18° Piątek
19 Października

Sob

SD

Od 10 czerwca zamykają ul. Sienkiewicza

Ważna informacja dla kierowców. Od 10 czerwca fragment ul. Sienkiewicza w Pruszkowie zostanie całkowicie wyłączony z ruchu.

W związku z II etapem przebudowy ul. Sienkiewicza, od niedzieli 10 czerwca 2018 roku ruch w obu kierunkach na odcinku od ul. Staszica do ul. Stalowej zostanie wstrzymany. Organizacja ruchu przewiduje całkowite zamknięcie ul. Sienkiewicza na odcinku od ulicy Staszica na wysokości wjazdu do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej do ulicy Stalowej – poinformował nas Rafał Pszczółkowski ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie. 

Jeśli chodzi o organizację ruchu na czas zamknięcia to zmian nie będzie na ul. Stalowej. Drogą nadal będzie prowadzony ruch samochodów od dworca PKP w kierunku osiedla Staszica. Objazd w stronę dworca PKP został wytyczony ul. Powstańców i ul. Chopina. 

Kierowcy muszą się przygotować na spore utrudnienia. Warto podkreślić, że na skrzyżowaniu ul. Stalowej, ul. Plantowej i ul. Powstańców zmieni się pierwszeństwo. Od 10 czerwca drogami z pierwszeństwem będą ul. Stalowa i Plantowa, a ul. Powstańców będzie drogą podporządkowaną.

Do kiedy potrwają utrudnienia. – Inwestor budowy „Nowej Stacji”, który prowadzi przebudowę ul. Sienkiewicza, deklaruje zakończenie prac i przywrócenie pełnego ruchu od września 2018 r. – dodaje Pszczółkowski. 


Redakcja
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 24

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Pytanie do władz a gdzie upchną ok 50 samochodów parkujących na Chopina i jeszcze petentów poczty .Od 10 zakaz parkowania na Chopina

AT

Ten odcinek ma 250-300 metrów, zamknięcie 3 miesiące, naprawdę!!? taki ukłon dla prywatnego inwestora, na bogato. Szopena i powstańców zakorkują się na dobre. Najwyraźniej mieszkańcy, "miastu" nie są potrzebni...

Gość

Nie wiem kim musieli być Pruszkowianie w poprzednim wcieleniu że ich tak pokarało ułomną władzą i fatalną organizacją ruchu

Gość

Do gościa z 9.17-jak w XIX wieku budowano kolej to tempo było o wiele szybsze niż obecnie, więc porównywanie tych pionierów kolejnictwa do obecnych partaczy to jednak obraża tych pierwszych:)

Gość

Po 27 latach się chyba wyprowadzę, brak normalnej komunikacji, ciągle korki, pełno cebul i buraczków... Jak wiadukt zostanie zamknięty to już będzie żart nad żartami.

Gość

@Gość 2018.05.30 13:45 A co cię obchodzi Warszawa ? Płacisz tam podatki ? to tak jak byś pytał o dojazd na urlop w przyszłym roku.

Bolek

Nie długo pożegnalny spadochroniarzy z kobyłki co nic nie robię a tylko się lansuhe w mediach.Podobno juz się spakował mówi cały powiat jak też na nowogrodzkiej.

Gość

1. Centrum handlowe bez sensu w pseudocentrum Pruszkowa. Mozna je bylo zbudowac pod Pruszkowem (o ile wogóle treba bo). Dojazd do tego centrum ze Zbikowa bedzie wymagal przejazdu przez cale miasto. 2. Budowa drapaka Kultury poza centrum. Z ktorego nie ma wyjazdu autem do Pruszkowa. 3. Pod drapakiem Kultury nawet koncertu zorganizowac nie mozna, bo nie mam miejsca. Koncerty organizuje sie w parku z głownym widokiem na fontanne przed sceną Gdzie w tym sens?

Gość

zanim to skończą to już będę na emeryturze... napisał rocznik 69;-)

Gość

Przypomnijmy, że nieporadny remont na LK447 z Grodziska do Warszawy dzieje się za nierządów PIS. Szydło, Morawiecki, Gołoś, Sipiera należą przecież do tej partii. Nawet jeśli bezpośrednio od nich nic nie zależało, powinni się wsłuchać w głosy mieszkańców. Mam wrażenie, że niektórym taki bałagan bardzo pasuje by mieć pretekst do bicia piany i uderzenia w przeciwników politycznych. Na kim skupi się niepokój społeczny? Na lokalnych włodarzach, a PIS chce przecież przejąć władzę na podstawie populistycznych sloganów. Podsumujmy: ten bałagan na kolei to jest wina PIS.

