21° Poniedziałek
21 Maja

Wt

Śr
Pixabay

Od jutra Pruszków, Piastów i Reguły bez wody

W Al. Jerozolimskich na wysokości ul. Regulskiej w Michałowicach doszło do awarii magistrali wodociągowej „DN 700”, przez co mieszkańcy Pruszkowa, Piastowa i Reguł od 21 marca nie będą mieli wody w kranach.

Aby usunąć awarię konieczne jest wyłączenie magistrali z eksploatacji, dlatego jutro (wtorek) od godz. 9.00 nastąpi przerwa w dostawie wody we wspomnianych miejscowościach oraz obniżone jej ciśnienie w Ursusie. –  Prace naprawcze będą prowadzone w trybie ciągłym, natomiast, ze względu na średnicę przewodu (0,7 m), konieczność precyzyjnej lokalizacji i określenia charakteru uszkodzeń oraz wysoki poziom wód gruntowych występujący w okresie wiosennym, operacja jest bardzo skomplikowana technicznie – napisano na stronie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. 

Na jak długo zapanuje susza w naszych kranach? Według informacji przekazanych przez spółkę czas naprawy wyniesie 48 godzin, z możliwością przedłużenia do 72 godzin. Wszystko zależy od miejsca i stopnia uszkodzenia przewodu. Dokładniejsze oszacowanie czasu utrudnień możliwe będzie po wykonaniu wykopów i oględzin magistrali. Takie informacje mamy uzyskać jutro (21 marca) ok. godz. 15.00, śledźcie nasz portal!

Tradycyjnie, jak to bywa w takich sytuacjach ratunkiem będą beczkowozy. Oto lista dokładnych lokalizacji:

Pruszków:
ul. Emancypantek na skrzyżowaniu z ul. Lalki
ul. Emancypantek 8
ul. Antka na skrzyżowaniu z ul. Placówki
ul. Bolesława Prusa 35
ul. Akacjowa 6
ul. Powstańców 10
ul. Kopernika na skrzyżowaniu z ul. Hubala

Piastów:
ul. Wysockiego w rejonie ul. Wojska Polskiego
ul. Emilii Plater w rejonie ul. Piłsudskiego

Reguły:
ul. Wiejska na skrzyżowaniu z ul. Krótką

Mimo dostępności beczkowozów, warto wcześniej przygotować się na brak wody. Jednak z tym nie będzie raczej większego problemu, bo Pruszkowianie oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości są przyzwyczajeni do takich sytuacji.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 57

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

A żądengo na Żbikowie i Gąsinie?????

proste bydle

A ja nasikalem do garka, ugotowalem, smród się odgotowal, barwa zrobiła się możliwa, w miarę jasna i nawet da się to pić. Lekko słone tylko ale do kartofli w sam raz.

Gość

znaczy się że jeszcze woda jest w kranach....

Gość

" Jednak z tym nie będzie raczej większego problemu, bo Pruszkowianie oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości są przyzwyczajeni do takich sytuacji." Genialne ! Gratulacje dla autora.

nie-cham

Do "chama bez szkoły" - spokojnie woda, którą pan nabrał z pewnością się przyda. Wodociągi Warszawskie słusznie nie zamykają wody do czasu, kiedy będzie to bezwzględnie konieczne. Jak widać, lepiej zamknąć "z bomby" i nikomu się nie tłumaczyć. Wtedy zrozumieją, nawet ci bez szkoły.

gostek

i jak tu zaplanować jogging? biegać, czy nie biegać, oto jest pytanie ;)

cham bez szkoły

Co za niepoważne traktowanie ludzi! Władze są niesłowne! Miało nie być wody od godz 9 tymczasem 12 a woda dalej jest! Nalałem wody całą wannę, wszystkie garnki i wiadra w domu a woda jak jest tak jest! I co mam teraz z tym zrobić? Wypić? Najgorsze jak naprawią bez wyłączenia wtedy będzie trzeba to wylać! Skandal!!!

Gość

widać na forum ile to cham.twa się wprowadziło do Pruszkowa .Jak wam źle w Pruszkowie to wynocha tam gdzie są wasze korzenie tj,krowy, świnie,szczury itp.

Realista

Wybraliście SPP i Jana to macie tzn nie macie. Niedasię !

Gość

Jest woda w Pruszkowie?

Gość

Woda jeszcze jest w kranie.

Gość

I co już nie ma wody? Czy to był taki przed-prima aprilisowi żarcik.

