°


Dron Pruszków

O Studium podyskutują na osiedlu Staszica

Cykl spotkań dotyczących nowego projektu Studium Uwarunkowań i Zagospodarowania Przestrzennego dla Pruszkowa powoli dobiega końca. Przedostatnie spotkanie konsultacyjne odbędzie się 7 marca w Szkole Podstawowej nr 2.

Obowiązujące Studium Uwarunkowań i Zagospodarowania Przestrzennego dla Pruszkowa zostało uchwalone w 2000 roku. Teraz przyszła pora na zaktualizowanie dokumentu. A warto tu dodać, że Studium jest jednym z najważniejszych dokumentów planistycznych dla miasta. To właśnie tu znajdują się zapisy dotyczące przebiegu nowych dróg, lokalizacji inwestycji oświatowych czy mieszkalnych oraz miejsc, w których w przyszłości, tej bliższej lub dalszej, powstaną parki i tereny rekreacyjne. 

Jeśli jesteście ciekawi jak ma wyglądać Pruszków za kolejnych 20 lat to 7 marca (godz. 18.30) koniecznie wybierzcie się na spotkanie do Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Jasnej. W trakcie spotkania pruszkowscy włodarze zaprezentują projekt studium, opowiedzą o planowanych rozwiązaniach komunikacyjnych, nie tylko w kontekście całego miasta, ale również dzielnicy. Spotkanie będzie też okazją do dyskusji na temat bieżących spraw.  

Kolejne, ostatnie już, spotkanie dotyczące Studium odbędzie się 15 marca o godz. 18.30 w Szkole Podstawowej nr 6 w Pruszkowie. 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 12

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Idealne miejsce na park na Os. Staszica jest wzdłuż torów WKD. Pomijam teraz własność terenów. Łączyłby dwa osiedla i mógłby być pięknym szlakiem komunikacyjnym. I mam na myśli park, a nie patelnię z ławkami.

Gość

do rubs ludzie jak pelikany łykną wszystko, czyli obiecanki cacanki a głupiemu radość; nawet gdy jasiu powie, ze wybuduje kosmodrom na kraszewskiego, to w zachwycie polecą na niego zagłosować, i tak to trwa od 20 lat

Rubs

Wybory, przyjdzie Jasio roztoczy wizję przemiany blokowiska w magiczy ogród ludziska łykną, zagłosują niewiele lub nic się nie zmieni. I tyle w temacie.

Gość

Niech mądrale po swoich latach sprawowania władzy zrobią na osiedlu Staszica park. To bedzie plan nad plany. Wiecie co ? Wam juz dziękujemy.

Gość

Do Gość 2018.03.06 14:34 Spółdzielnia ma tylko użytkowanie wieczyste bo przez szereg lat nie wykupiła gruntu od miasta

Gość

przecież tam nie ma gdzie szpilki wetknąć , więc jakie studium, jakie planowanie - bicie piany na wybory

Gość

Studium a plan to inne pojęcia.

Gość

Wybory, wybory ach te wybory.

Xiao7

Gość... 2018.03.06 15:13... Teren torowiska podlega pod WKD i to do nich trzeba uderzyć o zwiększenie liczby przejść.

Xiao7

Gość... 2018.03.06 14:34... Gdzie ty żyjesz?? Nie cały teren podlega spółdzielni. A nawet jeśli, to i tak spółdzielnia musi podporządkować się pod Studium Uwarunkowań i Zagospodarowania Przestrzennego dla Pruszkowa.

Gość

Wzięliby się za małą liczbę przejść przez tory przy Plantowej. Kiedyś było więcej ścieżek. Po remoncie łącznika 512 ludzie muszą chodzić na około. WKD, miasto i PSM ma ten problem głęboko w nosie.

Gość

przecież to spółdzielnia, a nie teren miasta