15° Środa
25 Kwietnia

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon

Wt
wizualizacja

Nowa Stacja wystartowała

Podajemy tę informację jako pierwsi! Prace budowlane na terenie centrum handlowego Nowa Stacja właśnie wystartowały.

O rozpoczęciu poinformował nas inwestor. – Rozpoczęła się budowa Nowej Stacji, pierwszego nowoczesnego centrum handlowo-usługowego w Pruszkowie – poinformował nas Maciej Krzewiński, CEO ECC Real Estate, dewelopera Nowej Stacji .

Przypomnijmy. Deweloperem centrum jest firma ECC. Nowa Stacja to centrum handlowe, w którym znajdzie się 120 sklepów i punktów usługowych. Wśród kluczowych najemców znalazły się  m.in. H&M, Carrefour, RTV Euro AGD, Superpharm oraz CCC. W centrum znajdziemy również długo wyczekiwane siedmiosalowe kino, którego operatorem będzie Multikino. W centrum znajdzie się również parking na 800 samochodów.

Kiedy mieszkańcy Pruszkowa i okolic będą mogli wybrać się na zakupy do Nowej Stacji? – Termin otwarcia zaplanowano na czwarty kwartał 2018 r. Finał zbiega się również zakończeniem innych inwestycji w tym rejonie. Mowa tu o budowie parkingu Park&Ride czy modernizacji linii kolejowej – dodaje Krzewiński.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 38

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

ja bardzo proszę o Coccodrillo i zarę

romadur

Wykop jest robiony. Kręcą sie takie wielkie wywrotki. Jednak, mam wrażenie, praca się ślimaczy. Szczególnie w porównaniu z tempem pracy przy LO Zana.

Gość

budują czy nie budują ? Prawda czy nieprawda?

Gość

Przecież działka jest na sprzedaż. I to jest ta działka. Ktoś próbuje wisłe kijem zawracać.

CK

Wystartowali jak rakieta! W tym tempie centrum handlowe będzie gotowe ok. 2030 roku. Kolejna ściema. Co jakiś czas wrzuca się w prasie lokalnej hurra artykuły o tym, że prace ruszają, na plac wysyłane są 2-3 koparki, które wybierają gruz po starych halach a potem cisza. Mam wrażenie, że takie przedstawienia są urządzane aby zachęcić potencjalnych najemców do podpisywania umów najmu.

Gość 1

W końcu będą dwie stacje, najwyższy czas...

Gość

Na podstawie 30 lat obserwacji: badylarze tylko tłuką ludzi mega-marżami. Nie dają miastu NIC: -nie angażują się lokalnie - nie dbają o estetykę - nie rozwijają siebie, ani swojego otoczenia - blokują miejsce bardziej przyjaznym konceptom - są zamknięci kiedy znaczna część klienteli ma czas żeby zrobic zakupy - ograniczony i badziewny wybór i jakość - niski standard obsługi - blokowanie rozwoju: np. dobre sklepy przyciągają inne usługi około-sklepowe: kawiarnie, restauracje, można to zobaczyć w galeriach handlowych Efekt końcowy: potencjał handlowy uciekł z miasta tam gdzie jest lepiej traktowany, zaś miasto pogrążyło się w letargu handlowym pomimo ładnie odnowionych ulic i licznych inwestycji mieszkaniowych które potencjalnie powinny spowodowac rozkwit ulic handlowych w mieście.

Gość

fajna wizualizacja projektu ,identyczna jak na ulotkach promujących szczęśliwe i dostatnie życie. ale i tak nie zacznę prenumerować "strażnicy" :-DD

Gość

Pruszków Starzyńskiego przespał swoją "handlową" szansę. Zamiast budować w centrum miasta większe powierzchnie handlowe (nie mówię o supermarketach, ale o sklepach typu H&M, PEPCO, większy rossmann, decathlon, euroAGD itp) postawiono na badylarzy. I wszystko pozostało dziadowskie włącznie z klientelą. Zamiast nastawić się na rozwój centrum miasta dzięki napływowi nowych mieszkańców licznych inwestycji deweloperskich (klienci, podatnicy!) centrum miast pozostanie pełne dziadowskich sklepów o małych powierzchniach i gdy tylko otworzy się porządna galeria w pobliżu - do reszty sczeźnie. Pomimo relatywnie dużych środków zainwestowanych, choć zbyt późno i bez całościowego planu. DYLETANCI!

