24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
Seweryn Dębiński

Ogromny parking niemalże gotowy

Powoli kończy się budowa dużego parkingu, który powstaje w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Żydowskiej. Wielkie otwarcie planowane jest na sierpień.

To parking typu „Parkuj i Jedź”. Jego idea jest taka, by do niego dojechać, pozostać swój pojazd – samochód bądź rower – a następnie udać się na stację PKP i odjechać pociągiem. Taki parking jest również sposobem na odkorkowanie centrum miasta. Do dworca trzeba przejść ok. 150 m, ale najpierw należy „pokonać” tory. Na ich drugą stronę mieszkańcy mogą dostać się kładką bądź tunelem. Zatem po pozostawieniu samochodu na parkingu przy ul. Żydowskiej można wyruszyć w kierunku ul. 1 Maja i załatwić swoje sprawy.

Budowa parkingu właściwie się kończy, bo do oficjalnego otwarcia pozostało niewiele ponad dwa miesiące. Ale nie obyło się bez opóźnień, ponieważ parking miał być gotowy w czerwcu. – W sierpniu planujemy huczne otwarcie. Mamy nadzieję, że parking będzie gotowy do końca lipca. Jest małe opóźnienie, wynoszące około miesiąca. Wynika to z tego, że pogoda nie była najlepsza. Uznaliśmy to firmie, ponieważ konstrukcje betonowe trzeba wykonywać w odpowiednich warunkach. Ale wszystko jest dobrze, parking jest imponujący i ogromny jak na Grodzisk, ale potrzeby również mamy ogromne. Więc myślę że dobrze on rozwiąże problem parkowania w centrum – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Maz. W samym obiekcie znajdą się również stacje do ładowania samochodów elektrycznych, miejsca parkingowe dla rowerów i stacja Grodziskiego Roweru Miejskiego. Nie zabraknie miejsc dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Cały parking pomieści niemal 300 aut.

Niestety ul. Żydowska, która stanowi dojazd do parkingu nie jest w dobrym stanie. Na naszą elektroniczną skrzynkę redakcyjną (kontakt@wpr24.pl) trafiały maila z pytaniami, czy droga doczeka się remontu... – Oczywiście musimy zrobić ul. Żydowską, bo nie ulega wątpliwości, że jest w złym stanie. Nie robiliśmy jej teraz ze względu na to, że przy tych ciężkich robotach związanych z budową parkingu zostałaby zniszczona. Ogłaszamy niebawem przetarg na zrobienie tej ulicy. Zrobimy ją przed oddaniem parkingu – zapewnia Benedykciński.

Ponadto podobny parking powstał przy „wukadce” w rejonie ul. Piaskowej. Tutaj możliwość parkowania kierowcy mają od zeszłej soboty, 19 maja. Posiada on niemal 50 miejsc parkingowych.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

"Ponadto podobny parking powstał przy „wukadce” w rejonie ul. Piaskowej. Tutaj możliwość parkowania kierowcy mają od zeszłej soboty, 19 maja. Posiada on niemal 50 miejsc parkingowych. " Podobny bo też parking a dokładniej plac parkingowy. No i dzisiaj byłem i ciągle nieczynne......

Gość

Zamiast obwodnicy będzie parking do otwarcia na wybory.

Gość

Parkowanie będzie płatne, bezpłatne czy na podstawie biletu kolejowego?

Polaq

Tak, zwłaszcza jeśli chodzi o korki, dogania już Warszawę. Jak dla mnie nie da się już żyć w Grodzisku, mieszkańców i aut przybywa a dróg nie. Nawet na zakupach są kolejki

Wilku

W Pruszkowie też by się przydał.

none

Super. Chcemy więcej takich inwestycji - np. w Pruszkowie albo Komorowie!

jejku07

GRODZISK MAZ, Miasto , które wypszedziło inne w okolicy o epokę lodowcową.