Gość

W kranie jest jeszcze woda.

Gość34

Jak u was sytuacja z wodą? Bo na ostoi jeszcze jest

Gość

No i znów będzie śmierdziało w SKM, ludzie weźcie urlopy i nie jeździjcie do stolicy.

Gość

A mieliśta chamy studnie, to się wodocióngów zachciało.

Gość

@Tublec - prezydent Pruszkowa nawet nie mieszka w Pruszkowie. Weźmie sobie urlop i problem z głowy.

Zgredzio

Do Daro: prędzej ta Twoja patola z bloków pruszkowskich cos rozwali lub ukradnie niż ktoś z domków na zbikowie czy gąsinie.Chyba dawno w tych okolicach nie byłeś.

Gość

Nie ma żadnych wywieszek na klatkach o braku wody, a przepraszam bardzo nie wszyscy czytają wpr tym bardziej starsi ludzie!

Kwass

przygotowania do usunięcia awarii widać z al. Jerozolimskich za skrzyżowaniem z Regulską. Czeka już sporej średnicy rura i sprzęt, tymczasowa droga z płyt betonowych. Ludzie narzekają a ja nalałem już kubełek i pół wanny wody i jestem zabezpieczony na wypadek kiedy przyjadę z roboty i zachce mi się ...... usiąść na tronie!

Gość

Na stronie www miasta oczywiście nie ma informacji o wyłączeniu wody. 3 dniowy brak wody to mało znaczący fakt w życiu 60 tysięcznego miasta.

Tubylec

Małą pociechą dla mnie jest że włodarze Pruszkowa i okolic też nie będą mieli wody. I o ile my możemy nie mieć wody nawet przez trzy dni to tym leniom powinno włączyć wodę na co najmniej miesiąc. Dlaczego ? Od dziesięcioleci władze nic nie zrobiły żeby zbudować alternatywną rurę dla magistrali w alejach . Pozostawienie zabezpieczenia w wodę prawie dwustu tysięcy ludzi zależne jest od stanu jednej rury . To karygodne ! Nawiasem mówiąc ciekaw jestem czy w okresie "suszy " jaką szykuje nam MPWiK inspektorzy sanepidu zajrzą do szkolnych toalet . I temu podobnych miejsc , w starostwie czy w urzędzie miasta również. Ni9e zajrzą, bo wtedy musieli by zamknąć te instytucje ze względu na zagrożenie epidemiologiczne a na to nie wystarczy im odwagi !

Gość

,,operacja jest bardzo skomplikowana ,, i nawet trudniejsza od lotu na księżyc

Gość

tylko 3 dni? szkoda, że nie 30

Ernip

Ja tym razem robie w wiaderko i zawartość wyleje pod urząd miasta

Gość

ciekawe gdzie bede dymac jutro po wode ,z wiadrem z biedry.Jak w Pruszkowie -Zbikowie ul Długa 71,nie bedzie wody.Gdzie > do piastowa cy reguł ? z

WPR-ek

Tak sobie siedze i patrzę i oczom nie wierzę... od jutra 60-tysięczne miasto będzie pozbawione wody przez niebagatelny okres co z pewnością będzie znacznym utrudnieniem wszystkich ( i każdego z osobna) mieszkańców a na pierwszej stronie głównym materiałem jest jakaś gala KSW. Gratuluje redakcji wyczucia.

Daro

I dobrze że na Gąsinie i Żbikowie nie ma beczkowozu. Proszę was na żbikowie by ukradli a na gasinie nie wiedzieli by do czego służy(jeszcze by popsuli) ;)

Gość

Niedasie !

Gość

Jak ja się cieszę, że osiedle Parzniew połączyli dwa lata temu pod wodociąg z Brwinowa. Można, można. Wreszcie skończyła się ta kaszana z ciągłym brakiem wody.

turirek

W tym roku to już 2 albo 3 awaria w Pruszkowie. Skandal. Mało tego 3-dniowa awaria, a Żbików i Gąsin jak zwykle nie mają żadnego beczkowozu. Tylko same korki, utrudnienia, awarie jak nie na kolei to wodociągowe albo prąd wyłączają na pół dnia. Ludzie jak żyć w takim mieście !!!

Gość

Starzyński w wyborach obiecywał niezależne źródło wody. I co???

