27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


Gmina Brwinów

Obwodnica Moszny gotowa, ale czeka na pozwolenie

Wielu kierowców z niecierpliwością czeka na otwarcie obwodnicy Moszny. I mimo że jej budowa zakończyła się, to nie można nią jeździć. Wszystko przez trwające procedury odbiorowe.

Obwodnica Moszny jest całkowicie nową drogą, wybudowaną od podstaw. W przypadku takich inwestycji odbiory trwają niestety nieco dłużej... – W przypadku przebudowy istniejących dróg procedury są krótsze, ale obwodnica Moszny jest nową drogą, wytyczoną w miejscu, które jeszcze kilka miesięcy temu było nieużytkiem. Wykonawca zgłosił już zakończenie prac. Nie oznacza to jednak, że można już korzystać z drogi - teraz jest czas na przeprowadzenie wymaganych prawem procedur odbiorowych, m.in. wykonywana jest szczegółowa inwentaryzacja powykonawcza – napisano na stronie gminy Brwinów. 

Kiedy kierowcy pojadą drogą? W czasie gdy zostanie wydane pozwolenie na użytkowanie obwodnicy, a te wydaje Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Póki co należy uzbroić się w cierpliwość i wziąć pod uwagę, że nadal będzie obowiązywać czasowa organizacja ruchu, a co za tym idzie – objazd przez Domaniew. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 13

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Kiedy zamierzacie oddać tę drogę? Kto mi zapłaci za wybite zawieszenie i wypalone paliwo? To przechodzi ludzkie pojęcie. Dojdzie do tego że odbiór drogi będzie trwał trzy razy dłużej niż jej zbudowanie. Ale cóż my jesteśmy tego gorszego sortu......

Gość

Co z tym odddaniem ?????? ile można jeździć po tych dziurach tam ?? Proponuje obywatelsko zdjąć barierki, jakiś czas temu jak urzedasy zobaczyli że ludzie i tak jezdza to decyzja była w 1 dzień !!!

Damieniew

Głupi a ta niby obwodnica. Przy oczyszczalni połączyć drogę dw701 i dw718 i omijamy węzeł i korki w stronę Pruszkowa. Może przed wyborami się któryś za to weźmie i zrobi. Jak napisał ktoś niżej brakuje 400 m.

Gość

Ja też se maszynką zrobiłem obwodnicę moszny.

Gość

Jak długo można czekać Urzędnicze odbiory. Szybciej zbudowano jak jest odbierane.

Gość przejezdny

No to może "rondo imienia Najjaśniejszego Kosińskiego" z wielkim monumentem a la Kim Ir Sen na środku ronda? I proszę powyższe czytać w postawie Hab acht!

Kkkk

,Dobre i to ale ta obwodnica nie poprawia specjalnie niczego w układzie drogowym w naszym rejonie co innego jakby połączyć dw 701 i dw 718(przy oczyszczalni ścieków brakuje 400 m drogi ) co umożliwia ominięcie węzła ,,Pruszków" na najbardziej zakorkowanym wlocie i wjechanie na A2 od strony Ożarowa

brwinowianin

Gość 8:39: Jaka ścieżka rowerowa wzdłuż obwodnicy? Po pierwsze nie powielaj błędnego nazewnictwa , że jest to obwodnica . OBWODNICA: jest to droga ekspresowa dwujezdniowa (po dwa pasy ruchu w jedną stronę) poprowadzona w sposób bezkolizyjny (czyli bez świateł i skrzyżowań) omijająca daną aglomeracje i w sposób BEZKOLIZYJNY i łącząca się z inną drogą ekspresową lub autostradą w sposób BEZKOLIZYJNY - czyli z zastosowaniem rozjazdów, tzw. ślimaków . Czy w Gminie Brwinów mamy więc jakąś obwodnicę? NIE. Ta droga , którą burmistrz Kosiński i nikt poza nim nazywa obwodnicą jest zwyczajnie nową ulicą. NA plus - że zastosowano tam ronda zamiast korkotwórczych skrzyżowań z sygnalizacją świetlną.

Gość

Rowerzyści jadący od strony Brwinowa nową ścieżką rowerową wzdłuż obwodnicy lądują na jej końcu " pod prąd " jadącym pojazdom od strony Pruszkowa. Instalując stację Roweru Miejskiego promuje się alternatywną komunikację, organizując ruch na obwodnicy wprost przeciwnie.

Gość

Powinna być jeszcze obwodnica Parzniewa. Tam gdzie są światła, jadąc od Brwinowa, droga powinna iść na wprost. Czyli Rzeczna prosto do Legii Akademickiej bez przejazdu po głównej. Ewentualnie do Rzeczna wprost do przyszłej Paszkowianki.

Lolomido

Cyt. "Wielu kierowców z niecierpliwością czeka na otwarcie obwodnicy Moszny" - z nowej ulicy, bo obwodnicą nazwać tego nie można, będą korzystać jedynie kierowcy jadący do Pruszkowa przez ul.Promyka, bo na pewno nie jest to korzystny objazd dla kierowców dojeżdżających do autostrady A2. Przy wysypisku utworzą się zbyt duże korki ponieważ droga przy wysypisku jest podporządkowaną do drogi 701 z Domaniewa.

Gościu

Jak zwykle, wielkie problemy z oddaniem. Nic nie mozna ogarnac na juz.

Gość

Jak to? Przecież w czwartek było już otwarte i nie zagrodzone