17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

Facebook: Arkadiusz Kosiński

Nowe oblicze brwinowskiego parku

Miejsce to zmieniło swój wygląd, dodatkowo poprawiono jego funkcjonalność. W parku zainstalowano wiele zabawek dla dzieci, elementy siłowni plenerowej, czy szachownicę o znacznych wymiarach.

Trudno stwierdzić, który z nowych elementów jest najciekawszy, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Gmina zakończyła trzeci etap rewitalizacji parku. – W piątek 15 grudnia przeprowadziliśmy odbiór prac budowlanych III etapu rewitalizacji Parku Miejskiego w Brwinowie, gdzie m.in. wybudowaliśmy fontannę chodnikową, tzw. pluskowisko – poinformował burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński.

Z uwagi na to, że jest okres zimowy, fontanna wystartuje dopiero wiosną. Jednak przeprowadzono jej test przy odbiorach technicznych. Pod artykułem znajdziecie krótki film, dzięki któremu zobaczycie jak działa „pluskowisko”.

Wybudowano także plac zabaw dla dzieci i młodzieży. Można znaleźć takie elementy jak: linarium, piramidę linową, karuzelę linową i trampolinę ziemną. Nie zabraknie też miejsca dla osób uprawiających sport. Tuż obok placu zabaw znajduje się siłownia plenerowa z wieloma urządzeniami: biegaczem, drabiną, ławką, orbiterkiem, prasą nożną, twisterem, rowerem, tai chi.

To co przykuwa oko to z pewnością wielka szachownica plenerowa. Jej wymiary to 4 m x 4 m, co oznacza, że każde pole ma 50 cm x 50 cm. Podziw budzi też wielkość figur – pionek wysoki na 96 cm i król na 122 cm.

Koszt rewitalizacji to ponad 1,4 mln zł.


 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Straż miejska to wielka ściema, przy takim smogu, jak zobaczą,że ktoś pali ognisko w ogrodzie robią sobie żarty, że w grudniu piecze kielbaski na ognisku. Po co ta straz?, co oni mają do roboty?, pod wiaduktem zsadzać staruszków z rowerów?, bo to ich tylko interesuje, więcej nic nie widzą i nie słyszą i nie mogą, bo takie są przepisy, a smog jest tylko w Warszawie, w Brwinowie jest OK.

Tomek

Ty brwinowianin to się naprawdę marnujesz. Zrób coś w końcu ze swoją "wszechstronną " wiedzą. Zawsze masz dużo do powiedzenia na każdy temat a w zasadzie krytykujesz wszystko co się da. Musi Ci być naprawdę ciężko tak żyć skoro nie podoba Ci się nic wokół. Chyba czas żebyś zamieszkał gdzieś indziej, może na Marsie ;-)

Gość

Super sprawa że Brwinów się zmienia, martwi mnie tylko fakt że niektóre zamontowane sprzęty na siłowni plenerowej są zbyt chwiejne co grozić może katastrofą i przygnieceniem, ale rozumiem że wszystko jest pod "kontrolą" i odbiór był rzetelny.

brwinowianin

TAAA, TEN PIASEK TO BEZSENSOWNA OSZCZĘDNOŚĆ, zwłaszcza że to park gdzie przesiadówki robi lokalna młodzież pijąc i tłucząc buteliki ! A co jak jakieś dziecko wejdzie bosą nóżką w szkło poimprezowe ?! Ale również jest niezbyt fortunne rozplanowanie alejek, np. z placu zabaw (tego nowego) nie można pójść najkrótszą drogą do alejki głównej, nie zrobili łącznika, i będą ludzie sobie zapewne wydeptywać skrót...Podobnie ma się sytuacja z siłownią, do której też poprowadzono tylko jedną alejkę dla tych idących od strony stawu (jeziorka) ,a Ci idący od miasta też będą sobie wydeptywać ścieżkę....KTOŚ TU ZROBIŁ BEZSENSOWNĄ OSZCZĘDNOŚĆ, zwłasza że te alejki jak widać nie zostały zrobione w jakiejś drogiej technologi , jedynie wysypano zmielony tłuczeń...

Mieszkaniec

Teren powinien być ogrodzony, bo z tymi kupami to nie żarty . Właściciele psów odwracają głowy jak ich pupile załatwią swoje sprawy.A może zobowiązać patrol strażników miejskich do egzekwowania utrzymania czystości i porządku a dla przykładu ukarać paru właścicieli. Chociaż czy oni znajdą czas żeby zająć się tym obiektem jak ciągle są na interwencji ???

Gość

Mnie przeraża piasek na tym placu zabaw. Psy i koty będą miały gdzie srać, a później dzieci będą się tam bawić. Ktoś tu chyba nie pomyślał....

Gość

Nowe oblicze? To można już wejść do parku po 17 bez obawy że wyjdzie się bez zębów i bez portfela?

ZENEK

Cieszy mnie nowe oblicze parku ucieszyło by mnie jeszcze bardziej to ze gdy będę na spacerze nie wdepnę przy okazji w psie odchody !!