Gość

Afryka pozdrawia pruszków

uyt

Nie wiem po co ta panika, przeważnie po takich zapowiedziach woda i tak jest

Gość

Welcome to Pruszków

Gość

pruszkowiacy nic się nie stało, nic się nie stało, siallaaaaaa

Gość

żbikow chyba ze szlolnej ciągnie w takich sytuacjach, z rezerw

Gość

a żbików beczkowozu nie potrzebuje bo ludzie gorszej kategorii czy co?

Gość

Hahahhahahah - no to zaczynamy zabawę, jak co roku!!!!!!!!!!!!!!!! Pruszków - nowoczesne miasto: 1. Co 2 tygodnie brak wody w kranach i tak od 10 lat 2. Otworzą drzwi w sortowni śmieci - całe miasto nie może wyjść na dwór. (Ważne że Vice prezydent przyjedzie i sprawdzi czy śmierdzi) 3. Jak się remontuje to miasto sparaliżowane na kilkanaście miesięcy 4. Pomimo że miasto przecinają tory - brak tunelu. By żyło się lepiej - dziadki leśne!!!

leo

"Nie będzie problemu... bo mieszkańcy są przyzwyczajeni". Cynizm czy głupota? Portal przebija kolejne dno.

KK

Wody nie będzie w całym Pruszkowie, czy w jakimś rejonie? Beczkowozy wskazują na to, że jednak nie. Prosimy o doprecyzowanie.

Gość

Ojej, w Afryce też są obszary gdzie wody nie ma i jakoś sobie ludzie radzą.

Gość

POsucha idzie ;-)

Do goscia z 12:34

W koncu idzie wiosna/lato sezon na wylaczanie wody uwazam za otwarty. Jednak przemysle na powaznie ta przeprowadzke do Grodziska.

mieszkaniec

DRAMAT czy my żyjemy w 21 wieku, czy w średniowieczu, jeszcze trochę a trzeba będzie wykopać sobie studnię a za potrzebą wychodzić za stodołę !!! Z punktu widzenie mieszkańca nie można raz na zawsze naprawić, wymienić tego wodociągu? nic tylko awarie, naprawy, remonty itp

Gość

No to jest k***a jakis zart! W ogole bez wody, przez dwa lub trzy dni? Czy och juz pogrzalo konkretnie?!

Gość

Czyli 3 dni bez wody w porywach do 5 znając trudne warunki pracy w wiosne ??

Anka z Gąsina

Tylko w centrum Pruszkowa wody nie będzie? czy aby na pewno?

Gość

...Pruszkowianie oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości są przyzwyczajeni do takich sytuacji. hahahahahahaha jak tylko bedzie mozliwosc wyprowadzam sie. Moze by tak wysyłać rachunki za pranie, łaźnie itp w czasie awarii?

EMERYT

w czasie II wojny Swiatowej w Pruszkowie nie było wody i zyło się i pracowało i walczyło . Teraz się tez walczy ale z głupotą

loku

miesięcznie za wodę i ścieki płącę najwięcej zaraz po gazie, co oni robią z tymi pieniędzmi, rozdają prezesom na premie? Inie mówcie, że awarie się zdarzają, nie kilka razy w roku na taką skalę, może jeśli do jednej rury jest podłączone 100 tys ludzi, to warto pociągnąć drugą nitkę?

Gość

szkoda ze zadnego bezczkowozu nie bedzie ,na zbikowie kolo bloku 71.

wkurzony pruszkowiak

To są jakieś jaja! Awarie tej magistrali są kilka - kilkanaście razy w roku - i zawsze kończy się to odcięciem wody mieszkańcom! Najłatwiej powiedzieć "będziemy se dłubać w ziemi co najmniej 48 godzin - ale nie dłużej niż 72".. Pocieszenie psia krew! Jakbym wam, wodociągowcy wyłączył w mieszkaniu wodę na 3 dni to ciekawe jak byście reagowali. Może w końcu MPWiK zacznie zwracać ludziom za zakup butelek wody w czasie awarii to wtedy wezmą się i wreszcie wybudują druga magistralę by mieć jakieś obejście a nie uwiesić kilkaset tyś ludzi na jednej awaryjnej rurze

xyz

No tak, kilkaset tysięcy mieszkańców i jedna magistrala. Pogratulować dobrego planowania.

Zgredzio

Sezon na awarie wodociągowe uważam za otwarty!

Gość

Dostępności? 2 beczkowozy na 24.000 mieszkańców Piastowa to jakiś bełkot!

szymek

hahahaha, coś za długo woda w kranach była, od razu wydawało mi się to podejrzane! a jednak..!!!!