°


wizualizacja

Nowy teren rekreacyjny już po wakacjach?

Na terenie „szóstki” ma powstać miejsce do aktywnego wypoczynku zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Choć oferty złożone w przetargu przewyższały zakładany kosztorys, to gmina postanowiła dołożyć brakujące środki. W poniedziałek grodziscy włodarze podpisali umowę z firmą Sorted z Piastowa.

– Park ten jest elementem dużego projektu zagospodarowania terenu przy planowanej hali sportowej, gdzie powstanie też lodowisko i skatepark. Nowy teren rekreacyjny będzie bardzo nowoczesny i bezpieczny zarówno dla dzieci i młodzieży – podkreśla Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Co znajdzie się na tym terenie? Zaplanowano budowę boiska do badmintona i siatkówki, plac zabaw dla dzieci w wieku szkolnym, stworzenie ścieżek pieszo-jezdnych oraz dodatkowe nasadzenia zieleni. – Zdecydowanie największą atrakcją będzie pumptrack, czyli tor z różnymi stopniami pochyłości, na których będą mogli jeździć użytkownicy rowerów, hulajnóg, deskorolek i rolek. Będzie to najdłuższy tor modułowy w Polsce – mówi Grzegorz Chmielewski przedstawiciel wykonawcy. 

Inwestycja pochłonie 1,4 mln zł. Zgodnie z zapisami umowy park ma być gotowy do końca listopada. Ale wiele wskazuje na to, że z nowego miejsca do wypoczynku i rekreacji grodziszczanie skorzystają wcześniej. – Firma Sorted z Piastowa, pomimo umownego terminu wyznaczonego na koniec listopada zapowiada zakończenie robót tuż po wakacjach – podkreśla grodziski magistrat.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

barejofil

"... - Powiedz mi po co jest ten miś? - Właśnie, po co? - Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi? - Protokół zniszczenia... - Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach. ..." I tyle w temacie drodzy Państwo.

Gość pippa

Cytat "Choć oferty złożone w przetargu przewyższały zakładany kosztorys, to gmina postanowiła dołożyć brakujące środki". Pytanie do autorki artykułu - pani Anny Zwolińskiej: Ile gmina dołożyła brakujących środków i do kogo się dokładała? Pani Anno wyjaśniamy - za wszystko zapłaciła gmina z naszych pieniędzy. Projekt okazał się dużo droższy niż powinien kosztować, ale w okresie przedwyborczym kandydat na burmistrza musi się czymś wykazać. Nie bacząc na koszty, jest w stanie zapłacić ile ktokolwiek zażąda, bo jest pod przymusem. Ale nie płaci ze swoich przecież, tylko z naszych.

Gość

Burmistrz obiecał, Burmistrz zrealizował. Developer się szczyci i reklamuje od lat swoje bloki w budowie pokazując wizualizację parku. Czy to nie dziwne ? Czymś mi to śmierdzi.

Gość

Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Zamiast sławnego europejskiego parku wodnego AWW - wykopano staw na Walczewskiego ze sławną plażą, o nawadnianiu z wodociągu nie wspomnę. Zamiast obwodnicy ścieżki rowerowe z wycinką drzew. Teraz będzie następny park i hala sportowa gdy mieszkańcy nie mogą się doprosić remontu dróg i kanalizacji. Zamiast żłobków i przedszkoli mediateka dla seniorów w mieście przyszłości. Teraz nowy gazetowy tytuł zawisł na bilbordach, którym się władza z PSL chwali. Która prasa urządza za darmo rankingi ? Może burmistrz inż rolnik z PGR raczy odpowiedzieć ?