19° Sobota
22 Września


Archiwum

Odwołano prezesa milanowskiego MPWiK

Sebastian Budziszewski, prezes Milanowskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji został odwołany ze swojego stanowiska. Powody takiej decyzji wyjaśniono w oficjalnym komunikacie.

Od kilkunastu dni w Milanówku wrze na temat spółki wodociągowej. Wszystko rozpoczęło się od „gorącego” wpisu na facebooku burmistrza miasta-ogrodu Wiesławy Kwiatkowskiej. Poinformowano w nim, że 13 listopada odwołano dotychczasową radę nadzorczą MPWiK, która nie wypełniła swoich zadań. Niedługo później pojawiły się plotki o odwołaniu także prezesa spółki wodociągowej, co spełniło się dziś, 29 listopada.

Wydano oficjalny komunikat w tej sprawie. Wskazano przyczyny decyzji. – Bezpośrednimi przyczynami wskazanymi w uzasadnieniu rady nadzorczej jest nieprzygotowanie wbrew ustawowemu obowiązkowi, wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych. Pomimo tego, że dokument powinien być przygotowany, zgodnie z planami spółki w 2015 r., dopiero po wezwaniu przez nową radę nadzorczą w dniu 20 listopada 2017 r., prezes Sebastian Budziszewski przedstawił Burmistrzowi Miasta Milanówka dokument nazwany „wieloletnim planem”, który jednak nie spełnia wymogów stawianych przez ustawę – czytamy na stronie milanowskiego urzędu.

Z komunikatu dowiadujemy się też, że na działanie MPWiK wpływało wiele skarg od mieszkańców. Rada nadzorcza chciała przeprowadzić niezależny audyt w spółce, jednak prezes Sebastian Budziszewski nie wyraził zgody na zawarcie umowy na wspomniany audyt. – Czym faktycznie uniemożliwił przeprowadzenie bezstronnego i niezależnego od siebie audytu w Spółce. Prezes nie przygotował też zestawień i informacji, o które wielokrotnie prosili członkowie Rady Nadzorczej, czym doprowadził do sytuacji, w której jego działanie nie jest skutecznie weryfikowane przez jakikolwiek organ – informuje strona milanowek.pl.

Dodatkowo Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim zaskarżyła uchwałę Rady Miasta Milanówka Nr 321/XXXVII/17 z dnia 31 sierpnia 2017 określającą taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków, przygotowane przez byłego już prezesa MPWiK.

Nowym prezesem została Jolanta Mądrzejewska.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

nr 1

Ciekawe, że do tej pory Pani Burmistrz w Biuletynie miasta wielokrotnie chwaliła się dokonaniami MPWiK, nawet można było wnioskować, że to ona jest prezesem. Co takiego się stało, że nagle zmieniła zdanie? Czyżby obawiała się przyszłorocznych wyborów i dlatego wolała skompromitować potencjalnie grożnego kandydata? Co by nie zrobiła, to już i tak nikt jej nie wybierze. Sprawdza się dobrze jedynie w rozwalaniu czegoś, co dobrze działa. Tak przy okazji to wychodzi również, jaka musi być bezmyślna te cała Rada Miasta, skoro podpisuje "w ciemno" błędnie przygotowane rozporządzenie (a może celowo to zrobili?)

Gość

W milanowskich TBSach za czynsz to ceny są bardzo wysokie. jak ktoś nie wie o czym mówi to lepiej niech się nie wypowiada.

Gość

w tbs - jaki dramat , co ty pleciesz ?

Gość

Wymienimy prezydenta to i polecą prezesi. Byle tylko nie nastał PiS bo bedzie dramat.

Gość

W TBSach dopóki jest Starzyński nie ma szans żeby wymienić Prezesa tak jak zrobii to w Milanówku. dramat mieszkańców TBS będzie trwać dopóki Piotrzkowski będzie tam rządził. Tylko nieliczni wiedzą co tak naprawdę ma za uszami Prezesunio TBS

Gość

Do Gość 2017.11.29 16:56 : A o jakich TBS-ach za pół darmo piszesz ?

Gość

a co ci przeszkadza prezes tbs , w komunalkach mieszkają prawie za darmo, w nowiutkich tbs -ach za pół darmo, czego ci jeszcze trzeba

Gość

Starzyński powinien brać przyklad z Milanówka i tak samo wymienić prezesa TBS oraz przeprowadzić audyt zewnętrzny, ale pewnie jak zawsze "nie da się"