27° Piątek
20 Lipca

Sob

Nie

Pon

Wt

Śr

brwinow.pl

Nowy pomysł na targowisko

Targowisko w Brwinowie czeka modernizacja – to pewne. Ale jak będzie ostatecznie wyglądało, jeszcze nie wiadomo. Gmina opracowała nową koncepcję targowiska.

Według pierwotnych założeń na terenie miały pojawić się większe pawilony, droga pożarowa oraz odpowiednia przestrzeń do komunikacji w postaci dogodnych przejść. W kwietniu z opracowaniem zapoznali się właściciele nieruchomości sąsiadujących z targowiskiem, którzy przedstawili kilka uwag. Urząd naniósł poprawki i w czerwcu przedstawił uzupełnioną koncepcję. 27 czerwca rozpoczęły się konsultacje, które miały zakończyć się 4 sierpnia, jednak tak się nie stało.

Termin na zgłaszanie uwag został wydłużony. – W trakcie konsultacji, kupcy sformułowali kilka uwag. Z tego powodu, zdecydowałem o potrzebie opracowania nowego wariantu, uwzględniającego zgłoszone potrzeby – podaje Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów. – Dlatego też, do poniedziałku 14 sierpnia przedłużamy konsultacje ws. koncepcji modernizacji targowiska – dodaje.

Nowy wariant powstał, ale czy jest lepszy od pierwszego? Mieszkańcy i kupcy mają czas, aby to ocenić i podjąć właściwą decyzję. – Chcielibyśmy wypracować ostateczną wersję koncepcji modernizacji targowiska miejskiego w Brwinowie a w przyszłym roku opracować dokumentację projektową wraz ze wszelkimi opiniami, uzgodnieniami i pozwoleniami. Potem będziemy szukali dofinansowań zewnętrznych, licząc, że uda się zrealizować prace budowlano-montażowe już w 2019 roku – tłumaczy Arkadiusz Kosiński.

Wariant II modernizacji brwinowskiego targowiska przedstawiamy poniżej.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

A dla mnie targowisko to po prostu kawałek placu gdzie można kupić wiele rzeczy, cały urok i klimat że każde stoisko jest inne, kolorowe namioty i parasole. Oby tylko było gdzie zaparkować samochód i jest ok wcale nie jestem pewien czy pawilony i hale są lepsze...

brwinowianin

Widzę że burmistrz Brwinowa robi sobie przedwczesną kampanię - wybierzcie mnie na Burmistrza to wam zrobię targowisko :)! A czy przy okazji nowej nakładki asfaltu na rynku będzie też wymieniony asfalt przy przystanku "PKS" , i koło żabki , banku, piekarni??? - NA TO POCZEKAMY COŚ CZUJĘ TYLE SAMO CO NA PSZCZELIŃSKĄ :)!

Gość

Myślałem, że Pruszków. Tutaj nawet zadaszenia nie mogą zrobić, a przydałby się hala targowa z prawdziwego zdarzenia.

Gość

A już myślałem, ze chodzi o piękne targowisko w Piastowie, dlaczego Sanepid jeszcze nie zajął się tym tematem, to tylko wiedza sprzedawcy.