24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
Jakub Małkiński

O komunikacji zastępczej w Pruszkowie

Przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego, Kolei Mazowieckich, Polskich Kolei Państwowych, firmy Strabag zjawili się w Pruszkowie na konferencji prasowej poświęconej komunikacji zastępczej i modernizacji linii podmiejskiej 447. W spotkaniu udział wzięły również władze miasta oraz powiatu.

Tydzień działania komunikacji zastępczej skłania do pierwszych wniosków. – Jesteśmy zadowoleni z funkcjonowania komunikacji zastępczej, gdyż została zapewniona odpowiednia podaż miejsc. Nie ma sytuacji, że pasażerowie zostają na przystankach – mówił podczas konferencji w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego Daniel Złamal z Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie. Koleje Mazowieckie również pozytywnie oceniają pierwszy tydzień funkcjonowania komunikacji zastępczej. – Pierwsze dni realizacji przewozów oceniamy jako dobre przedsięwzięcie. Podaż miejsc w autobusach umożliwia przewóz podróżnych. Były drobne problemy, co do punktualności, na którą wpływają ograniczenia infrastruktury drogowej – zaznaczał Rafał Czarnecki, kierownik wydziału zabezpieczenia przewozów Kolei Mazowieckich.

Napotkano również na problemy. – Widzimy je na odcinku między ul. Kościuszki a halą Znicza, gdzie trwa inwestycja drogowa w postaci przebudowy Al. Jerozlimskich, która jest opóźniona o miesiąc. Na dzień dobry pasażerowie komunikacji zastępczej zostali narażeni na utrudnienia drogowe spowodowane tymi pracami – podawał przedstawiciel Zarządu Transportu Miejskiego. Na poranne korki w Al. Jerozolimskich zareagowały Koleje Mazowieckie, co jest dobrą informacją dla podróżujących z Brwinowa. – W dniu dzisiejszym, po tygodniowych obserwacjach potrzeb podróżnych czy frekwencji, uruchomiliśmy trzy dodatkowe kursy ZBA po autostradzie jako kursy przyspieszone – podał Czarnecki.

Jak podkreślał przedstawiciel Zarządu Transportu Miejskiego, korki nie wpływają na opóźnienia autobusów. – Z naszych obserwacji wynika, że autobusy dojeżdżające do Dworca Zachodniego w porannym szczycie mają około 15 minut spóźnienia w stosunku do założonego rozkładu jazdy, więc biorąc pod uwagę natężenie ruchu jest to całkiem niezły wynik niż można było się spodziewać. Zakładano najgorsze scenariusze, czyli totalne zakorkowanie Al. Jerozolimskich, ale dzięki wyznaczonemu buspasowi ruch odbywa się płynnie – tłumaczył Złamal.

Problemem jest trwający remont tzw. wąskiego gardła. Przedstawiciel firmy Strabag, wykonawcy inwestycji, zapewnił, że prace zakończą się w listopadzie. Jednak w połowie października do dyspozycji kierowców zostaną oddane po dwa pasy ruchu w każdą stronę.

Trwa modernizacja ul. Warsztatowej, za którą odpowiada starostwo powiatowe. Wcześniej powiat zajął się ul. Broniewskiego. Finał prac zadowoli mieszkańców, gdyż zyskają nową infrastrukturę, a niewykluczone, że i możliwości transportowe. Planowane jest uruchomienie linii ZW, która połączy północną część Pruszkowa z Warszawą.

Podsumowując spotkanie prezydent Jan Starzyński zaapelował do Strabaga i starostwa o to, aby jak najszybciej uporały się z pracami. – Zakończenie robót w Al. Jerozolimskich, jak i w ciągu ul. Warsztatowej i Broniewskiego w sposób znakomity poprawi funkcjonowanie komunikacji zastępczej – podkreślał Jan Starzyński.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 29

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

wkurzony

Smutne to bardzo, że nasz cudowny prezydent Miasta nie dostrzega problemów komunikacyjnych biednych ludzi z Pruszkowa.Jako przykład podam , że w takim Legionowie oprócz SKM i KM są 3 linie autobusowe MZA i jedna nocna. Ale prezydentowi Pruszkowa nie są potrzebne w jego mieście bo przecież jeździ swoim autem do pracy. Żenada

Gość

A kiedy w końcu ruch przelotowy zostanie wyprowadzony POZA miasto?!

Gość

@Spostrzegawczy 2017.09.12 10:20 raczeej burakami najezdzającmi stolice.

