Ogrzewanie jeszcze w tym tygodniu

RSS Drukuj A | A
Data publikacji: 2012-09-25 11:32:30 Data aktualizacji: 2012-09-25 11:35:02

wpr24

​​Od pewnego czasu mieszkańcy Pruszkowa skarżą się na brak ogrzewania w ich mieszkaniach. Daje im się  on we znaki, ponieważ noce są dość chłodne.

Nie wiem, dlaczego mimo tak niskich temperatur Pruszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa wstrzymuje się od włączenia centralnego ogrzewania w budynkach. Nie dość, że temperatura na zewnątrz nie jest zbyt wysoka, to w mieszkaniach, mimo zamkniętych okien, temperatura wynosi maksymalnie 15 stopni Celsjusza. A przecież nie można ciągle mieszkać przy zamkniętych oknach – mówi czytelnik Paweł. – Najgorszy jest fakt, że za ogrzewanie mieszkań płacimy przez cały rok, nawet w okresie letnim, kiedy jest ono wyłączone. Powinniśmy więc mieć włączone ogrzewanie wtedy, gdy tego potrzebujemy – dodaje.

Przedstawiciele Pruszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, zapewniają, że docierają do nich sygnały od lokatorów domagających się ogrzewania i już podjęto stosowne kroki w tej sprawie. – Pragnę uspokoić lokatorów: w piątek rozpoczniemy włączanie kaloryferów. Do końca weekendu wszystkie mieszkania w PSM będą już ogrzewane – twierdzi Janusz Żurawik, inspektor ds. technicznych PSM. –  Staramy się dostosować sezon grzewczy do potrzeb mieszkańców. Przez cały rok wnosimy do PGNiG Termiki opłatę stałą za energię cieplną, a opłaty te wzrastają w czasie, gdy działa ogrzewanie, dlatego utrzymanie włączonych grzejników przez cały rok byłoby niekorzystne finansowo dla naszych lokatorów – zaznacza.

Także w ciągu kilku dni ma zostać uruchomione ogrzewanie w budynkach, których właścicielem lub administratorem jest Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska” w Pruszkowie. – Porozumieliśmy się już z PGNiG Termiką w sprawie włączenia ogrzewania i powinno ono właściwie funkcjonować we wszystkich domach wyposażonych w system centralny do końca tego tygodnia – zapewnia Zbigniew Piotrzkowski, prezes TBS-u.

Podobne wiadomości

Pruszkowski tunel „niedoróbek”

Pruszków Najpierw jej nie było. Teraz jest, ale nikt z niej nie korzysta. Szyna rowerowa na pruszkowskim dworcu zamontowana jest tuż przy ścianie, co powoduje, że skorzystanie z niej jest bardziej uciążliwe niż wniesienie lub zniesienie roweru po schodkach.

Pijany na spacerze z dzieckiem

PRUSZKÓW Mężczyzna postanowił wyjść ze swoim dzieckiem na spacer. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ojciec znajdował się pod wpływem alkoholu.

Nie tylko o kolei

PRUSZKÓW Spotkanie mieszkańców Gąsina z władzami Pruszkowa upłynęło głównie pod hasłem inwestycji kolejowych. Nie zabrakło również innych ważnych tematów, takich jak komunikacja czy inwestycje oświatowe.

Komentarze 20

Dodaj komentarz Zamknij
captcha

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.Ogrzewania mieszkań domagają się Ci co nie płacą czynszu.Zastanawia mnie , dlaczego Zarząd PSM i administracje ulegają tak łatwo tym naciskom.A może chodzi tu o panie pracujące w biurach ? 2 lata temu ogrzewanie rozpoczęto 2=go wrześniaNa zwóconą uwagę, żę to za wcześnie pani z administracji odpowiedziała:" żeby pani siedziała tu przez 8 godzin to by pani wiedzia ła jak tu jest ciepło" I tu jest pies pogrzebany.

