27° Niedziela
19 Sierpnia


BS

Ogród Matki i Dziecka w Podkowie

Podkowiański magistrat szuka firmy, która zajmie się przygotowaniem projektu kolejnego miejsca do rekreacji na terenie miasta-ogrodu. Chodzi o stworzenie Ogrodu Matki i Dziecka.

Sam pomysł jest dopiero w początkowej fazie przygotowań. Podkowiański magistrat szuka firmy, która zajmie się sporządzeniem projektu Ogrodu Matki i Dziecka. Dziś wiadomo już, że ogród ma powstać na terenie znajdującym się między budynkiem urzędu miasta a kościołem. Przewiduje się stworzenie tu ławeczki-pomnika, placu zabaw dla małych dzieci, wykonanie dodatkowych nasadzeń oraz zamontowaniu elementów małej architektury.

Firma, która zajmie się przygotowaniem projektu, będzie usiała uporać się z pewnym utrudnianiem. Teren, na którym ma powstać ogród, podobnie jak sama Podkowa Leśna podlega ochronie konserwatorskiej. Dlatego też wszelkie rozwiązania i pomysły będą musiały zyskać aprobatę konserwatora zabytków. 

W miejskim budżecie na wykonanie projektu i zagospodarowanie Ogrodu Matki i Dziecka zarezerwowano 50 tys. zł.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Raczej to drugie. Szczytem było chwalenie się zakupem super pojemników na elektrośmieci ze specjalnej powłoki, będących w pomieszczeniu zamykanym na klucz, pod okiem monitoringu. A to wszystko w ramach współpracy z Norwegami. NASA by tego nie wymyśliła.

Gość

Najciekawsze jest to, że przecież park Matki i Dziecka już istnieje w Podkowie :) Właśnie ten teren pomiędzy UM a kościołem ma takową nazwę.. Czyżby ktoś był słabo poinformowany, a może chciał się wykazać?