°


pixabay.com

Nowe ścieżki rowerowe powstaną w Piastowie

Mamy dobrą informacje dla rowerzystów. Władze Piastowa szukają firmy, która zajmie się budową ścieżek rowerowych przy głównych drogach w mieście.

Gdzie dokładnie mają pojawić się drogi dla jednośladów? Ścieżki zostaną wybudowane wzdłuż ul. Warszawskiej, al. Wojska Polskiego, na wiadukcie im. Leopolda Okulickiego oraz wzdłuż al. Tysiąclecia. W przypadku dwóch ostatnich lokalizacji oprócz ścieżki rowerowej wykonawca będzie musiał również wybudować część chodnika. 

Ruszyło już poszukiwanie firm, które zajmą się wykonaniem zadania. Inwestycja została podzielona na cztery części. To oznacza, że ścieżki będą mogły być wykonane przez różne firmy. Zainteresowani przedsiębiorcy swoje oferty mogą składać do 14 lutego. Jeśli wykonawcę uda się wyłonić już w pierwszym przetargu, to nowe trasy dla rowerów powinny być gotowe do 30 września.

Piastów na realizacje tego zadania otrzymał dofinansowanie ze środków przyznawanych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 29

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Sezon w pełni, a ścieżek przez wiadukt w Piastowie nawet w zarysie nie widać. Wiedziałam, że to bajki...

Gosik

Nie mogę patrzeć na puste miejsca po drzewach przy ul. Wojska Polskiego...można było inaczej przeprowadzić tą ścieżkę, to były duże zdrowe drzewa...

DO ROBOTY!

Informacja! Rząd przeznaczył na województwo nazowieckie, AŻ 47 mln. zł. NA DROGI NA TERENACH M.IN. GMINNYCH I POWIATOWYCH! WIĘC SZANOWNI PRACOWNICY UM W PIASTOWIE CZAS RUSZAĆ PO PIENIĄDZE I W KOŃCU, CZAS NAJWYŻSZY W PIASTOWIE NA PORZĄDNE ULICE W NASZEJ GMINIE ORAZ NA ULICE POWIATOWE W NASZEJ OTULINIE PIASTOWA! CZAS NAJWYŻSZY, SPIĄĆ SIĘ I DO ROBOTY!!!

Rower Błażeja

Najlepszym rozwiązaniem na ścieżkę rowerową, byłoby wybudowanie takiej ścieżki wzdłuż A2 i S2 do Grodziska Mazowieckiego, a tam lasy... SUPRAŚNIE!

Piastów dla mieszkan

Zamiast ścieżek rowerowych będziemy mieć obwodnicę, zobaczycie...teraz niby przycichło, ale zobaczycie po wyborach, jak zagłosujecie tak bedziecie mieć. PRUSZKÓW OBWODNICY NIE ODPUŚCI W PIASTOWIE, TYM BARDZIEJ, ŻE OBECNY BURMISTRZ Z TEGO CO PAMIETAM BYŁ ZAAA!!! O ZGROZO!!! PILNUJCIE INWESTYCJI W PIASTOWIE, INWESTYCJE MAJĄ SŁUŽYĆ MIESZKAŃCOM, A NIE IM SZKODZIĆ! WSZELKIE ZMIANY W MIESCIE POWINNY BYĆ SZEROKO KONSULTOWANE Z MIESZKANCAMI I ZA ICH ZGODĄ DOPIERO WPROWADZANE! AMEN!

Mieszkaniec

Bodycha i Dworcowa w jednym TO JEST CUDO INFRASTRUKTURY!!! I TAK OD LAT... TA ULICA TO NIE DOŚĆ, ŻE JEST DROGĄ DOJAZDOWĄ DO WARSZAWY, drogą reprezentacyjną dla Piastowa (masz wrażenie, że wjeżdżasz w nicość), BRAK ODWODNIENIA, DZIURY, KAŁUŻE A CHODZIĆ I JEŹDZIĆ TRZEBA. Ta ulica, to nie dość, że jest drogą dojazdową do Warszawy dla samochodów, rowerzystòw to jest jeszcze dla pieszych (dorosĺych i DZIECI-KTORE CHODZĄ DO SZKÓŁ PIASTOWSKICH) BEZ CHODNIKA, JEST PARKINGIEM DLA OSOBÓWEK, DOSTAWCZYCH I TIRÓW, A NAWET SPEŁNIA FUNKCJE ZAŁADUNKU I ROZŁADUNKU!!! RATUNKU PANIE BURMISTRZU!!! ULICA WYMAGA REMONTU, CHODNIKA ŚCIEŻKI ROWEROWEJ, OŚWIETLENIA, PASÓW DLA PIESZYCH I OZNACZENIA WYRAŹNEGO, ŻE TO TEREN ZABUDOWANY, Z OZNACZENIEN ZAKAZU PARKOWANIA!!! I ZIELENI!!!

