30° Czwartek
21 Czerwca

Pią

Sob

NieArchiwum

Nowa lokalizacja punktu kontroli autokarów

Zanim autokar z gromadą dzieci ruszy w wakacyjną drogę, warto poddać go kontroli technicznej. Dotychczas pruszkowska drogówka sprawdzała pojazdy przy Tesco w Piastowie. Punkt został jednak przeniesiony.

Wakacje w pełni. Dzieci i młodzież licznie uczestniczą w obozach i koloniach udając się w podróż autokarem. Do pokonania mają setki kilometrów, więc ważny jest stan techniczny pojazdu, którym będą się przemieszczać. Warto skorzystać z możliwości skontrolowania autokary. Dotychczas prowadzono je przy Tesco w Piastowie, ale w ostatnich dniach lokalizacjach uległa zmianie. Od 14 lipca punkt kontroli autokarów funkcjonuje na parkingu  przy ul. Kuchy, róg Powstańców Warszawy od strony torów WKD w Regułach.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, co do stanu technicznego autokaru rodzice bądź opiekunowie mogą skontaktować się z policją. Zgłoszenia przyjmuje telefonicznie dyżurny powiatowej komendy w Pruszkowie. Funkcjonariusze sprawdzą stan techniczny pojazdu oraz stan trzeźwości kierujących. Dla każdego kierowcy zostanie przygotowana kopia protokołu potwierdzająca dokonany przegląd. W razie stwierdzenia nieprawidłowości policjanci podejmą działania przewidziane przepisami prawa wobec przewoźnika.

Na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić, czy autokar, którym planowana jest podróż, posiada aktualne badania techniczne i ważne ubezpieczenie OC. 


Aleksandra Szczepańska
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz