°


airly.com

Nowe mierniki powietrza w Pruszkowie

W kilku lokalizacjach na terenie Pruszkowa zamontowano mierniki jakości powietrza. Odczyty z sensorów są dostępne przez 24 godziny na dobę.

Do tego, że smog wisi w powietrzu już się przyzwyczailiśmy. Jednak nim wybierzemy się na spacer lub wyjdziemy pobiegać warto sprawdzić jakość powietrza, bo z tą, zwłaszcza zimą nie jest najlepiej. W chłodne i słoneczne dni zawartość pyłu PM2,5 i PM10 potrafi przekraczać normy nawet o kilkaset procent. Mieszkańcy Pruszkowa mogą na bieżąco sprawdzać jaka jest jakość powietrza na terenie miasta. Wszystko dzięki czujnikom, które pojawiły się w kilku punktach na terenie Pruszkowa. – Urządzenia mają na celu zwiększenie świadomości mieszkańców w zakresie jakości powietrza, a także pozwolą pozyskać wiedzę na temat aktualnego stanu powietrza – podkreślają urzędnicy z wydziału ochrony środowiska pruszkowskiego magistratu.

Gdzie pojawiły się czujniki? Zamontowano je na budynkach szkół podstawowych. Sensory pojawiły się w SP nr 1, SP nr 2, SP nr 6, SP nr 8, SP nr 9 i SP nr 10. 

Do tej pory w Pruszkowie zamontowany był tylko jeden czujnik zsynchronizowany z platformą airly.com (na terenie miasta znajduje się kilka mierników), urządzenie znajduje się na ternie przedszkola przy ul. Hubala. Dodatkowy czujnik pojawił się również przy ul. Komorowskiej.

Odczyty można sprawdzić tutaj.

 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Ale ten miernik to nie z Pruszkowa, jakaś wtopa totalna!

Gość

A my mierzymy czas do listopada. Wybory rozwiążą wszystkie problemy.

Gość

Z jednej strony instalują mierniki a z drugiej zezwalają na totalną wycinkę drzew. Smog w naszym mieście będzie miał się wyśmienicie.

lennox

Znam jednego Miernickiego

Gość

I co to da ? Od mierzenia powietrze sie nie poprawi.

i co?

A Grodzisk ma drona !

Gość

Super. Może wreszcie skończy się palenie śmieciami.