Gość

Wyłączenie chodnika z jednej strony na wiadukcie tylko dla ruchu rowerowego to słaby pomysł, jeśli ktoś myśli, że tak się da, to nigdy nie mijał się z drugim rowerem na tym przejściu, jakieś dwa lata temu właśnie tam został potrącony chłopiec i miał problem z zębami :(

turirek

Nie ma ul.Regulskiej w Piastowie

totylkoja

@Niebawem Wyborca, gdzie w Piastowie jest ulica Regulska?

Gość

Gdzie ścieżki rowerowe łącząca Piastów z Pruszkowem, Ursusem i z Ożarowem? Na odcinku między Tesco a Orzeszkowej wystarczy pomalować połowę chodnika i jest nowa ścieżka rowerowa, bez wyrzucania pieniędzy w błoto....

Niebawem WYBORCA

A kiedy to "wielcy" i "wspaniali" z władz Piastowa zajmą się ul. Regulską, ktòra jest NAJGORSZĄ OD LAT WIZYTÓWKĄ GMINY PIASTÒW???

Gość

@Gość 2018.02.07 17:40 będzie ale mało kto przejedzie ją na trzeźwo

Gość

Proszę o ścieżkę na Pocztę Glowna w Piastowie. Od miesiąca nie jest dostarczana. Cons to Naczelnik Poczty? Czy Burmistrz wie co się dzieje w miescie ,którego jest goodarzem?

Zoja

co wy z tym wiaduktem, ciekawe jaką ścieżkę zrobią na Sułkowskiego? ale to by był wyczyn.

Gość

Hmm... najbardziej to jestem ciekawa tej ścieżki przez wiadukt, że niby obok czy jak ?

Mieszkaniec

A jak zmieszczą ścieżkę na wiadukcie??

Rado

3 marca rusza II liga i nasz Znicz Pruszkow gra z Gryfem Wejcherowo!

NerwyMnieBiora

Dróżki dla rowerów o długości 300 metrów.... Normalna gmina by zrobiła ścieżkę na Sułkowskiego z wyprowadzeniem na drogę serwisową w kierunku glinek.

Trzeba ZMIAN!

Ale ściema wyborcza! Jak czytam te przedwyborcze "pomysły"... Co jeden to lepszy od poprzedniego... Napewno nic nie będzie, bo jak zwykle ZABRAKNIE KASY!!! NIE WIERZCIE!!! TO ŚCIEMA!!!

Gość

No najbardziej to mnie interesuje ta ścieżka przez wiadukt, to chyba trzeba drugi obok postawić ;)

Piastun

W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych piastowskie ścieżki NIE będą zintegrowane z żadnymi w okolicy. Nawet w kółko nie będzie można sobie pojeździć. Taki cymes ;-)

Nie wierzacy...

Kampania wyborcza trwa w najlepsze! LUDZIE CHYBA NIE WIERZYCIE?! WYBORY, WYBORY, A PO WYBORACH...FIGA!!!

Gość

Będzie ścieżka z Wysockiego do Tesco w Piastowie?

Gość

ścieżki rowerowe wg planów ZIT miały łączyć się w sieć ścieżek międzygminnych tak aby można było dotrzeć do Warszawy, a nasz wspaniały burmistrz jak zawsze robi ścieżki w poprzek tego systemu. Ale cóż poradzisz, przecież teolog to sobie wytłumaczy teologicznie.

Gość

Jeśli taka ścieźka ma być jak na zdjęciu to w Piastowie najpierw trzeba las posadzić.

Gość

akurat w tych miejscach jest tak szeroko i tak mały ruch pieszych na szerokich chodnikach że budowa ścieżki jest raczej zbyteczna, wystarczy separować pieszych i rowerzystów

Gość

szukają "Kazia" na kajak !!!!

Gość

Była kiełbasa wyborcza teraz jest ścieżka wyborcza :P.

Rado

Pruszkow i tak lepszy od Piastowa!