Gość

wprowadzić zakaz dla firmy STRABAG do realizacji zleceń, czego się nie dotkną to jest porażka !!!!!

Gość

@Czesio_WPR, a kto miałby naliczyć Strabagowi kary? Przecież stawiają naszemu magistrowi wspaniałe mauzoleum, więc na żadne kary umowne bym nie liczył.

Spostrzegawczy

Witam, korki ktore tworza sie w Pruszkowie sa spowodowane zle zsynchronizowana sygnalizacja..

Czesio_WPR

Skoro Strabag ma opóźnienia to już dawno powinny być mu naliczane kary z niewywiązania się z umowy i terminów by zmusić do szybszego oddania wąskiego gardła.

Gość

A kiedy relacja ze spotkania w sprawie smrodu w Pruszkowie?

Gość

Znowu ci sami komentatorzy nudą tu wieje. Ciekawe co to będzie jak się skończą remonty.

Gość

15 min spóźnienia? jeśli cały tabor jest 15 minut poopóźniany to w pewnym momencie brakuje 5 autobusów.. i opóźnienie w godinach rannych to 40-70min

do Turysta

Gościu sam sobie jeździj na Ursus Północny i przesiadaj sie po kilka razy, marnując na to czas.

Gość

Tylko pogratulować. Po co PKP? Pozostańmy przy komunikacji autobusowej skoro jest tak znakomicie. Można tylko podsumować - w konferencji brały udział osoby nie korzystające z komunikacji zastępczej i nie mające pojęcia jak wygląda rzeczywistość!!!

Do Turysta

Ursus Północny jest częściowo wyłączony z ruchu (pociągi omijają Włochy, jadą jednym torem dalekobieżnym), Gołąbki i Ożarów idą do remontu (http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,przebuduja-stacje-wymienia-tory-kolejowa-inwestycja-za-80-milionow,238644.html) zawitaj w te okolice, a nie pisz z Londynu trolu. Gdzie chcesz puścić tę komunikację zastępczą? tam gdzie jeszcze cokolwiek jeździ, ale za chwilę przestanie? Zaczęli od Włoch, przejdą przez Północny, Gołąbki, rozwalą Ożarów, tylko tam będzie ruch wahadłowy przez 33 miesiące. Lepiej niech zasuwają jak dzikie reksy z peronem w Pruszkowie by od Nowego roku mógł przyjąć ruch pociągów przyśpieszonych z Grodziska (o niczym innym nie myślę, tylko o peronie). Wiesz jak to rozładuje ruch na ZG, ZB, ZP? Uruchomić tylko tę stację będzie gigantycznym sukcesem, a patrząc jak po trasie rozkładają podkłady, to chyba na Cito chcą uruchomić jeden tor (ten z W-wy, bo ma trakcję, nie jest skrajny), bo pewnie nie ufają że LK1 nie padnie pod takim ruchem, a od połowy października przyjmie jeszcze ruch z Berlina, Poznania, Kutna, Łowicza jak się dobiorą do odcinka Północny-Ożarów i ten jeden tor z Włoch do Pruszkowa, nawet bez przystanków może być krytycznie potrzebny. Lepiej troluj w Londynie, bo mieszkańcy mogą zobaczyć co się dzieje na torach przez te idiotyczne ekrany, a tobie polecam stronkę http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1895193&page=14 gdzie zobaczysz postępy w pracach

Wkur**ony

Kuźwa demony szybkosci!!!! ŁOPATĄ bym chyba szybciej poszerzył to wąskie gardło niz oni. 1km rok czasu brawa panowie brawa i ukłony dla strabag jesteśmy z was dumni!!!

Gość

Pasażerowie może i na przystankach nie zostają ale to nie znaczy, że ilość miejsc w godzinach porannych jest wystarczająca. Po prostu każdy chce zdążyć do pracy niezależnie od warunków. Próbowałem pojechać o poranku do Warszawy. Autobus stanął w korku na długo zanim wyjechał z Pruszkowa. Na szczęście w porę z niego uciekłem na przystanku przy McDonalds. Inaczej utknąłbym na godzinę w przepełnionym autobusie z niedziałającą klimatyzacją ryzykując utratę przytomności z braku tlenu zanim dojechałbym na miejsce.

Gość

O Warsztatową to na ul. DRZYMAŁY 30 pytajcie albo na Nowogrodzkiej

Samurai

Nieduże spóźnienia, niezły wynik? W Japonii średnie spóźnienie środków transportu wynosi kilka sekund...

