Nowy rozkład SKM

RSS Drukuj A | A
Data publikacji: 2012-02-20 08:53:59

wpr24

​Od 1 marca 2012 r. wchodzi w życie nowy rozkład Szybkiej Kolei Miejskiej. Zmiany są spowodowane modernizacją dalekobieżnej linii Warszawa – Łódź.

​Nowy plan jazdy, który będzie obowiązywał od 1 do 31 marca 2012 r., wprowadzi kilka niewielkich zmian w kursowaniu składów SKM. W porównaniu do poprzedniego rozkładu nie zmieni się liczba pociągów wyjeżdżających z Pruszkowa (jest ich 38). Z tego 36 dojedzie do Otwocka, a po jednym tylko do Warszawy Wschodniej (o godz. 21.42 z Pruszkowa) i do Warszawy Zachodniej (o godz. 22.45 z Pruszkowa). W marcu ostatni pociąg SKM będzie odjeżdżał z Pruszkowa o godz. 23.17, czyli pięć minut później niż w obecnym rozkładzie jazdy.

Na linii Otwock – Pruszków liczba pociągów również się nie zmieni, natomiast niewielkiej korekcie ulegną czasy odjazdu niektórych składów. Nie zmienią się również godziny odjazdu z Otwocka pierwszego i ostatniego pociągu w kierunku Pruszkowa.

Nowy rozkład jazdy można go pobrać tutaj.

Korekta rozkładu jest związana z modernizacją linii dalekobieżnej Warszawa – Łódź. Podczas kolejnych etapów prac, PKP Polskie Linie Kolejowe będą zamykać po jednym torze na linii dalekobieżnej. Jako, że jeden tor nie będzie w stanie obsłużyć całego ruchu dalekobieżnego, część pociągów zostanie poprowadzonych torami podmiejskimi, co wymusi zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej.

Podobne wiadomości

PKP PLK muszą usunąć nieprawidłowości

KOLEJ Urząd Transportu Kolejowego stwierdził naruszenie przepisów bezpieczeństwa przy modernizacji linii Warszawa Centralna – Katowice. To jednak nie wszystko. Ponadto w styczniu tego roku na PKP PLK została nałożona kara za niezgłoszenie usterki lokomotywy, do jakiej doszło 15 miesięcy temu.

Drugi dzień utrudnień na WKD

KOLEJ Pasażerowie WKD drugi dzień zmagają się z opóźnieniami w kursowaniu kolejek. Przyczyną jest awaria urządzeń samoczynnej blokady liniowej. Trwa usuwanie usterki, na szlaku składy poruszają się z niewielką prędkością.

Problemy na szlaku WKD

KOLEJ Opóźnienia i jazda z prędkością nie większą niż 20 km/h – tak wyglądała podróż kolejką od wczorajszego późnego popołudnia do dzisiejszego rana. Powód? Usterka zasilania. Powoli, jak zapewnia rzecznik spółki, wszystko wraca do normy.

Komentarze 4

Dodaj komentarz Zamknij
captcha

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.



Skm do Grodziska? pierwsze słyszę... przeciez jest KM.

Milan, a może do Żyrardowa od razu? lukasz, ostatnia jest o 23:32... Nocny to masz autobus.

kiedy w końcu zacznie kursować SKM do Grodziska, władze Brwinowa, Milanówka i Grodziska tylko oczy mydlą mieszkańcom

ostatni pociąg do pruszkowa 23 że śródmieścia i ciągle brak skm nocnych! i tylko magistrat coraz więcej płaci za coraz mniej pociągów. naiwni


Daj nam znać! Wysyłaj zdjęcia, filmy!

Byłeś świadkiem wypadku
lub dramatycznego zdarzenia?
Coś cię zaskoczyło lub rozzłościło?

Wyślij SMS lub MMS na numer 600 924 925

Wyślij e-mail na kontakt@wpr24.pl

Wyślij zdjęcie / video przez formularz