27° Niedziela
19 Sierpnia


pixabay.com

Od środy kłopoty z wodą. Nawet przez dwa dni

Uwaga, mieszkańcy! W środę zabraknie wody w Pruszkowie, Piastowie, Michałowicach, Regułach, Opaczy i Ursusie. Sucho w kranach może być nawet przez dwa dni.

Punktulanie o godz. 9.00 pracownicy MPWiK zaczną prace na magistrali w Al. Jerozolimskich, co spowoduje poważne utrudnienia dla mieszkańców kilku miejscowości tzw. pasma pruszkowskiego. Remont rozpocznie się jednocześnie w czterech miejscach na odcinku od ulicy Badylarskiej do ulicy Jesionowej (Michałowice). – Na czas przeprowadzenia modernizacji, wodociąg będzie wyłączony z użytku. Ze względu na średnicę przewodu (1 metr) oraz zakres prac realizowanych na ponad 2 kilometrowym odcinku magistrali, planowane przywrócenie dostaw wody powinno nastąpić w ciągu 48 godzin – informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Komunikacji.
 
Wodociągowcy apelują o wcześniejsze zabezpieczenie zapasów wody. Zapewniają też, że z chwilą wyłączenia magistrali, zostaną uruchomione wszystkie awaryjne stacje uzdatniania wody wraz z ujęciami na terenie dzielnicy Ursus i miasta Pruszkowa.

Na ulicach pojawią się też beczkowozy. Oto ich lokalizacje:

Pruszków
- ul. Emancypantek róg Lalki
- ul. Antka róg Placówki
- ul. Sienkiewicza 1D
- ul. Bolesława Prusa 35

Piastów
- ul. Łukasińskiego (przy AWAKU os. Ogińskiego)
- ul. Piłsudskiego 56

Gmina Michałowice
- ul. Szkolna 15 (przy szkole)
- ul. Mickiewicza pomiędzy ul. Spacerową a 11-go Listopada

Reguły
- ul. Wiejska róg ul. Krótkiej

Opacz Kolonia
- ul. Centralna przy WKD

Ursus
- ul. Skoroszewska przy ul. Chełmońskiego
- ul. Wojciechowskiego 37
- ul. Magnacka 3
- ul. Ryżowa 48
- ul. Warszawska 59.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 35

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Edyta

Było i minęło... Woda jest w kranach. Trzeba trzymać kciuki oby tak pozostało... :-)

Gość

Sredniowiecze, strajkujmy

Gość

Jeszcze niech wyłączą, prąd i gaz. Co roku to samo, a przed nami ile awarii będzie.

Gość

Aktualizacja???

Mieszko II powrót kr

Proponuję head&shoulders 3w1. Obok rury z wodą, wyłączcie panowie dopływ gazu i elektryczności. Mieszkańcy Pruszkowa i okolic! Łączmy się we wspólnym pionierskim eksperymencie na wzór tego z filmu "Osada"! Otoczeni grubym, wysokim murem z betonu, poczujmy smak średniowiecznej aury!

Gość

No to niedomytki pojadą rano na Warszawę.

Gość

u nas rury nie pękają i dresiarze też !

Gość

Wróblewskiego (os. Staszica) - w kranie susza.

Gość

Jak to wody nie ma w pruszkowie.... niemozliwe

Gość

u mnie tylko obnizone cisnienie ,centrum Pruszkowa :-)

Gość

Dlaczego nie ma wody na Żbikowie, który ma swoje awaryjne ujęcie? Rok temu, w podobnej sytuacji, woda była. Dwa czy trzy lata temu nie było, ale dlatego, że jakiś matoł nie uruchomił wtedy tego ujęcia.

Gość

Jak im idzie wymiana tej rury? Róbcie jakieś relacje na bieżąco.

Gość

Ciekawe jak tam lokale gastronomiczne w Pruszkowie, czy bez wody będą pracować? Jak tak to życzę smacznego i pozdrawiam sanepid.

Gość_w

WŁĄCZCIE W NOCY NA CHWILE MIĘDZY 2:30 a 3:00, USTAWIĘ BUDZIK, TO SOBIE DO WANNY NALEJE, TO BĘDĘ MIAŁ DO KIBLA SPŁUKIWANIA! NIECH TO ZOSTANIE NASZĄ MAŁĄ TAJEMNICĄ!

