27° Środa
19 Września


Archiwum

Nowy teren zielony w Pruszkowie. Mieszkańcy mają głos

W bezpośrednim sąsiedztwie pruszkowskiego Parku Żwirowisko, w miejscu dawnego parkingu, powstanie nowy zielony zakątek. O tym jak będzie wyglądał, mogą zdecydować mieszkańcy.

Chodzi o teren przy ul. Latter, na którym funkcjonował strzeżony parking. Działka przylega bezpośrednio do Parku Żwirowisko, nie dziwi więc decyzja o przeznaczeniu jej na rekreację. I właśnie aktywny wypoczynek ma być motywem przewodnim tego miejsca.

Przygotowane zostały już trzy odrębne propozycje zagospodarowania nowego zielonego zakątka. Trafią one pod ocenę mieszkańców, którzy będą mogli zgłosić swoje pomysły i uwagi. – Na potrzeby konsultacji społecznych przygotowane zostały trzy wstępne koncepcje zagospodarowania terenu. Z uwagi na zróżnicowane oczekiwania dotyczące sposobu zagospodarowania terenu oraz funkcji jaką ma pełnić, zdecydowano o przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami, którzy będą mieli możliwość określenia swoich oczekiwań – czytamy w komunikacie pruszkowskiego magistratu.

Wśród proponowanych rozwiązań jest m.in. budowa siłowni plenerowej, budowa wielofunkcyjnego boiska, a jedna z koncepcji zakłada powstanie nie jednego, a nawet dwóch wydzielonych miejsc do gry m.in. w piłkę nożną czy tenisa. Ze wszystkimi trzema propozycjami można zapoznać się na stronie urzędu miasta (link znajdziecie tu). Dostępna jest tam także elektroniczna ankieta w tej sprawie.

Jeśli ktoś woli bardziej tradycyjną drogę zapoznania się z materiałami, to koncepcje zostały wyłożone też do wglądu w Administracji Osiedla przy ul. Lalki, w Przedszkolu Miejskim nr 13 oraz w Urzędzie Miasta Pruszkowa w Wydziale Ochrony Środowiska (pokój 19). A 10 września od godz. 18.00 w przedszkolu przy ul. Antka odbędzie się spotkanie konsultacyjne przeznaczone dla mieszkańców.

Po zakończeniu całej procedury i wyborze jednej z propozycji, jak zapewnia pruszkowski magistrat, ruszy przetarg na wykonanie szczegółowego już projektu tej inwestycji.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 14

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

CZAS NA Z!MIANY

No proszę, w PRuszkowie powstają parki, a w Piastowie obwodnica! SKANDAL! CO POWIAT WYPRAWIA Z PRZYZWOLENIEM NA TO Z WŁODARZAMI PIASTOWA! GDZIE SĄ RADNI, KTÓRZY ZOSTALI WYBRANI, BY BRONIĆ MIESZKAŃCÓW! GDZIE! CZAS NA ZMIANY W PIASTOWIE I TO GŁĘBOKIE!!! IDŹMY NA WYBORY I WYBIERZMY, NIE TYCH CO JUŻ BYLI U WŁADZY PRZEZ 2O LAT!!!

Wolny Piastów!

NIECH W KONCU POWIAT ZROBI DOBRE, PRZYDATNE INWESTYCJE W PIASTOWIE, A NIE WYKAŃCZA NASZĄ GMINĘ! PIASTÓW NIE CHCE NALEŻEĆ DO POWIATU, KTÓRY NIE ROBI INWESTYCJI DLA MIESZKAŃCÓW TYLKO DLA BYZNESU WBREW WOLI PIASTOWIAN! JAK TAM DALEJ MA BYĆ, TO PIASTÓW CHCE WYJŚĆ Z TAKIEGO POWIATU!!! PIASTÓW NIE CHCE NALEŻEĆ DO TAKIEGO PRUSZKOWA!!!

Pruszkowianin

Kogo obchodzi kladka przy ulicy Majowej? Osiedle Prusa to osiedle zadbane i zamieszkale przez glownie mlodych ludzi, ktorzy placa podatki i czynsze, pracuja, nie robia syfu, dlatego beda mieli rozbudowany i tak fajny juz park. Jest to logiczne i dzieje sie tak w kazdym cywilizowanym miejscu na swiecie. Natomiast jak ktos sepi grosza, nie dba o swoja okolice, nie przeszkadza mu latami brud i dziadostwo wokol, gdzie kazdy polaczek buduje po swojemu, a na wybory chodzi garstka babc, to niech sie potem nie dziwi, ze jego dzielnica wyglada jak trzeci swiat. Tak tez jest na calym swiecie.

Gość

Najbardziej zielona pierwsza propozycja. Co jest ważniejsze, ludzie czy samochody? Zanim kupicie kolejne auto zastanówcie się czy będzie gdzie zaparkować. Czy podoba wam się mieszkanie na parkingu?

Paweł Maciejewski

Bardzo fajny park koło mojego osiedla, prawdopodobnie bez względu na to który projekt wygra, nadal będzie tam miło spędzić czas.

Daro

Basen odkryty dla Pruszkowskich dresiarzy !

Gość

Gdzie sie podziały zaparkowane tam samochody? Co z terenem miedzy ul. Brzozowa a skateparkiem. Tam miały być boiska?! Co to za pomysł. Przy kościele boiska. Polecam spotkania niedzielne. Gdzie gwizdek sędziego wymiesza sie z liturgia słowa Bożego. Pruszków tonie. Niedasie gratulacje człowieku masz łeb na karku.

Gość

Czy ktoś wreszcie napisze dlaczego nie będzie tam dłużej parkingu? Byłaby świetna okazja by wybudować np. parking wielopoziomowy. To jest duże osiedle.

Gość

A może jednak parking ogólnodostępny ... a jeśli nie to przebudowa okolicznych uliczek osiedlowych pod kątem zwiększenie ilości miejsc parkingowych. W tej okolicy bardzo ich brakuje. Tego naprawdę potrzeba mieszkańcom. Ładny park już jest.

Pruszkowianin 1

Street work out!!!!

Gość

A jak bar Przystań w parku Potulickich ? , ile to już minęło od wybranego przetargu ?

Gość

Basen odkryty w Pruszkowie

jasio

A może kładka na Majowej? Nie, to się nie sprzeda przed wyborami, mało medialne. Władza potrzebuje kolejnej słomianej inwestycji na której będzie przecinanie wstęg oraz okolicznościowa akademia.

ts

no tak, wybory za pasem....................