°


Seweryn Dębiński

Nowy bilet w ofercie WKD

Warszawska Kolej Dojazdowa rozszerza swoją ofertę biletową. Od 1 lipca posiadacze Pruszkowskiej Karty Mieszkańca mogą korzystać z tzw. biletu miejskiego w obrębie stacji Pruszków, Tworki i Malichy. Koszt przejazdu to 2 zł.

W ten sposób Pruszków dołączył do grona miejscowości na szlaku WKD, które swoim mieszkańcom zapewniają tańsze przejazdy na krótkich odcinkach w ich obrębie. Z podobnego rozwiązania korzysta się już w Podkowie Leśnej (stacje Podkowa Leśna Wschodnia, Podkowa Leśna Główna, Podkowa Leśna Zachodnia) oraz w Grodzisku Mazowieckim (na odcinku Grodzisk Mazowiecki Radońska - Grodzisk Mazowiecki Okrężna).

Informacje o wprowadzeniu biletu miejskiego także w Pruszkowie pojawiły się już na przystankach. – Potwierdza to Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD. – Od dnia 1 lipca 2018 roku wprowadzona zostaje nowa oferta przewozowa pod nazwą „Bilet miejski” dla mieszkańców miasta Pruszkowa. Nabycie biletu w ramach tej oferty uprawnia do jednorazowego przejazdu pociągami na linii WKD w tzw. „strefie miejskiej” na terenie miasta Pruszkowa, obejmującej przystanki osobowe: Pruszków WKD, Tworki i Malichy. Bilet w ramach nowej oferty może nabyć mieszkaniec miasta Pruszkowa, posiadający Pruszkowską Kartę Mieszkańca. Opłata za „Bilet miejski” wynosi 2 zł – tłumaczy przedstawiciel „wukadki”.

Skorzystacie? Piszcie w komentarzach.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

To niech trzęsą. Mogli zrobić jak pisał Martinez. Gołoś to samo. Ale już Pan wojewoda go skasował jak bilet jednorazowy.

Gość

Jaś i Kurzela trzęsą portki przed wyborami?

Danuta

Czyli mieszkańcy Pruszkowa z Ostoi mimo karty nadal do centrum miasta jadą za 3,60 zł .

Wilku

Czemu przez tyle lat nie można ogarnąć Wspólnego Biletu na WKD?

Gość

ale przeokropnie rzutni

Pasażer

Martinez rozwala system. Jest moc i szacunek. Kurzela dogaduj się z WKDką, leć z flaszką do Martineza i wprowadzaj ten bilet i reformę czerwoniaków. Raazzz!

Gość

Panie Martinez niech Pan nie zawstydza naszych urzędników. ;-)

Martinez

Nawet tego rozwiązania nikt nie potrafił dobrze wprowadzić? Wyjaśniam: Ideą integracji taryfowej miała być możliwość wykorzystania pociągów WKD w przejazdach miejskich na podstawie biletu autobusowego. Dopłata do WKD ze strony miasta byłaby niższa niż koszt utrzymywania idiotycznej linii nr 5, a dostępność czasowa komunikacji na osiedlu Malichy wzrosłaby niemal pięciokrotnie. Taki był element proponowanej reformy komunikacji miejskiej Pruszkowa. Dwie silne linie autobusowe po stronie pruszkowskiej + jedna linia minibusowa po stronie żbikowskiej + integracja z WKD + przejście podziemne z pasażem handlowym przy PKP umożliwiające przesiadkę pomiędzy autobusami "pruszkowskimi" i "żbikowskimi". Chciałoby się powiedzieć: Perły przed wieprze...