29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

Pixabay

Od jutra w Brwinowie nie kupisz alkoholu miedzy 22 a 6

Brwinowscy radni uchwalili zasady sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Oznacza to zakaz sprzedaży alkoholu w godz. 22.00 – 6.00. Przepisy zaczną obowiązywać już od 4 sierpnia.

Takie uchwały podjęto nie tylko w Brwinowie. Jest to związane z nowelizacją ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, co daje możliwość wprowadzenia całkowitego zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Zakaz obowiązuje we wszystkich punktach handlowych, natomiast nie dotyczy miejsc gdzie można spożywać alkohol na miejscu, mogą to być np. punkty gastronomiczne.

Zakaz sprzedaży alkoholu w gminie Brwinów będzie obowiązywał od 4 sierpnia, w godzinach 22.00 – 6.00. Natomiast jest jedno „ale”, bowiem zakaz dotyczy sprzedaży napojów o zawartości alkoholu powyżej 4,5 proc. (oprócz piwa). Ponadto jest też jeden wyjątek, to sołectwo Kotowice, gdzie ograniczenia nie będą obowiązywać.

– Radni uchwalili też zasady lokalizacji miejsc sprzedaży napojów alkoholowych. Muszą być one położone w odległości co najmniej 50 m od szkoły, przedszkola, kościoła, cmentarza i przystanku kolejowego, a punkt podawania napojów alkoholowych w odległości co najmniej 80 m od tych obiektów. Jeżeli miejsca sprzedaży i podawania napojów są wyposażone w monitoring i są otwarte do godz. 21, odległości m.in. od placówek oświatowych wynoszą kolejno 20 m i 50 m – podaje brwinowski urząd.

Na terenie całej gminy Brwinów maksymalna liczba zezwoleń na sprzedaż piwa i napojów alkoholowych, które można spożywać poza miejscem sprzedaży, wynosi 50. Maksymalna liczba zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, które można spożywać w miejscu sprzedaży, wynosi 16.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 43

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

wszędzie dookoła zakaz, tylko w Pruszkowie władza blisko pijaków, no ale na kogo oni mogą liczyć w wyborach, jak nie na meneli

Gość

Mnie nie przeszkadza..Jak mam ochotę na alkohol,kupuję wcześniej nie szlajam się po nocy...

Gość

Gość 2018.08.03 23:02 - To nie "komuna wróciła", chyba, że masz na myśli Kosińskiego i jego radnych. A to rzeczywiście - KOMUNA WRÓCIŁA w postaci burmistrza z ZSL/PSL.

Z.P.

A Pruszków ? Kiedy Pruszków ?! To miasto jest wielką speluną. Całodobowe sklepy w centrum są co 200 m. Do sklepu na Kraszewskiego można wejść na czworaka i tak człowieka obsłużą. Wygląda na to że obecna władza liczy na wdzięczność przy wyborach tego "narodu" pijanego do rana do nocy każdego dnia. Cóż, to jakaś metoda - dookoła zakazy to niech Pruszków zostanie wyspą tolerancji dla lumpów. Taka wielkoduszna empatia. Im cieplej tym częściej i dłużej w nocy słychać wrzaski, przekleństwa, bójki. A że klimat się ociepla a włodarzy mamy jakich mamy wypada przywyknąć albo się wyprowadzić.

Gość4

Chcesz mieć punkt sprzedaży alkoholi na swojej posesji lub pod swoim oknem zgłoś się do urzędu gminy. Blisko i tanio. Będziesz cieciem swojego majątku, będziesz zbierał butelki,puszki, sprzątał pety,klocki, rośliny spali mocz,darmową dyskotekę. Kiedy spać

Rado

100 lepsze piwko! Np.zimne Królewskie !!!

Gość

Ciekawe, że alkohol i motoryzacja wzbudza wśród komentujących najwięcej zainteresowania. Teraz wiem dlaczego na drogach jest jak jest.

Gość

Kiedyś było do 13. 00, daliśmy radę to i teraz damy.

Kosc

nocne punkty sprzedaży alkoholi to dla tych co chcą się dobić. W Pruszkowie jest wiele sklepów gdzie można kupić kilka klatek lub kartonów alk.do godz.22,00. Można, można.Na osiedlu Kopernika są dwa sklepy, jeden czynny do 20,00 drugi do 21.00. Jest spokój i cisza. Jest przykład że można bez nocnego sklepu z alkoholem mieszkać i żyć. Panie Prezydencie proszę o wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu w Pruszkowie w godz 22.00 - 6.00.

Gość

Gość 2018.08.03 13:08 - straż widzi bo sama się tam zaopatruje , jak inaczej wytłumaczyć brak reakcji? no bo trudno uwierzyć w przypadki ?

Gość

Teraz czas na Pruszków normalni ludzie nie kupują w nocy alkoholu. Na imprezę zrobia zapas. Wreszcie skończą się pijackie wrzaski przed blokami w nocy. Ja idę do pracy rano a menelstwo ma dużo czasu. Komu się nie podoba ten zakaz zapraszam na działkową i w inne miejsca temu podobne na osiedle staszica

Gość

Komuna wróciła i jeszcze godziny policyjne niech wprowadzi

nexo

W tym kraju już nie ma szansy dla myślenia, jest tylko ciemna masa i wszelkie zakazy dla niej.

