27° Niedziela
22 Lipca

Pon

Wt

Śrpixabay.com

Nowy park w budowie

Rozpoczęły się prace przy budowie nowego terenu zielonego w Grodzisku Mazowieckim. Park na osiedlu „Jaśminowa” ma być gotowy jesienią.

Do tej pory niezagodpodarowany teren przy ul. Wiklinowej raczej odstraszał niż zachęcał do wypoczynku na świeżym powietrzu. Po zakończeniu prac ma zmienić się nie do poznania, a mieszkańcy pobliskiego osiedla zyskają przyjazne miejsce do spędzania czasu pod chmurką. – Teren położony jest w północno-wschodniej części miasta. Ma kształt prostokąta. Działka otoczona jest zabudową wielorodzinną i jednorodzinną, od strony północnej teren graniczy z linią PKP. Obszar opracowania stanowi obecnie nieużytek i nie jest pielęgnowany – czytamy w dokumentacji projektowej.

Jak zostanie zagospodarowany ten obszar o powierzchni prawie 6 tys m kw.? – Projekt przewiduje wykonanie nawierzchni mineralnych, założenie trawników z rolki, wykonanie placów zabaw, boisk, montaż elementów małej architektury, założenie rabat i posadzenie drzew i krzewów. W ramach tego projektu wykonane zostanie również oświetlenie parkowe – informuje grodziski magistrat.

Prace pochłoną ponad 737 tys. zł. Część tej kwoty do dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Kiedy z nowego parku będzie można korzystać? – Obecnie wykonawca przystąpił do prac związanych z przygotowaniem terenu do prac zasadniczych, w tym robót geodezyjnych i niwelacji terenu. Planowane zakończenie inwestycji przypada na październik 2018 roku – zapewnia grodziski urząd gminy. 


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

jestem ze wsi

Wiecie co? Nie mam siły już czytać o nowych parkach, kwiatkach i huśtawkach. Nie wiem czy doczekam się informacji, że Gmina zaczęła budować kanalizację w okolicznych wioskach, doprowadzi gaz, czy że wystartowała budowa obwodnicy itd., itp... Wcale nie żyje mi się tu wygodniej na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat.

Gość

A w Pruszkowie tylko bloki, po co drzewa !!!

Gość

Jaka szkoda. Stawy Walczewskiego idą w odstawkę. Teraz co tydzień relacja z postępów prac na nowym parku w GM.

Gość

Czy ktoś zna miasto w którym od 24 lat rządzi były pracownik PGR - członek PSL ? W końcu inż rolnik jest też fachowcem od drzew.

Gość

Kolejny park, przed zrobieniem którego najpierw wytną drzewa, pozostałe ogołocą, a resztę wybetonują przed postawieniem metalowej zabudowy do wspinania się dla ludzkich koczkodanów.