Do Gość 2017.04.11 2

Do Gość 2017.04.11 21:26 Gościu weź duży rozbieg i walnij głową w mur to może zmądrzejesz. A w tym centrum pracy nie dostaną polacy / mieszkańcy Pruszkowa?

Gość

"Pojawią się markowe sklepy"... a cóż to za rarytas te butiki? Ten sam chłam co wszędzie tylko z inną metką. I już widzę te tłumy w kinie. Jedyna "korzyść" to młodzież będzie miała gdzie się szlajać i rodziny w weekendowe popołudnia.

Gość

z czego sie tak cieszycie? Że obcy kapitał wchodzi do Pruszkowa,ze pieniądze odplyną z Pruszkowa? Bo napewno nie zostaną ,zwłaszcza ze polskie sklepy sie pozamykają.Śmieszą mnie te komentarze ze nareszcie bedą gdzie zakupy mieli robic,ze sklepy markowe itp Snoby i tyle,nie zastanawiają sie wogole nad przyszloscią miasta i swoją.Jak niejedna matka czy ojciec straci z tego powodu prace to moze niektórym otworzą sie oczy.

Gość

Wreszcie, bo w Pruszkowie nie ma normalnych sklepów! Zerowa konkurencja na Kościuszki i Prusa, gdzie jakość mówi sama za siebie. Alma padła i do wyboru tylko lidle i biedronki, żenada!

Gość

Czy ktoś się orientuje jaka wysoka będzie ta galeria?

Gość

Też się dziwie, ze Społem na Kościuszki jeszcze istnieje. Byłem tam w życiu może ze...2 razy. Od razu przy wejściu urzekł mnie swąd szmaty do podłogi oraz łypiąca zza lady wku**ionym wzrokiem ekspedientka w fartuszku. Podczas próby zapłaty za towar podobny wyraz uprzejmości uświadczyłem ostatni raz zgłaszając na komendzie kradzież wózka. Przez chwile przeszło mi przez myśl, że może zamiast do widzenia powinienem przy wyjściu powiedzieć przepraszam. Ten Społem to na prawdę jakiś ewenement.

Do Gość 2017.04.10 1

Do Gość 2017.04.10 19:55 Bez przesady, aż tak uciążliwe to nie będzie, a i im ta galeria bardzo się przyda też. Sami tam rozważaliśmy mieszkanie na tym osiedlu i deweloper niczego nie ukrywał, wiadomo było, że tam prędzej czy później ta galeria powstanie, nam sprzedawca nawet dokładnie wskazał w którym miejscu będzie ściana budynku w stosunku do osiedla i jakiej wysokości żeby była jasność

Gość

Mieszkania komunalne by zaczęli budować !!!!!!!!!

Gość

"Wielka kampania Starzynskiego za publiczne pieniądze". Ale CDK, szkoła na Gasinie, szkoła na Bakach i inne rzeczy zostaną w Pruszkowie i będą służyć kolejnym pokoleniom. Bez względu na to czy Starzynski i SPP wygrają czy nie. Rozumiem ze lepiej by było gdyby w 2018 roku nie robiono NIC, wtedy byłoby ok, co?

Gość

padnie szybciej niż powstanie, a w 2018 nawet nie wyjda z wykopów. Zakład?

Gość

A swoją drogą od siebie dodam, że łączę się w bólu z mieszkańcami "loftów" przy placu Mechaników. Fajne mieszkania, w rozsądnej cenie, w dobrym miejscu (dwa kroki do dworca) a jednocześnie cisza i spokój (nie licząc lokalnej patologii ze Stalowej). A teraz za płotem będą mieli galerię handlową, która od rana do nocy będzie generować ruch samochodowy, hałas i uciążliwości. Współczuję.

