°


Seweryn Dębiński

Nowy asfalt na skrzyżowaniu przy Zniczu

Zmiany na krzyżówce ul. Prusa i Al. Jerozolimskich w Pruszkowie. Drogowcy otworzyli krótki, ale ważny fragment drogi z nową nawierzchnią, od wiaduktu w stronę „wąskiego gardła”. Ponadto przez samo skrzyżowanie można poruszać się już w dwóch kierunkach – do stolicy oraz centrum Pruszkowa.

10 sierpnia wprowadzono zmienioną organizację ruchu na wspominanym skrzyżowaniu. Polegała ona na tym, że kierowcy mogli przejechać tylko w stronę Piastowa, czy też Warszawy. Wjazd do centrum Pruszkowa poprzez ul. Bohaterów Warszawy nie był możliwy. O utrudnieniach w tym miejscu i problemach z przejazdem mogliście przeczytać tutaj.

Trudno stwierdzić, że wszystko wraca do normy, ponieważ nadal trwaja prace przy rozbudowie „wąskiego gardła”. Dodatkowo otwarcie jednej z dwupasmowych jezdni Al. Jerozolimskich wymusiło zamknięcie drugiej. Ale dobra wiadomość jest taka, że kierowcy mogą już jeździć poprzez skrzyżowanie Jerozolimskich z Prusa w dwóch kierunkach, czyli do Piastowa i do centrum Pruszkowa. Odcinek DW 719 z nową nawierzchnią, podobnie jak ten użytkowany dotychczas pozostaje jednokierunkowy.

Zgodnie z zapowiedziami utrudnienia miały potrwać do 15 sierpnia, i całe szczęście, że drogowcom udało się wykonać prace na czas. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 20

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Od września to będzie dopiero armagedon jak zamkną kolej i pojawią się autobusy

WawaLove

No to słoiczki na "WPR" do miasta stołecznego nie dojadą. Brawo Strabag !!!, tak trzymać !!!

Gość

CIEKAWA CZY Z BOLKA BEDZIE MOZNA SKRECAC W LEWO W WOJSKA

Gość

no to mają kontrolować postępy czy nie? piszesz, że w mieście rządzi prezydent więc odpowiada za wszystko a gdy jedzie sprawdzać to, że się lansuje. Boicie się pisiorki, że zbyt dużo się w mieście dzieje i wasz kandydat nie udźwignie? Warsztatowej nawet nie dźwignął gdzie miasto mu kasy dołożyło. Gołoś to dopiero ma lans. Niby załatwił komunikację zastępczą a teraz dupa, bo Warsztatowa nie jest gotowa. Załatwił komunikację ale na amen, autobus Warsztaową nie pojedzie. Wszystkie lamenty ze Żbikowa i Gąsina proszę kierować do starosty.

Gość

Pisałem już ze,, ludzki Pan,, pojechał w Święto, zobaczył, ocenił, zrobił sobie kilka zdjęć i ogłosił ze zrobią na czas. I zrobili a wizerunek podratowany bo leżał w gruzachs. I radny z SPP pokazał się bo tak trzeba i ludu ciesz się.

Paweł

Jak kolej będzie robić remont podobnie jak ta przebudowa tego krótkiego odcinka Alej jest robiona to wolę nie myśleć co będzie. Potrwa to pewnie z 1,5 roku albo i 2 lata.

Gość

To budowa to jest jeden wielki skandal. Po co tyle czasu babrali się z obiema nitkami? Mogli zrobić jedną, ale szybciej i tamtędy puścić ruch w obie strony. Później mogliby dokończyć drugą nitkę. Dziadowska organizacja, a władze miasta na to pozwalają!

Gość

Może to wyjaśnicie, bo z ostatnich informacji wynika, że we wrześniu wrócimy do stanu sprzed roku - po jednym pasie w każdą stronę. Po roku pracy! A docelowa organizacja po dwa pasy w każdą stronę i likwidacja wąskiego gardła planowana jest na ....listopad! Przecież to oznacza kompletny paraliż miasta..

mekeke

Z tego co pamiętam to w połowie sierpnia mialy byc przejezdne Aleje,dwa pasy do warszawy,jeden do Pruszkowa.Artykuł byl o opoznieniu w pracach z powodu nieplanowanej wymianie gruntu.Moze gazeta poda link do tego artykulu i dowie się na jakim etapie sa prace oraz na kiedy planuja otwarcie drogi?

Gość

To nie jest odtrąbienie sukcesu tylko informacja o przywróceniu poprzedniej organizacji ruchu.

Gość

Jak ja juz mam dosyć Jana i tego całego SPP.

Gość

Odtrąbiony sukces jakby co najmniej oddali aleje do użytkowania.

Miro

Po ostatnich pracach wydaje się, że jest szansa, by od września ruch wrócił chociaż na jedną nitkę (po jednym pasie w każdą stronę), bo niewiele już na niej brakuje.

Rado

I pomyśleć, że przebudowa trwa już od listopada zeszłego roku, masakra jakaś przebudowywać taki krótki (a niezwykle ważne) odcinek tyle czasu.

Pebshare

Taka informacja bo dużo ludzi robi na tym skrzyżowaniu błąd. Jadąc Alejami od strony Shella i skręcając w prawo na wiadukt nie trzeba przepuszczać samochodów jadących od strony warszawy/pastowa. Jadąc od shella wjeżdża się na swój pas i nie trzeba się zatrzymywać i przepuszczać osób z lewej strony.

Wawa

Przy Zniczu jest Bohaterów Warszawy nie Prusa! :P

Strażak Sam

No właśnie, kiedy realne otwarcie "wąskiego gardła" ?? Chyba to interesuje najbardziej Pruszkowskich kierowców.

Gość

Wow!!!

Gość

No dobra, a teraz kiedy otwarcie, choćby częściowe, przebudowywanego odcinka?

wpr82

Panie Sewerynie a czy wiadomo już coś na temat opóźnienia w otwarciu całości ,,wąskiego gardła'' ? P.S. zielsko na Osiedlu Prusa nadal nie skoszone :)