Gość345

na Żbikowie to by się przydał taki zakaz 24/7. To by się dopiero rewolucja zaczęła. A jak straż miejska chce dorobić to wystarczy się przechadzać dzień w dzień 3-go maja i okoliczne uliczki. Ale oczywiście tam to by musieli w min. 8 się przechadzać.

Gość 18

Natychmiast w Pruszkowie zakaz sprzedaży alkoholu

Gość

Jedna banda debili wprowadza po raz kolejny prohibicję chociaż doskonale z historii wiemy czym się kończy, a druga banda debili im przyklaskuje polacy(specjalnie z małej) to rzeczywiście jest jakiś podludzki naród, naplujesz takiemu w twarz, traktujesz go jak bydło, wprowadzasz mu państwo policyjne a on i tak się cieszy

Gość

tym "mądrym", którzy są przeciw zakazowi, proponuję zamieszkać przy całodobowym alkoholowym. szybko by zmienili pogląd.

ten kurwa pis zajeba

Ziobro zobaczysz zbyszek weźmie sie za ciebie i powychodza twoje brudy zobaczysz jakie na razie

Gość

Jeszcze raz.Zamiast że miało być ponieważ.Im stały klient bardziej uzależniony tym lepiej

Gość

a ja nie współczuję że sklepy żerują na alkoholizmie,bardziej współczuję rodzinom alkoholików.

Wilku4

Jestem gupi

Gość

Gmina powinna dopłacać do czynszu i zusu wlascicielom sklepów w ramach strat, które poniosą. Prawda taka, że straż miejska do 20 pracuje, a policja tylko patrol nocny z Pruszkowa. Tym samym miasto bezprawia nocą i radni wpadli na najgłupszy pomysł, ale czy to pomoże? Wątpię i współczuję wlascicielom sklepów.

Gość

Sołectwo Kotowice to chyba dlatego, że zdaje się autostradowe stacje paliw znajdują się na jego terenie? Niestety, alkoholizmu to nie wyeliminuje, jesteśmy za to kolejny kroczek bliżej jakiegoś chorego restrykcyjnego państwa.

mosiek

Świetny sposob na reaktywowanie "mety" - Tam zawsze byla dostepna, troche drozej, ale byla. Powrot do komuny i rozbudowa szarej strefy.

Gość

Super sprawa, zrobię zakupy w makro i otwieram meline sprzedając 2x drożej

brwinowianin

czas na wypowiedź brwinowianina. Otóż uważam podobnie jak wilku 2 i wilku nr.3. Alkohol jest dla ludzi, ale młodzież trzeba chronić bo jest wpływowa na środowisko.

Gość

W Brwinowie na rynku w nielegalnym kasynie, kupisz bez problemu. Straż miejska udaje, że nie widzi...

wilku3

co to za wilku2 robi wpisy??? ilu was tam jest? więcej was matka nie miała? kolejny co zamiast robić w robocie durnoty wypisuje!

Gość

Alkohol jest narkotykiem. Ludzie po nim zabijają i gwałcą jak za dużo przyjmą. Lepiej złapać studenta filologii jak oglądając film Pedro Almodavara pali jointa. To przecież niebezpieczny prestępca.

Gość

Normalnie alkohol jest dla ludzi i powinna być wolność wyboru kiedy chcę się napić, nawet w środku nocy mogę,czasy godziny policyjnych się chyba skończyły.Niestety przybysze z ukrainy robią sobie ostatnio wieczory integracyjne z miejscowymi żulami i drą ryje po nocach.Pewnie były skargi i stąd przepis.

Pawel

Oby Pruszkow byl wolny o kretynskich Pisowskich pomyslow! PiS wypad w kosmos!

Daro

PiS do gazu! Polske niszczy ten Badziew! Czas ich przegonic

Gość

TAK TRZYMAĆ !!!

Gość

Czekam na to w Pruszkowie.

Gość

to o 21 zrobią na zapas a od 7 piwka na kaca

Gość

No tak, przecież chleba może nie być, ale alkohol musi być!!!!! Bardzo dobra decyzja, potem łażą łajzy po nocach i drą ryje ....

Wilku2

Pochwalam tą ustawę przedziwdziałania alkoholizmowi, w Polsce jak nigdzie na Świecie dostpeność piwa była zbyt duża, o każdej porze dnia i nocy...Ale zastanawiem się, czy na brwinowskiej stacji paliw BP i stacjach paliw na autostradzie będzie dostępny alkohol po 22 ?

GJarek

Tak trzymać. Mam nadzieję, że Pruszków będzie kolejny.

abstynent

Nic nie zapamiętasz bo alkohol zniszczy Ci komórki mózgowe. Poza tym i tak nie chodzisz na wybory bo w tym czasie wolisz chlać alkohol. Wszystko w temacie.

brw24

kolejny czynny taras widokowy...we Wrocławiuuu :)

Gość

Mandaryn się załamie...

Marek J

jeśli nie dostanę alkoholu w Brwinowie to do Bydgoszczy ! będę jeździł a kupie

Gość

Zapamiętamy to sobie przy okazji najbliższych wyborów