°


OSP Biskupice Facebook

Nowe auto dla OSP Biskupice

Gmina Brwinów ogłosiła przetarg na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupicach.

– Na zakup fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem uterenowionym 4x4 wraz ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym zamontowanym na stałe udało się pozyskać dotację ze środków województwa mazowieckiego w kwocie 130 tys. zł – poinformował brwinowski magistrat.

Samochód będzie miał wszystkie potrzebne, a zarazem nowoczesne systemy ratowniczo-gaśnicze. W ich skład wejdzie m.in. autopompa z urządzeniami kontrolno-sterowniczymi, działko wodno-pianowe o regulowanym natężeniu, zbiornik wody o pojemności minimum 3 tys. litrów, instalację zraszaczową, co najmniej jedną wysokociśnieniową linię szybkiego natarcia o długości węża min. 60 m na zwijadle (zwijadło wyposażone w dwa niezależne rodzaje napędu, czyli elektryczny oraz ręczny za pomocą korby), maszt oświetleniowy teleskopowy z możliwością regulacji obrotu o 360 stopni, wciągarkę o napędzie elektrycznym i sile uciągu min. 8 ton.

Według dokumentacji przetargowej termin realizacji zamówienia to maksymalnie 28 września tego roku.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Malkontenci!!!!?Spicie?...oczekiwałem komentarza typu " po co taki samochód lepiej utwardzic jakaś ulicę" a tak naprawdę to ...Nie chce mi się do was pisać..............