięcie wstęgi przy wejściu do skrzydła z nowoczesnymi pomieszczeniami izby. – Zaświeciło dziś słońce dla tego szpitala, dla powiatu pruszkowskiego, ale przede wszystkim dla pacjentów. To bardzo ważny dzień w historii szpitala. Kończymy drugi, bardzo ważny etap modernizacji. Wprowadzamy zupełnie nową jakość. Jeśli państwo pamiętacie jak jeszcze półtora roku temu wyglądał parter tego szpitala, jak wyglądały oddziały, a jak zobaczycie to dziś, to sami potwierdzicie, że zrobiliśmy coś bardzo, bardzo ważnego – powiedział Tomasz Sławatyniec, dyrektor placówki na Wrzesinie.

W piątkowej uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz gmin powiatu pruszkowskiego, samego powiatu, radni, a także wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera i były minister zdrowia, obecnie senator Konstanty Radziwiłł. – Cieszę się, że szpital w Pruszkowie modernizuje się. To bardzo ważne dla pacjentów i dla pracowników. Wiemy, że ten szpital potrzebuje jeszcze wiele inwestycji, miejmy nadzieję, że już niedługo otwarcie nowoczesnego bloku operacyjnego – zaznaczył były szef resortu zdrowia.

Wszystkim zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia podziękował starosta Maksym Gołoś. Wyrazy uznania za wkład w rozwój szpitala złożył także na ręce odwołanego niedawno ze stanowiska wicestarosty Krzysztofa Rymuzy.

W ciągu najbliższych kilku dni nowa izba zacznie funkcjonować na pełnych obrotach. Przeprowadzka będzie odbywać się stopniowo ze względu na potrzebę zachowania ciągłości przyjęć pacjentów.

To nie jedyna zmiana. Do dyspozycji pacjentów jest także zmodernizowany oddział chirurgii. Na jego remont, dobudowę nowej części szpitala z nowoczesną izbą przyjęć i zakup sprzętu przeznaczono łącznie kwotę ponad 9 milionów złotych.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 34

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

W STAROSTWIE wróciła komuna gierkowska.

Monia

zaraz pielegniarki bedą strajkowały więc po co to otwierają?

Gość

BRAWO !!! Dr. Wstrzas Dr. Kidler i Siostra Basen.

Szczerze?

To lepszy "niedasie" niż "co dotknę to schrzanię". Zysku tak samo nie ma, a chociaż straty mniejsze. Ja bym nawet poparł Starzyńskiego gdyby wywalił wszystkich swoich zastępców.

Gość

uuu a co nie zaprosili ,,niedasia,, i jego wspaniałej ekipy fachowców?, jak mi przykro buhhaaaa

Gość

Do "zapora" przecież mamy Tworki , ciekawe z jakiego powou na wjeździe jest zakaz fotografowania ? , jak za komuny obiektów strategicznych , może wstydzi się obecna władza stanu w jakim aktualnie jest teren i obekty , poza widocznymi przy i wjeździe i izbie przyjęć

Gość

Szkoda że nie ma zdjęć na tle lądowiska dla helikopterów, na które wydano kilkaset tysięcy złotych publicznych pieniędzy, a z powodu błędów przy jego budowie nigdy nie wyląduje na nim żaden śmigłowiec.

Pisowiec

Dziadostwo a nie szpital.Gdy umierała moja matka nawet mnie nie poinformowali a mieli telefon mój.wstyd

B.pisowiec

Precz z pisem w Pruszkowie i w Powiecie Max do kobyłki do muzeum .

Zapora

Szkoda że nie otworzyli odziału psychjatrycznego , autorzy tych kmentarzy nie mają się gdzie leczyć i są psycholami - lub idiotami!!!

Gość

Była lokalna rv? Czy tylko Niedasiowi robi dobrze? Powiatowi odchodzą to ich sie juz nie opłaca pokazywać. Dosłownie bo za malo płacą. Nie to co Niedas od którego stale polecenie przelewu. Wiwat korupcja.

Gość

Towarzystwo wzajemnej adoracji z księżulkiem na czele...

Gość

Totalni są zerem, nie potrafili nic zrobić dobrego, przyzwalali na wyłudzanie VATu na ogromną skalę. Pozostaje wam tylko czytanie wyborczej, póki się jeszcze ukazuje w coraz mniejszym nakładzie.

Gość13

Co do cholery z lądowiskiem za 400 tysięcy złotych, kiedy ponownie otworzą go z podobną POMPĄ!!!!!!!!!

Gość

Do gość z 14.29 , życzyłbym sobie tego , ale jak byłem na poprzednich wyborach bo , chodzę zawsze, to widziałem tylko mohery , nawet z balkonikami i o kulach , więc byłem w mniejszości , to jak sobie to wyobrażasz ?

Gość

Nowelizacja ustawy o IPN szybko i bez drugiego czytania. Pomachali szabelką i tyle. Polska wstaje z kolan? A, a to dobre.

