°


wpr24

Ogrzewanie jeszcze w tym tygodniu

​​Od pewnego czasu mieszkańcy Pruszkowa skarżą się na brak ogrzewania w ich mieszkaniach. Daje im się  on we znaki, ponieważ noce są dość chłodne.

Nie wiem, dlaczego mimo tak niskich temperatur Pruszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa wstrzymuje się od włączenia centralnego ogrzewania w budynkach. Nie dość, że temperatura na zewnątrz nie jest zbyt wysoka, to w mieszkaniach, mimo zamkniętych okien, temperatura wynosi maksymalnie 15 stopni Celsjusza. A przecież nie można ciągle mieszkać przy zamkniętych oknach – mówi czytelnik Paweł. – Najgorszy jest fakt, że za ogrzewanie mieszkań płacimy przez cały rok, nawet w okresie letnim, kiedy jest ono wyłączone. Powinniśmy więc mieć włączone ogrzewanie wtedy, gdy tego potrzebujemy – dodaje.

Przedstawiciele Pruszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, zapewniają, że docierają do nich sygnały od lokatorów domagających się ogrzewania i już podjęto stosowne kroki w tej sprawie. – Pragnę uspokoić lokatorów: w piątek rozpoczniemy włączanie kaloryferów. Do końca weekendu wszystkie mieszkania w PSM będą już ogrzewane – twierdzi Janusz Żurawik, inspektor ds. technicznych PSM. –  Staramy się dostosować sezon grzewczy do potrzeb mieszkańców. Przez cały rok wnosimy do PGNiG Termiki opłatę stałą za energię cieplną, a opłaty te wzrastają w czasie, gdy działa ogrzewanie, dlatego utrzymanie włączonych grzejników przez cały rok byłoby niekorzystne finansowo dla naszych lokatorów – zaznacza.

Także w ciągu kilku dni ma zostać uruchomione ogrzewanie w budynkach, których właścicielem lub administratorem jest Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska” w Pruszkowie. – Porozumieliśmy się już z PGNiG Termiką w sprawie włączenia ogrzewania i powinno ono właściwie funkcjonować we wszystkich domach wyposażonych w system centralny do końca tego tygodnia – zapewnia Zbigniew Piotrzkowski, prezes TBS-u.


AdamFabisiewicz
adam.fabisiewicz@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 20

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Mieszkanka bloku

Ogrzewania mieszkań domagają się Ci co nie płacą czynszu.Zastanawia mnie , dlaczego Zarząd PSM i administracje ulegają tak łatwo tym naciskom.A może chodzi tu o panie pracujące w biurach ? 2 lata temu ogrzewanie rozpoczęto 2=go wrześniaNa zwóconą uwagę, żę to za wcześnie pani z administracji odpowiedziała:" żeby pani siedziała tu przez 8 godzin to by pani wiedzia ła jak tu jest ciepło" I tu jest pies pogrzebany.

ja

Już włączyli , na dworze 20 stopni , a debile grzeją ,co z tego , że otworze okno , jak i tak jest za gorąco , a póżniej jedna z drugą płaczą przy rozliczeniu rocznym , że zwrotów za ogrzewanie nie ma , POZDRAWIAM ZMARŻLUCHÓW I czekam kiedy wkońcu Pruszkowska spółdzielnia założy liczniki na kaloryfery - wtedy niektórzy nawet w grudniu będą siedzieli w sweterku i będą psioczyć po co we wrzesniu włączyli kaloryfery . Nie wspominając już o kasie jaką zarobią apteki za leki z przegrzania .

do doktora

to juz zakrecic kaloryfera nie potraficie?

doktor

Jak włączą ogrzewanie to wszyscy zaczną okna otwierać i narzekać,że gorąco,duszno i będą chorować.

thaniel

Mieszkam w jednym z bloków PSM i minimalna temperatura to 20,5 stopni, a max. to ok. 22. Z tymi max. 15st. to duża przesada.

gość

A ja mam plazmę 55 cali , pobiera 600 watów to ciepło w domu .jak sie obejrzy te wszystkie reklamy i beznadziejne seriale w przerwach pomiędzy reklamami to się całkiem ciepło w mieszkaniu robi .

lokator

W sumie tak - na staszica w tych blokach może wiatr chulać ,

gosc

jak ktoś mieszka w starym niczym nieocieplonym bloku tylko sam beton to może tak mieć nawet przy plastikowych oknach a takich bloków w pruszkowie gdzie zimą w domu jest lód na ścianie jest jeszcze sporo sam jeszcze do niedawna się z tym męczyłem dopóki nie ocieplili budynku i mieszkam w PSM. Pozdrawiam

07 zgłoś się

w tym momencie spojrzałem na pokojowy termometr: 21.1 stopnia Celsjusza, wczoraj wieczorem przy uchylonym oknie 19 stopni Celsjusza ... a potem płacz, że rachunki po sezonie wysokie za ogrzewanie, jak we wrześniu już chcą, żeby grzać :D

kaska

mnie calkiem przetelepalo :( od dwoch lat nie bylo tak zimno w domu

lokator

NIe no bez przesady - mieszkam w bloku i mimo uchylonego okna 15 stopni nie widziałem , może ten co się skarży ma stare okna , albo lubi tropikalne upały w domu . Zresztą czasem niektórzy są dziwni - pare dni chłodniej , a widać ludzi w kurtkach zimowych , kozakach i ciepłych czapkach , a co będą zimą nosić ?A zresztą idzie ocieplenie i po co nabijać komuś kabze ?

jaro

...i do tego własny ogród

jaro

To dlaczego pchaliście się do bloków domek jednorodzinny najlepiej z cegły ,styropian ,tynk lub siding i jest super.

ajtam

przeciez wracaja upaly 30 stopni wlasnie w weekend wiec bedzie jak zawsze jak sie zrobi cieplo to wlacza grzanie

Wpr82

Prognozy pogody wskazują na ocieplenie od środy (nawet powyżej 25 stopni), ogrzewanie odpalą w piątek a w sobotę wyłączą bo stwierdzą, że na zewnątrz panuje temp. powyżej 20 stopni....

Mike

W bloku ma teraz maksymalnie 15 stopni? Chyba mu się termometr zepsuł.

tomo

Wczoraj (poniedziałek) rano koło godziny 7-8 ogrzewanie działało przez chwilę. Obudziłem się i kaloryfery były gorące. Czy to był jakiś test czy może włączyli, a mi coś wysiadło? Mieszkam w budynku administrowanym przez TBS Zieleń Miejska.

...

No nareszcie.

Zimno

To nie są żadne oszczędności. Kilka dni zimna = solidne przeziębienie, a to oznacza wydatek na leki. Ogrzewanie powinni włączyć w poprzedni weekend. Koszty leków (100 od osoby) z pewnością przewyższa koszty ogrzewania przez te kilka dni. Do tego doliczmy koszty ogrzewania alternatywnego. U mnie od piątku chodzi farelka.

jaro

chliebowego piieca nima to iijak tu żyć mamy!Buraki !!!!!