Gość

Afryka pozdrawia Pruszków

Tubylec

Gościu z godz. 10. Ja nic nie pisałem "miejskich rurach" Kto je tam komu sprzedał to mniejsza. Awarie wewnątrz miasta dotyczą zwykle kilku posesji a co najwyżej całej ulicy . A Mnie chodzi o wielką rurę w Alejach Podwieszenie pod jedna rurę kilku miejscowości czyli w tym przypadku ok 200 tys ludzi to barbarzyństwo , Które dawno powinno być zlikwidowane Jak do tego dodamy te kilkanaście baniaków z woda, które MPWiK nam podstawi co wypada około jeden baniak na jakieś 15 tys ludzi to robi sie z tego tragifarsa !

zniesmaczony

Żeby w 21 wieku takie cyrki były i to średnio co pół roku, a żeby tego mało było wybierają najcieplejsze okresy aby ludzie chodzili śmierdzący potem... skoro takie problemy są z tą magistralą, że średnio co pół roku ją naprawiają to niech zbudują drugą...

Gość

Ktoś dostanie nagrodę za sprawne usunięcie awarii?

Gość

A prąd kiedy wyłączycie???

Gość

To już nie tylko ciepłej, ale i zimnej wody w kranach nie ma... A miało być tak dobrze... Istna Europa - dalekowschodnia

Gość

A Zieleń Miejska czyli "administrator" mojego budynku uwzględni koszty strat poniesionych z powodu braku wody w rozliczeniach???

Gość

Ostoja i Komorów bez żadnego zbiornika... Super :(

Gość

Do Tubylec. Nie, to nie wina MPWiK. Jeśli umknęło Twojej uwadze, to w ubiegłym roku Pruszków za ponad 40 mln, sprzedał właśnie MPWiK całą infrastrukturę wodociągową. Czyli to poprzedni właściciel zaniedbał swoje obowiązki. Zresztą miasto chyba ma awaryjne ujęcia wody, ale aby je włączyć trzeba je konserwowac, od czasu do czasu odkazić, przepłukać. Z komunikatu MPWiK można zresztą wywnioskować, ze takowe zostaną uruchomione w celu zminimalizowania niedogodności dla mieszkańców. Widać, że poprzedniemu właścicielowi na tym nie zależało. Takie bynajmniej można wyciągnąć wnioski.

Gość789

Jednak bez Stolicy nie istniejecie. Było studni nie zakopywać.

Tubylec

MPWiK to taka dziwna firma, która nie do końca rozumie po co ją powołano i jakie ma zadania. Właściwie to ma jedno zadanie - dostarczyć bieżącą wodę 2 milionom ludzi. Ale co tam . Odcięcie od wody dwustu tys, ludi to dla nich żaden problem Zakręci się zasuwy i już. A jak maja funkcjonować szkoły , przedszkola urzędy, sklepy etc,etc. To już mniejsza. Brak alternatywnego zasilania w wodę na czas remontu czy konserwacji rur to WINA MPWIK. I to jest prawda !

Gość

Jak miło :) Stara, sprawdzona metoda, dzięki której mieszkańcy Pruszkowa znowu zagłosują w wyborach na ekipę pana Jana :) Pierwsze problemy z wodą zaczęły się ponad... 20 lat temu, pamiętam, bo przeprowadzaliśmy się wtedy. Nie do uwierzenia, co? A jednak! Pruszków miastem cudów i cudaków :)

Gość123

Mieszkam w Pruszkowie ponad 30 lat i odkąd pamiętam non stop są problemy z tą magistralą: średnio co pół roku jakieś awarie, remonty itp itd.... Czy na prawdę nie można zainwestować i tak zmodernizować ten wodociąg by bez dotykania się do niego wytrzymał choćby 20-30 lat?

Gość

Kpina! I co, mam zap....ać w Piastowie przez wiadukt, z 1,5km?! Mam juz serdecznie dość tych NAGMINNYCH przzerw w dostawie wody. Remonty remontami, ale to już jest chore! XX! w. ...

M.

Trudno to zrozumieć. Pruszków, 60 tysięcy ludzi, 4 punkty z wodą, w tym 2 koło siebie: Emancypantek i Antka. A gdzie oś. Staszica, Ostoja, Żbików, Gąsin, Bąki? Kto to wymyśla takie lokalizację? Brak wyobraźni czy empatii?

Gość

Lato 2007 - tak daleko siega moja pamiec odnosnie odcinania wody, choc wczesniej pewnie tez to mialo miejsce. 11 lat - zero zmian. To sa prawie trzy kadencje. W tym czasie zdazylem sie wyprowadzic z Pruszkowa wlasnie przez systematyczny upadek tego miasta, a rzadzi dalej ta sama osoba! Ludzie, ogarnijcie sie na jesieni!

Gość

Odkąd sięgam pamięcią kłopoty z wodą.

Daro

Na najladniejszym Osiedlu w Pruszkowie nie stawia sie baniakow! Stanie obok pieknego Osiedla !

lowi

żarty chyba

Gość

Jak zwkle w Pruszkowie baniak stanie na osiedlu zamknietym Przy Palacu puk puk tylko ze zokolicy niechce ochrona wpuszczac po wode ogarnijcie sie Mpwik

Gość

Wyłączenia wody powracają...