Gość

Teraz autobusy jadą w miarę sprawnie przez ulicę Kościuszki. Smrodzą nie do wyobrażenia. Przypuszczam, że większość autobusów jest dopuszczona do jazdy tylko przez łapówki na przeglądach. Nie spełniają bowiem żadnych norm emisji spalin. Jaki smród będzie kiedy będą stać w korkach. A za kilka lat mieszkańcy Pruszkowa - tylko rak, rak i rak i nowotwór.

Bartek

Co My mieszkańcy zrobiliśmu włodarzom naszego miasta? Za co nas tak karcą? Korki, korki i jeszcze raz korki. Zamknięte pkp. Zamknięte drogi. Budowane tylko nowe bloki. 0 nowych dróg 0 nowych skwerów. Nic. Czekam kochany prezydencie na decyzje o zamknięciu wIaduktu. Jedynego w Pruszkowie. Myśle że wtedy bedziesz mógł czuć sie spełniony. Stanie całe miasto. Bo chyba właśnie na tym ci zależy. A i bym zapomnial. Kochany prezydencie jak remont pkp trwa rok to niech budowa nowego wiaduktu trwa conajmniej 4 lata!!! Tragedia kochani

Gość

jak będzie jechał autobus ZP , ZG do Warszawy ?? ul.Chopina i w prawo omijając PKP ????

Gość Niedzielny

chyba żarty, co można robić z dwustumetrowym kawałkiem drogi przez 4 miesiące. skandal!

Gość

Pora na zminę władzy. Nie bójcie się wyborcy. Nowi nie będą robić rewolucji jak będą nie skorumpowani. Dajcie mieszkańcy szansę nowej krwi. Ci co rządzą są od początku istnienia samorządów.

Gość

W jaki sposób autobusy będą zawracały od dworca w kierunku Warszawy? Przez parking taxi? Pożyjemy, zobaczymy.

Gość

Po Pruszkowie i tak prawie się już nie da jeździć, a teraz jeszcze to...

Gość

Ty - ale Sienkiewicza to powiatowa ulica - chyba Ci się adersy pomyliły ...

m.m.

Gość 08:46 - jedna inwestycja nie ma nic wspólnego z drugą. Będzie mi doskwierać zamknięcie tej ulicy ale przynajmniej widać postęp robót, w tempie wcale nie najgorszym. Co do "partaczy" od remontu linii kolejowej - tym partaczem należy nazwać inwestora a więc PKP PLK, to one zaplanowały ten remont na 12 m-c, podwykonawca robi to zgodnie z chorym harmonogramem PKP PLK. Jeśli zakończy roboty do 01/09 nie można będzie mieć do niego żadnych pretensji. Co więcej podwykonawca proponował przed rozpoczęciem robót skrócenie tego absurdalnie rozciągniętego remontu o kilka miesięcy ale PKP PLK nie były tym zainteresowane.

maciej

żywy przykład na to że pruszków jest miastem przyjaznym dla biznesu! wystarczy przyjść do jasia, dać kopertę i proszę bardzo - blokujcie sobie co chcecie na 4 miesiące, pół roku a może i dłużej! remontujcie sobie ile chcecie ten kawałeczek drogi, który w cywilizowanym świecie zostałby przebudowany najdalej w tydzień. no i co z tego że tysiące ludzi będzie miało utrudniony dojazd do 719, co z tego że będą korki, wypadki, stres, spóźnienia do pracy? co z tego że drogi zawalone są autobusami komunikacji zastępczej? pan inwestor musi sobie spokojnie zrobić podjazd pod swoją nową galerię, w której będziecie później wszyscy zostawiać ciężko zarobione pieniądze - i to jest absolutny priorytet! a wy stójcie sobie w korkach i smrodzie i gęby na kłódkę! tak wybraliście, tak ka macie. czy trzeba wam lepszego przykładu na to w którym miejscu jasio, andrzejek i spółka mają nas, mieszkańców miasta?

Wilku

Czy jest gdzieś dostępny plan organizacji ruchu na Sienkiewicza po przebudowie w formacie pdf lub jpg?

Gość

Zmiana pierwszeństwa zakorkuje Powstańców, a co za tym idzie Aleje WP na prawoskrecie. Brawo.

Gość

Niech ktoś się przejdzie z aparatem koło Majowej i Partyzantów. Zobaczycie w jaki sposób układa się tam szyny. Wszytko przypomina prace z pierwszej połowy XIX wieku kiedy kładli Kolej Warszawsko-Wiedeńską. Nie ma tam w ogóle nowoczesnego sprzętu. Później wstawcie filmik z pracy nowoczesnej maszyny np. RU 800 S. Następnie zapytajcie decydentów dlaczego dopuścili do tak powolnej modernizacji torów. Dla leniwych wstawiam link: https://www.youtube.com/watch?v=02pWbr9bgbA

Gość

Myślałem, że modernizacja jest już dawno zakończona, a tu kolejne utrudnienia od czerwca aż do wrześni. Czy to nie ci sami partacze, którzy modernizują linię kolejową do Warszawy? Tempo jest równie ślimacze.