25° Wtorek
18 Września

Śr

Artur Tusiński

Nowa toaleta miejska i więcej zieleni wokół WKD w Podkowie

Kolejne zmiany w otoczeniu stacji WKD Podkowa Leśna Główna. Od niedawna mieszkańcy korzystają z park&ride, a teraz do dyspozycji mają także nowoczesną toaletę, lepsze oświetlenie i więcej zieleni.

Zagospodarowaniem terenu wokół stacji zajęły się władze miasta. Efekty dokonale już widać, a zmiany są naprawdę spore. – Została postawiona nowoczesna toaleta miejska, latarnie w typie pastorał i wybudowane wiaty na rowery, nawiązujące swoją stylistyką do elementów drewnianych zabytkowej stacji WKD Główna. Cały teren jest monitorowany i dobrze oświetlony, więc mieszkańcy pozostawiający swoje samochody i rowery, bądź korzystający z parkingu np. wieczorem mogą   czuć się   znacznie bezpieczniej niż dotychczas – zaznacza Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Pojawiło się też dużo nowej zieleni, zasadzono dokładnie 5854 rośliny. – Zgodnie ze specyfikacją zamówienia nowo projektowana zieleń powinna spełniać funkcję wypoczynkową i rekreacyjną. Posadzone rośliny są różnorodne gatunkowo i atrakcyjne dla mieszkańców ze względu na zapach, kolor i fakturę liści, kwiatów i pędów. Zadaniem projektanta było stworzenie dekoracyjnej oprawy dla otoczenia stacji WKD i terenów przyległych przy jednoczesnym zachowaniu harmonijnego powiązania nowo urządzanego terenu z miejscowym krajobrazem – wyjaśnia podkowiański włodarz.

Największa zmiana to pojawienie się nowej miejskiej toalety. Szalet działa automatycznie i całodobowo. Wizualnie wpisuje się w otoczenie. Korzystanie z niego kosztuje 2 zł.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Wreszcie ładnie i porządnie to wygląda. A nie byle co, śmieci i samochody wszędzie parkujące. Rozmawiałam ostatnio z radnym emerytem, który strasznie narzekał na te zmiany i wiecie co, ciesze się, ze będą wybory i pozbędziemy się tych pseudoekologów, którzy weszli do rady, żeby pilnować swoich interesów i jątrzyć. Trzeba, aby miastem rządzili młodzi ze światłym umysłem.

Gość

Kondzio u Was tez uwalnia bąki ?

wawa

@Dolejlama. Tak samo jak WKD nie jest dla mieszkańców stolicy tylko dla przyjezdnych.

Błoński

Niestety kurz i bloto są tak mało efektowne przed wyborami, że nie nadają się na artykuł.

Dolejlama

Panie Burmistrzu, P+R nie jest inwestycją dla mieszkańców, tylko dla przyjezdnych.

Gość

panie wójcie, a kiedy zmieni się otoczenie stacji WKD w gminie Michałowice? bo na razie wygląda jakby tylko Komorów był zauważany