13° Poniedziałek
25 Czerwca

Wt

Śr

Czw

Pią


Arkadiusz Kosiński/Facebook

Obwodnica Moszny tuż tuż

Urząd gminy w Brwinowie poszukuje wykonawcy „obwodnicy” Moszny i Domaniewa. Zupełnie nowa droga ma wyprowadzić ruch ciężkich samochodów z tych niewielkich miejscowości.

To nietypowe zadanie dla gminy. Dlaczego? – Od kilku lat kładziemy olbrzymi wysiłek organizacyjny i finansowy na przebudowy dróg i to nie tylko gminnych, bowiem pomagaliśmy a czasami wyręczaliśmy również województwo i powiat udzielając pomocy finansowej a także rzeczowej w postaci wykonania prac drogowych za innych zarządców. W tym roku znowu mamy w planach przebudowy kilku kolejnych dróg gminnych, ale również, co niespotykane w przypadku małych i średnich gmin niebędących siedzibami powiatów, budowę zupełnie nowej drogi – informuje Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Dla mieszkańców Moszny i Domaniewa to ważny ruch. – Chcąc rozwiązać problem TIR-ów rozjeżdżających Mosznę i Domaniew wykupiliśmy grunty i zaprojektowaliśmy budowę obwodnicy Moszny, dzięki czemu wyprowadzimy niezwykle duży ruch samochodów ciężarowych z zabudowań ludzkich. Walorem tego rozwiązania jest również wyprowadzenie ruchu ciężarówek z drogi w Domaniewie – dodaje brwinowski włodarz.

Inwestycja ma być gotowa po wakacjach. – Do 14 kwietnia czekamy na oferty w przetargu. Prace związane z budową obwodnicy Moszny (w tym nowej jezdni z ciągiem pieszo-rowerowym, dwóch rond na skrzyżowaniach z drogami Moszna-Koszajec i Moszna-Pruszków, oświetlenia ulicznego) powinny się zakończyć do 29 września – wyjaśnia burmistrz Kosiński.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 18

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Jeśli obwodnica można nazwać drogę która jest 150 metrów od obecnej drogi to niech tak będzie wyprowadza samochody ze wsi tyle ze na drugą stronę posesji 50 metrów od zabudowań

brwinowianin

...W ZASADZIE NIE MA WIĘKSZEGO SENSU TA DROGA....dlaczego? (tzn. ja jej nie krytykuję) - Ponieważ i tak wszyscy staną w korku na skrzyżowaniu przy jednym i jedynym wjeździe na autostradę A2 w naszej okolicy - WJAZD Pruszków ...MASAKRA ! Jak można było tak spartolić wjazd na A2, zamiast zbudować bezkolizyjne wjazdy na A2 jak np. w Grodzisku, czyli bez skrzyżowań ze światłami, to u nas postawili sygnalizację - nooooo... żeby było jak dawniej, czyli KORKI, STRES, NERWY, żeby było beznadziejnie , nieprzyszłościowo i bublowato !

brwinowianin

BurmistrzBrwinowa18:12: dla mnie obwodnica to droga ekspresowa bezkolizyjna, która w swej naturze nie ma szans na zakorkowanie się. W Polskich realiach słowo OBWODNICA pojawia się już przy okazji tego typu lokalnych ulicach... Co więc w przypadku np. Francji, gdzie większość skrzyżowań przebudowuje się na ronda? Czyli cała Francja jest obwodnicą hmm

BurmistrzBrwinowa

Brwinowianin 2017.04.14 10.12, dla mnie obwodnica to jednak wyprowadzenie ruchu drogowego z terenów zabudowy. Obwodnica Moszny taką rolę spełnia, bowiem pozwoli na wyprowadzenie ruchu ciężarówek ze wsi. Obwodnica zostanie włączona dużymi rondami do drogi Brwinów-Moszna (vis-a-vis wjazdu na teren DHL) oraz Moszna-Pruszków (za ostatnimi zabudowaniami wsi Moszna) i raczej nie powinny tworzyć się tam korki. Pozdrawiam. Arkadiusz Kosiński. Burmistrz Gminy Brwinów