Gość

Małe sklepiki na Kościuszki czy Prusa nie upadną, bo nikt nie będzie leciał do centrum handlowego żeby kupić pieczywo, gazetę czy papierosy. A dużych zakupów i tak pewnie nikt w tych sklepach nie robi bo jest drogo. Jak na mój gust jedyną ofiarą Nowej Stacji będzie Społem na Kościuszki. Dziwię się że ten sklep wciąż się jakoś trzyma, jest drogo, nie ma tam zazwyczaj ludzi, a utrzymanie takiej powierzchni i tylu pracowników musi kosztować. Powinni tam zrobić skansen PRL, jak się tam wchodzi to ten zapach i ten wystrój przypomina mi moje dzieciństwo z lat 80.

Gość

gdzie to żeby po kask do roweru dla dziecka musieć robić wyprawę 30 km.... na "mieście" pełno lokali usługowych ale brak nowoczesnych powierzchni handlowych więc same lumpensklepy dla lumpenproletariuszy

pawel k aka zigfried

Spp kampanie z naszych pieniędzy? Przecież to nie pis ani po. Nie maja partyjnych pieniedzy

Gość

ja 2017.04.10 13:21 To się w ogóle nie dogadałeś, te "galerianki" przyjeżdżały właśnie z pruszkoskiej wioski

Gość

Zakulisowo Prezydenci szczycą się tą inwestycją i planują robić z prywatnej inwestycji kampanie wyborczą. Podobno otwarcie tej galerii na jesień 2018 nie jest przypadkowa - wybory samorządowe. Do tego w samym artykule podkreślone jest, że w tym samym czasie powstaną parkingi wielopoziomowe, tylko z CDK im nie wyszło bo wykonawca dużo szybciej ukończy inwestycję (w 2015 roku wody gruntowe były wyjątkowo głęboko). Planowane było otwarcie na wrzesień 2018r. Warto dodać, że w tym samym roku zakończy się budowa szkoły na Bąkach oraz wkopią pierwsze łopaty na Gąsinie... W 2018 roku czeka nas wielka kampania wyborcza Starzyńskiego i SPP za publiczne pieniądze...

Gość

no nareszcie! i wreszcie kino!

KOlo

Do Gość i Gość :) A czemu to te wspaniałe sklepy i punkty usługowe czynne są do 18 ej w tygodniu i w sobotę do 14 ej? Otwierajcie 2 razy w tygodniu od np. 11 do 20 i od razu wam wzrosną obroty. Albo zamknijcie w poniedziałki ale otwierajcie do 18ej w soboty.

y

Do Gościa z 13:39- lecz się, to, że Tobie wystarczają zakupy na osiedlowym warzywniaku, to nie znaczy, że nam też. Odkąd zamknięto almę, w Pruszkowie nie ma żadnego porządnego sklepu. Może w nowym centrum coś się trafi

Gość

To Niedasię będzie błyszczał w kampanii za rok. No taki sukces, że hej.

Gość

jeszcze ze dwa lidle i kilka biedronek i nikt podatkow w Pruszkowie nie zapalaci, to Wam sie miasto zmieni , na nic kasy nie bedzie na remonty czy innowacje, powodzenia i siedzcie w tej galerii od rana do nocy najlepiej z dziecmi niech sie ucza od małego spędzanai czasu

Gość

Dawać KFC :)

Gość

Tylko rok opóźniony start...

ja

Super! W końcu nie trzeba będzie jeździć na galerianki do Warszawy! :D

Gość

Gościu o jakim ty handlu mówisz? O tych spelunach? O lumpeksach? Taki handel może zniknąć choćby dziś.

Gość

Początek końca handlu w Pruszkowie. Ul. Kościuszki, B. Prusa czy Kraszewskiego przestają istnieć.

Gość

Super! wreszcie nie będzie trzeba jechać na zakupy do W-wy i Janek. Tylko żeby oferta sklepów nie skończyła się na CCC i H&M i Pepco, liczę na markowe sklepy z lepszą jakością.

Gość

Nareszcie! Jak zobacze ze ptaszki przyleciały (żurawie) to juz uwierze w 100%

Gość

Nalo miejsc pakinhowych