Już włączyli , na dworze 20 stopni , a debile grzeją ,co z tego , że otworze okno , jak i tak jest za gorąco , a póżniej jedna z drugą płaczą przy rozliczeniu rocznym , że zwrotów za ogrzewanie nie ma , POZDRAWIAM ZMARŻLUCHÓW I czekam kiedy wkońcu Pruszkowska spółdzielnia założy liczniki na kaloryfery - wtedy niektórzy nawet w grudniu będą siedzieli w sweterku i będą psioczyć po co we wrzesniu włączyli kaloryfery . Nie wspominając już o kasie jaką zarobią apteki za leki z przegrzania .

to juz zakrecic kaloryfera nie potraficie?

Jak włączą ogrzewanie to wszyscy zaczną okna otwierać i narzekać,że gorąco,duszno i będą chorować.

Mieszkam w jednym z bloków PSM i minimalna temperatura to 20,5 stopni, a max. to ok. 22. Z tymi max. 15st. to duża przesada.

A ja mam plazmę 55 cali , pobiera 600 watów to ciepło w domu .jak sie obejrzy te wszystkie reklamy i beznadziejne seriale w przerwach pomiędzy reklamami to się całkiem ciepło w mieszkaniu robi .

W sumie tak - na staszica w tych blokach może wiatr chulać ,

jak ktoś mieszka w starym niczym nieocieplonym bloku tylko sam beton to może tak mieć nawet przy plastikowych oknach a takich bloków w pruszkowie gdzie zimą w domu jest lód na ścianie jest jeszcze sporo sam jeszcze do niedawna się z tym męczyłem dopóki nie ocieplili budynku i mieszkam w PSM. Pozdrawiam

w tym momencie spojrzałem na pokojowy termometr: 21.1 stopnia Celsjusza, wczoraj wieczorem przy uchylonym oknie 19 stopni Celsjusza ... a potem płacz, że rachunki po sezonie wysokie za ogrzewanie, jak we wrześniu już chcą, żeby grzać :D

mnie calkiem przetelepalo :( od dwoch lat nie bylo tak zimno w domu

NIe no bez przesady - mieszkam w bloku i mimo uchylonego okna 15 stopni nie widziałem , może ten co się skarży ma stare okna , albo lubi tropikalne upały w domu . Zresztą czasem niektórzy są dziwni - pare dni chłodniej , a widać ludzi w kurtkach zimowych , kozakach i ciepłych czapkach , a co będą zimą nosić ?A zresztą idzie ocieplenie i po co nabijać komuś kabze ?

...i do tego własny ogród

To dlaczego pchaliście się do bloków domek jednorodzinny najlepiej z cegły ,styropian ,tynk lub siding i jest super.

przeciez wracaja upaly 30 stopni wlasnie w weekend wiec bedzie jak zawsze jak sie zrobi cieplo to wlacza grzanie

Prognozy pogody wskazują na ocieplenie od środy (nawet powyżej 25 stopni), ogrzewanie odpalą w piątek a w sobotę wyłączą bo stwierdzą, że na zewnątrz panuje temp. powyżej 20 stopni....

W bloku ma teraz maksymalnie 15 stopni? Chyba mu się termometr zepsuł.

Wczoraj (poniedziałek) rano koło godziny 7-8 ogrzewanie działało przez chwilę. Obudziłem się i kaloryfery były gorące. Czy to był jakiś test czy może włączyli, a mi coś wysiadło? Mieszkam w budynku administrowanym przez TBS Zieleń Miejska.

No nareszcie.

To nie są żadne oszczędności. Kilka dni zimna = solidne przeziębienie, a to oznacza wydatek na leki. Ogrzewanie powinni włączyć w poprzedni weekend. Koszty leków (100 od osoby) z pewnością przewyższa koszty ogrzewania przez te kilka dni. Do tego doliczmy koszty ogrzewania alternatywnego. U mnie od piątku chodzi farelka.

chliebowego piieca nima to iijak tu żyć mamy!Buraki !!!!!


Daj nam znać! Wysyłaj zdjęcia, filmy!

Byłeś świadkiem wypadku
lub dramatycznego zdarzenia?
Coś cię zaskoczyło lub rozzłościło?

Wyślij SMS lub MMS na numer 600 924 925

Wyślij e-mail na kontakt@wpr24.pl

Wyślij zdjęcie / video przez formularz