Ksiądz

Za chlapanievwodą z bakteriami kałowymi będzie szeset.

Gość

W piątek - zły początek...

Kite

Ja czegos tu nie kumam PiS i widoczny tu byly minister fanatyk religijny radziwiłek jest za całkowitym zakazem in vitro ale juz kandydat PiS u niejaki JAKI na prezydenta stolicy już zmiękł i dopuszcza finansowanie tej procedury. To prawda jest taka że jak dostane dobry stołek za obiecanki to może zmienie wyznanie i wiare A ciemny lud to kupi a i tsk zrobie jsk KACZOR nakazuje.

Gość

Ten PRL owski twór pochłonął już tyle kasy na pseudomodernizacje , że wystarczyło by super nowy z prawdziwego zdarzenia szpital

Gość

Jeszcze gdyby personel wymienili i zatrudnili naprawde dobrych lekarzy to bedzie git.

FD

"Wprowadzamy zupełnie nową jakość." Ludzie, zejdźcie do Laboratorium i przyjrzyjcie się twarzom tych kilku pracujących tam kobiet. A zobaczycie w nich potworne zmęczenie. Urlopy mają wstrzymane, pracują po kilkanaście godzin dziennie, w soboty, w niedziele i nocami, bo Dyrekcja nie ma dla nich zmienniczek. Na odpoczynek, regenerację sił zostaje im niewiele czasu. Jak długo można wytrzymać w takich warunkach, żeby nie zostać pacjentem? Tak Kierownik (a z nim dyrekcja) wyprowadził Laboratorium na prostą. Praca w ciemnej piwnicy, bez wentylacji (klimatyzacja to szczyt marzeń). Jak w lochu! I tak czują się te panie. Jak wtrącone do lochu. Przedstawiciele szpitala uśmiechnięci, weseli. Na twarzach tych pań widać tylko umęczenie. Dbajcie o nasz szpital, dbając przede wszystkim o personel i godne warunki pracy dla wszystkich.

Gościu

Co za skromność. Dlaczego nie było Krzywoustego ? Oby się nie okazało że to tylko do ogladania a pacjenci dalej będą wchodzic od tyłu. No i z byt mało takich budujących uroczystości. Powinny się odbywać z okazji wymalowania nowych pasów na przejściu, wkręcenia nowych żarówek w latarniach, odnowienia toalety w UM itd.

Gość

Dyrektorowi to już marynarka trzeszczy.

Funfel

Powiedzieli źe "Wprowadzamy nową jakość" ale nowa jakość to nie budynek i pomieszczenia (jakość to personel) a w tym szpitalu tego brak a jak juź jest to opłacany za mizerne poniędze a jak mało kasy płacą to i jakosć usług kiepska i jeszcze dochodzi "dyktatura pewnej paniusi wzgledzem personelu. Ale pamietajcie źe już PiS w powiecie się rozpada i wkrótce nastąpi zmiana. Sami zobaczcie ile już ruskich tam pracuje za miske kaszy. Wkrótce urzedowym jezykiem bedzie rosyjski. Polakowi to szkoda dac podwyrzki a w tvp PiS tak ładnie mówià źe juź polacy zarabiajà srednio po 5 tysiecy a kurcze w tym szpitalu to pensja 1550 złoty i jak tu życ nic tylko kombinowac i oszukiwac i klamac tak jak to robi Prezesina kaczor ze swoją sektą.

jasiu

jak to otwarte? no przecież ,,niedasie,, nic zrobić

magister

a ja niedawno mówiłem , że ,,niedasie,,

Gość

a ta dama sucha blondynka na zdjęciach to kto bez przerwy się afiszuje w mediach.siostra pitery.

Gość

Niestety tylko budynek jest lepszy, reszta zostanie po staremu. Nadal będą przyjmować niedouczone konowały, którzy mają się za Bogów i wydaje im się że pozjadali wszystkie rozumy. W dalszym ciągu pacjent będzie traktowany jak śmieć, który ma czelność zawracać im głowy. Do póki te święte krowy nie zmienią swojego podejścia do człowieka i nie przypomną sobie ,że przecież obiecywali pomagać i leczyć a nie szkodzić , to nie ma co liczyć na lepszy Wrzesin.

Gość

Cyrk. Pan Radziwił gdy był ministrem miał szansę uzdrowić służbę zdrowia. Nic z tego nie wyszło. Z kolei pan Sipiera reprezentuje Rząd, a to jest inwestycja samorządowa. Znowu niewypał. Pan Gołoś? Jeszcze tylko do jesieni i się od niego uwolnimy. Ten szpital nie ma nawet oddziału pediatrycznego.

Gość

otwarcie izby pisowców jak za Gierka .po co ta kampania wyborcza pisowców jak w Pruszkowie i w powiecie nie wygrają.

Gość

A ten w czarnej sukience to ile za poświęcenie wziął kasy?

Gość

Był superman, był ksiądz. Będzie dobrze.

Gość

no tak-dobra zmiana???????????