Turysta

Już pisałem, zamiast puścić tabor zastępczy z Pruszkowa, Piastowa na Gołąbki lub Ursus Północny to dalej brną w autobusy do Warszawy, zacznie się zima a jeszcze wcześniej bo już za miesiąc ciemno to będzie problem z dojazdem i korki, ale siedzą mądrzy gamonie i nie wiedza co zrobić. Puścić pociągi po 3 składy z w/w stacji i po problemie. Wiadomo utrudnienia będą, ale nie w takim rozmiarze, po co się chwalić, że wszystko jest ok. jak nie jest nawet w 30% tego co zakładano. Dojazd jest świetny. Można było jeszcze wcześniej pomyśleć o parkingach z utwardzeniem, ale PO CO.

Gość

Koń by się uśmiał. Ja jestem bardzo zadowolona, szczególnie jak obserwuję ludzi wsiadających na przystankach pośrednich i chcących kupić u kierowcy bilet jednorazowy. A kierowca z pięknym uśmiechem w niezrozumiałym języku bąka, że nie ma biletów. Zapewne ci, którzy jeżdżą na gapę są również zadowoleni. Dziś pomiędzy godziną 9.00, a 9.40 powinny być co najmniej 3 autobusy, był 1 słownie JEDEN. Na przystanku w Brwinowie przy Grodziskiej autobus zatrzymał się 200 m za przystankiem. Jest po prostu WSPANIALE, zwłaszcza zza urzędniczych biurek. Świat jest piękny, a mnie z nerw boli żołądek, bo żeby zdążyć w Grodzisku na autobus o 11.00 muszę z domu przy Gomulińskiego w Pruszkowie wychodzić 8.40. Cudownie jest. KOSZMAR! chyba nie będę pokornie drałować po bilet do stacji tylko sobie wsiądę przy rondzie Popiełuszki i będę jeździć na gapę, tak jak reszta społeczeństwa, jeśli nie można biletu jednorazowego kupić u kierowcy. :)))

Gość2

dzisiaj, w poludnie, autobus ZP do Wawy, bez korkow, opoznienie przy biedrze juz 2min, Znicz 4y minuty, Wawa Zachodnia juz 15 min.. podkreslam, bez korkow! to ile jedziecie rano? 1,5 h? 2?

Dosyc

Ha ha ha. Ale mamy władze. Budzą się z przysłowiowa ręka w nocniku. Lodowisko w marcu, rower we wrześniu, a o komunikacji jak wszystko stoi. Weź człowieku wstydu oszczędź. Ja chce nowego prezydenta tylko nie z PiSu.

och

ZTM: "przebudowy Al. Jerozlimskich, która jest opóźniona o miesiąc" "Przedstawiciel firmy Strabag, wykonawcy inwestycji, zapewnił, że prace zakończą się w listopadzie"...."Jednak w połowie października do dyspozycji kierowców zostaną oddane po dwa pasy ruchu w każdą stronę" - to miesiac czy ponad dwa?

Gość

I to spotkanie udowadnia jak jest naprawdę. Miasto Pruszków w chwili obecnej nie prowadzi żadnego remontu generującego znaczne utrudnienia w ruchu drogowym, a jest obwiniane o wszystko. Dobrze ze przedstawiciele przewoźników i starostwa zostali przy mediach niejako wzięci na dywanik. Niech ludzie wiedzą do kogo mieć pretensje.

Gość

15 minut spóźnienia? XDDDDDDDDDD ja jechałem z pruszkowa i było 75 minut spóźnienia w stosunku do rozkładu

Gość 1

Jasiu ale na Warsztatowej to się nic nie dzieje a żeby skończyć to trzeba coś robić

Gość

Wicie towarzysze, widzicie. Mamy stołki. Trumna nam rośnie. Ulice rozkopane. Wszystko gra. Acha, wody zaraz nie będzie. Ale później może będzie. To towarzysze problemu nie ma.

jarozbaw

jasiu .....APELOWAĆ TO TRZEBA BYŁO W MARCU....KWIETNIU a nie teraz !!!!!

Gość

Ta, ci co zjechali na spotkanie do MHwPruszkowie ,to napewno nie jechali autobusami z WAWY DO PRUSZKOWA ,A WSIEDLI W AUTA I PRZYJECHALI ,WIEC CO MOGA WIEDZIEC JAK DZIALA KOMUNIKACJA MIEJSKA AUTOBUSY,A PO DRUGIE MOGLI ZACZAC REMONT W WAKACJE A NIE TERAZ ,GDY BEDZIE JESIEN DESZCZOWA I ZIMA...

Gość

jedyny sprawiedliwy belki we własnym oku nie zauważy