16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


mckmilanowek.pl

Nowy milanowski mural można już podziwiać w pełnej krasie

W tym roku mija sto lat od odzyskania niepodległości przez Polskę, dlatego z tej okazji w Milanówku powstał mural. Znajdziecie go przy ul. Kościelnej 3 nieopodal budynku Milanowskiego Centrum Kultury.

Przypomnijmy, że Narodowe Centrum Kultury ogłosiło konkurs na projekt edukacyjny dla dzieci i młodzieży, który miał zakończyć się powstaniem muralu. Laureaci otrzymali dofinansowanie w kwocie 34 tys. zł. W tym szczęśliwym gronie 10 zwycięskich koncepcji znalazło się Milanowskiego Centrum Kultury, które zajęło 4. lokatę.

Dzieło można już podziwiać. Tobiasz Bułynko, który odpowiadał za projekt i realizację, pracował przez 18 dni nad stworzeniem muralu. Nie obyło się tez bez pomocy ze strony mieszkańców Milanówka.

Co ciekawe, do powstania malowidła zużyto 3,6 tys. m taśmy malarskiej, 27 wałków, 2 ołówki kreślarskie, 27 litrów kolorowej farby i 40 litrów białej. Łącznie przy powstaniu muralu pomagało ok. 80 osób. Tłem muralu są kolorowe trójkąty, namalowano ich aż 3 tys.!


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 11

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

a ścieżek rowerowych jak nie było tak nie ma - wywalona kasa mural po deszczu spłynie --MIŚ

Milo

Nie czytając spojrzałem na ten murach to mówię no mąż i syn pani burmistrz. Bo ta stanęła na zdjęciu z takim podnieceniem nawolując:zobaczcie to moja rodzina :)

Gość

Danusia ma rację. To prawie plagiat. Zwykłe powielactwo.

Gość

Murale są w Angolueme. To to jest szyt pierwszej wody.

Głos

Wiadomo że wam się nie podoba,co innego gdyby na muralu był ciapaty w dodatku z teczową homo 'tęczą' nad głową...wtedy pełna ekstaza,ochy,achy i postępowość (und demokracja)

Danusia

Widać taka moda https://www.widewalls.ch/murals/eduardo-kobra-arthur-rubinstein/ Jak to mówią o gustach się nie dyskutuje. Pochwalam zaangażowanie i włożoną pracę.

Gość

Jak to ohydnie wygląda. Tło bez sensu. Bez polotu.

Gość

Jak to ohydnie wygląda. Tło bez sensu. Bez polotu.

Gość

Brak tam wizerunku barona PSL G. B. Mistrz miasta przyszłości nie został uwidoczniony za obniżenie tunelu kolejowego i budowę obwodnicy ?

Gość

Grafika wektorowa i trójkąty bez koncepcji i sensu. Takie rzeczy robi każdy darmowy program graficzny.

Gość

Przecież to przekalkowane z programu graficznego, taki projekt nic nie kosztuje. Szablon i tyle. Zły smak.