°


Seweryn Dębiński

Nowy sezon Pruszkowskiego Roweru Miejskiego w przygotowaniu

Mieszkańcy Pruszkowa już niedługo będą mogli ponownie korzystać z wypożyczalni miejskich rowerów. Przetarg na obsługę systemu jest już na ostatniej prostej.

Pilotaż Pruszkowskiego Roweru Miejskiego pokazał, że jednoślady w Pruszkowie cieszą się dużym powodzeniem. Władze miasta postanowiły, że PRM w tym roku będzie funkcjonował już przez cały sezon. Wybór operatora jest już na ostatniej prostej. Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma – Nextbike. – Obecnie sprawdzamy złożoną ofertę. Jeśli nie będziemy mieli do niej zastrzeżeń to zapewne podpiszemy umowę. Niebawem przetarg zostanie rozstrzygnięty – poinformował nas Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

Przypominamy, że w tym sezonie Pruszkowski Rower Miejski będzie działał na innych zasadach, ale dla użytkowników oznacza to same korzyści. PRM będzie kompatybilny z systemami działającymi w Warszawie i Michałowicach. To oznacza, że rower wypożyczony w Pruszkowie będzie można odstawić na stacji w Regułach czy Ursusie. Zmienią się również stawki za wypożyczenie jednośladu. Cennik będzie taki sam, jak ten obowiązujący w warszawskim Veturilo. 

To nie koniec nowości. Na terenie Pruszkowa pojawią się nowe stacje. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddanych osiem punktów do wypożyczeń. Utrzymane zostaną punkty przy stacji WKD, w dzielnicy Gąsin, w Parku Mazowsze oraz w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 2. W tym ostatnim przypadku stacja z rejonu studni wody oligoceńskiej zostanie przeniesiona w rejon wejścia do szkoły od ul. Plantowej. Dodatkowe wypożyczalnie pojawią się w dzielnicy Ostoja i przy Centrum Kultury i Sportu. Dwie pozostałe stacje będą, tak jak dotychczas, umieszczone na terenie powierzchni magazynowych MLP I i II (sponsoruje je MLP Group).

Co ciekawe miasto na organizację Pruszkowskiego Roweru Miejskiego zarezerwowało 800 tys. zł. Tymczasem oferta złożona przez firmę Nextbike opiewa na kwotę jedynie 264 tys. zł. Pozostaje pytanie na co przeznaczone zostaną „oszczędności” z przetargu? – Zastanowimy się jak wykorzystać te pieniądze. Niewykluczamy zwiększenia liczby stacji działających w ramach systemu – dodaje Michał Landowski.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 16

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Czy w naszym pięknym mieście nasze dzielne władze mogą choć raz dotrzymać słowa? CDK miało ruszyć w grudniu 2017 - i co ? Jak się okazuje to już nie jest CDK tylko jakoś inaczej. Rower miejski miał być od marca, potem od początku kwietnia. Mija już połowa miesiac i nic.

Gość

może przed majem zdążą uruchomić kilka stacji

Gość

w tym tempie to nie wiadomo ...

Gość

Pomyślcie o drogach dla rowerów. Wysokie krawężnki, przejazd przez przystanek, wszechobecna kostka, brak kontrpasów na ulicach jednokierunkowych i wiele innych niedogodności. Uczńcie miasto bardziej przyjazne rowerom, a dopiero później rozwijajcie sieć stacji P R M.

Do Ernest

Hej a juz zapomniales jak jadles ze swiniami z jednego koryta i wypróźniales sie za stodoła a tu nagle gosciu przyjechal do miasta i jeszcze mu zle. Droga wolna jak nie pasi ...

Gość

Stacje powinna powstac przy PKP Pruszków i w Parku Kościuszki

Gość

No i fajno :) Będzie można korzystać Trole i słoiki won Jak się nie podoba to na wiochę wracajcie

Gość

do Tworek i z powrotem

Gość

Przydałyby się ekrany dźwiękochłonne przy Wojska Polskiego przynajmniej na wysokości parków, w tym parku aktualnie budowanego.

Gość

Skoro już są oszczędności i rowery będzie można oddać w Michałowicach czy też w Ursusie to aby nie kolidowało to z ruchem samochodowym oraz nie powodowało dodatkowych zagrożeń to z tej kasy warto wybudować ścieżki rowerowe do Michałowic czy też Ursusa?;)

Gość

Skonczcie pi©®¥.®•πic o rowerach miejskich

Głos

Ścieżki rowerowe budujcie,żeby rowerem spokojnie można było dojechać do grodziska,nadarzyna...Tu ciągle w głowach komuna jeszcze siedzi,nastawiać stacji rowerowych i niech później jeżdżą po chodnikach,ulicach a cooo...

Ernest

Wow 8 stacji. Czy nie wstyd braku wyobraźni panie prezydencie? 8 stacji to powinno być w każdej dzielnicy aby to było atrakcyjne. Proste. Dla przykładu - w tym zapyziałym Pruszkowie jest 1 siłownia, mieszkam na Sprawiedliwości i muszę dojeżdżać tam samochodem. O to chodzi w "mieście" ??

Gość

Nie wiedza nawet kiedy ma byc rozstrzygnięcie przetargu. Jak w tym mieście ma byc dobrze ?

Gość

ZAKAZ PEDAŁOWANIA !!!

Gość

Wyrobią się do września?