24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
SKM

Nowe pociągi dla SKM

Tabor Szybkiej Kolei Miejskiej powiększy się o 21 „Elfów” nowej generacji. Stołeczny przewoźnik unowocześnia swoje zaplecze, a przypominamy, że jego pociągi wrócą na nitkę pruszkowską we wrześniu tego roku.

Umowę na zakup nowych składów dla SKM podpisano w poniedziałek. – To największy zakup w historii naszego kolejowego przewoźnika. Nowe pociągi znacznie zwiększą możliwości przewozowe spółki i pozwolą na uruchomienie kolejnych aglomeracyjnych połączeń, m.in. do Piaseczna i Ożarowa Mazowieckiego. Co ważne, będą pierwszymi w SKM z bezpłatnym dostępem do Internetu dla pasażerów – powiedziała Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

W ciągu dwóch lat od podpisania umowy, do „stajni” SKM trafi 13 pociągów, w tym 8 pięcioczłonowych i 5 czteroczłonowych. Do końca 2023 roku, stołeczny przewoźnik otrzyma pozostałe 8 pociągów (7 pięcioczłonowych i 1 czteroczłonowy).

– Elfy II będą klimatyzowane i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zostaną wyposażone w monitoring, nowoczesny system informacji pasażerskiej, kasowniki, automaty biletowe, hotspoty Wi-Fi, ładowarki USB oraz defibrylatory AED – dodała Krystyna Pękała, prezes zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej.

Pasażerom z Pruszkowa i okolic przypominamy, że składy SKM mają powrócić na nasze tory we wrześniu wraz z zakończeniem zasadniczego etapu modernizacji linii podmiejskiej.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 12

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

ROman

@Gość 2018.05.22 07:36 Jak będzie was stać, więc nie prędko.

Gość

Jak się chcę mieć to trzeba zapłacić. http://www.um.warszawa.pl/budzetwpigulce/2016-budzet-komunikacja-miejska Za darmo to w parku możecie się wypróżniać.

Gość

W sumie ktoś poruszył dobry temat, a mianowicie kible w pociagach, też uważam że skandalem jest że te skmki nie mają normalnego klopa a koleje mazowieckie też w swoich pociągach zmniejszyli liczbę toalet do jednej na jednostkę. Ogólnie z kiblami w warszawie i okolicach od zawsze był problem i najczęściej muszę lać jak pies po krzakach

Gość

Ścierwo z pesy to rak polskich torów który należy jak najszybciej wyciąć a nie robić kolejne przerzuty

Dojazdowicz

Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Autobusy kursują świetnie i co kilkanaście minut. I nawet Żbików na swój autobus. Niech będą tylko autobusy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gość

Rok 2018 a w pociągach nie ma toalet

Gość

Kiedy SKM dojedzie do Ciechanowa?

Gość

SKM to nie metro jezdzi tylko raz na pół godziny. Zdecydowanie lepsze autobusy. Jest szybciej

Gość

Przecierz kolej to marnotrastwo czasu, niskie pokrycie komunikacyjne. Pruszkow to nie tylko dworzec PKP

Wilku

Powrót pociągów we wrześniu może się trochę opóźnić, bo wykonawca modernizacji jest do tyłu z harmonogramem. Moglibyście trochę podociekać szczegółów i zrobić o tym artykuł.

Gość

W każdym pociągu powinno być WC.

Gość

Ciekawe, kiedy SKM dojedzie do Grodzia.