BurmistrzBrwinowa

Gościu 2017.04.13 14.45, to problem przepisów i pewnej bezczynności mojego poprzednika sprzed 10 lat. Osobiście żałuję, że mój poprzednik nie wykorzystał przepisów, które pozwalają na zmniejszenie odległości pomiędzy węzłami autostrady “o ile jest to uzasadnione istniejącą siecią dróg wojewódzkich”. Na odcinku A2 pomiędzy Pruszkowem a Grodziskiem Mazowieckim autostradę przecina droga wojewódzka nr 720 ul. Biskupicka w Brwinowie, co należało wykorzystać na etapie projektowania A2. Dzisiaj już włączenie ul. Biskupickiej w A2 nie jest możliwe, bo trzeba byłoby wyburzyć kilkanaście domów. Taka szansa pojawi się w przyszłości po wybudowaniu drogi wojewódzkiej Paszkowianki. Pozdrawiam. Arkadiusz Kosiński. Burmistrz Gminy Brwinów.

BurmistrzBrwinowa

Gościu, 2017.04.05 6.53, serwisowka jest za wąska a poza tym na fragmencie nie jest asfaltową, lecz z kruszywa - ze względu na pozostawione tam przejścia dla małych zwierząt. Nie może być wykorzystana dla ruchu dużych samochodów ciężarowych. Pozdrawiam. Arkadiusz Kosiński. Burmistrz Gminy Brwinów.

BurmistrzBrwinowa

Gościu 2017.04.04 21.58, obwodnica Moszny zostanie włączona dużymi rondami do drogi Brwinów-Moszna (vis-a-vis wjazdu na teren DHL) oraz Moszna-Pruszków (za ostatnimi zabudowaniami wsi Moszna). Pozdrawiam. Arkadiusz Kosiński. Burmistrz Gminy Brwinów.

brwinowianin

słowo OBWODNICA w normalnych cywilizowancyh krajach to kojarzone jest z drogą ekspresową bezkolizyjną...a nie jak w tym polskim smutnym przypadku, - z ulicą obok, do której żeby się dostać trzeba odczekać w korku na skrzyżowaniu ...

Gość

Moze lepszym rozwiazaniem byloby zrobienie dodatkowego wezla/zjazdu/wjazdu na A2? Wtedy nikt by przez Moszne nie jezdzil...

lolita

Gości z 21:59: Że co, wstawi światła ?! Byłeś kiedyś za granicą ?! Już w żadbnym kraju nie buduje się skrzyżowań ze światłami bo takie staroświeckie rozwiązania generują korki!

Gość

Nie moga puszczac tirow serwisowka kolo dawnego deawoo

Gość

Korek i tak będzie, samochody jadące z moszny będą blokować wjazd na obwodnice, nawet jak się zmieni pierwszeństwo przejazdu, czy wstawi światła to i tak kocioł, nie wiem czy większy. Niech zapłacą osobie aby stworzyli makietę natężenia ruchu z wszystkimi kombinacjami. Taką symulacje komputerową, nawet jak będzie małe rondo to będzie wolno.

Gość

Co z obwodnicą Pruszkowa i Parzniewa?

Bełeziuk

Obwodnica przez podwórko Gołasiewiczów ma przebiegać.

Gość

Tiry, tiry, tiry. Kolej ledwo zipie, a tysiące tirów zatruwa środowisko, dewastuje asfalt na drogach i generuje korki na ulicach, a co za tym idzie, inne samochody stojące w korkach też smrodzą i zatruwają powietrze. No ale po co się uczyć przez długie lata w szkole jak można zrobić szybko prawko na ciężarowe i już ma się zawód. A potem Państwo łoży kasę na obwodnice dla samochodów ciężarowych.

Gość

super super super, mieszkańcy się doczekali i dziękują Burmistrzowi...

Gość

czyli wszystkie samochody pojada prosto do pruszkowa i zablokują gąsin

Nie TIR

Bardzo dobry pomysł! Nie TIRem co prawda, ale często jeżdżę tamtędy do autostrady i szczerze współczuję mieszkańcom!