16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


BS

Oni chcą rządzić gminami

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Już 21 października mieszkańcy zdecydują, kto przez następne pięć lat będzie rządził w ich gminie.

Państwowa Komisja Wyborcza na swoich stronach zaktualizowała już listy kandydatów. Postanowiliśmy więc sprawdzić, kto kandyduje na najważniejsze stanowisko w każdej z gmin naszego regionu. 

Tu o fotel prezydenta walczyć będzie pięciu kandydatów. O reelekcję ubiegać się będzie Jan Starzyński obecny prezydent. Jego rywalami w walce o prezydencki fotel będą: Konrad Sipiera, Paweł Makuch, Piotr Bąk oraz Robert Bąkiewicz. Tak duża liczba konkurentów może sprawić, że pruszkowianie do wyborczych urn pójdą dwa razy. Cztery lata temu w Pruszkowie również startowało pięciu kandydatów, co dało nam drugą turę. Wtedy Jan Starzyński rywalizował z Maksymem Gołosiem.

Mieszkańcy Piastowa również mają szeroki wachlarz wyboru. Grzegorz Szuplewski zdecydował się walczyć o druga kadencję. Jego rywalami są Magdalena Bonarowska, Przemysław Worek oraz Krzysztof Smolaga. Ostatni z kandydatów jest znany mieszkańcom z funkcji wiceburmistrza Piastowa. Tę funkcję pełnił cztery lata temu gdy burmistrzem był Marek Kubicki. 

Wydawało się, że w Brwinowie nie znajdzie się nikt, kto chciałby w wyborach konkurować z urzędującym od dwóch kadencji Arkadiuszem Kosińskim. Jednak w wyborcze szranki stanie z nim Karol Kühn. W gminie Michałowice o fotel wójta gminy ubiegać się będzie trzech kandydatów. To urzędujący wójt Krzysztof Grabka oraz Małgorzata Pachecka i Leszek Biera. 

W Nadarzynie również zmierzy się trzech kandydatów. Dla wybranego kilka miesięcy temu wójta Dariusza Zwolińskiego październikowe wybory będą swoistym sprawdzianem. Jego kontrkandydaci to Dawid Koper oraz Krzysztof Brański. W Raszynie walka rozegra się między dwoma kandydatami. O głosy mieszkańców zabiegać będą urzędujący Andrzej Zaręba oraz Dariusz Wieteska. 

W Grodzisku Mazowieckim również kandydują dwie osoby. Rywalem urzędującego w Grodzisku od kilku kadencji Grzegorza Benedykcińskiego będzie zaledwie 27 letni Łukasz Lewandowski. Milanówek Batalia o fotel burmistrza zapowiada się w Milanówku. Tu walczyć będzie aż pięciu kandydatów. Wiesława Kwiatkowska w wyścigu na najważniejsze stanowisko w gminie zmierzy się z Małgorzatą Tębińską, Jarosławem Paćko, Piotrem Remiszewskim i Marcinem Tylczyńskim. W Podkowie Leśnej o reelekcję będzie ubiegać się Artur Tusińki. Jego rywalką będzie Agnieszka Szonert. 

W Baranowie o fotel wójta walczyć będą Andrzej Kolek oraz Waldemar Brzywczy. Ciekawie zapowiada się głosowanie w Żabiej Woli. Tu o wybór na stanowisko wójta oprócz urzędującej Haliny Wawruch ubiegać się będą Beata Studniarek, Piotr Rybka oraz Piotr Rozbiegała. W Jaktorowie do wyścigu o fotel wójta zgłosili się Maciej Śliwerski, Anna Gasiorowska oraz Adam Banaszek. 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 23

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

do Piastów 30+ - Szuplewski i NP to taka mafia PO w wydaniu lokalnym. Nawet stworzył stołek dyrektora MOSiR dla swojego znajomego. I zadłużył miasto tak, że teraz będzie trzeba to z 15 lat spłacać i inwestycji będzie jak na lekarstwo. Precz z teologiem Szuplewskim.

Gość

Niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię.

piastowiak

Podatki i rozdawnictwo to jedno, ale gorsze jest dla mnie to, że podpisali proimigrancką deklarację z Marrakeszu i sprowadzają tysiącami imigrantów z Bangladeszu, Uzbekistanu i wielu innych islamskich krajów. Oszuści! Obejrzyjcie sobie filmik pt. "Pislamizacja Polski - Multikulti wg PiS" https://www.youtube.com/watch?v=5XI0t8OoyKM&app=desktop Słyszałem ostatnio, że już jest tak, że zaczynają zwalniać Polaków po 50-ce i przyjmować na ich miejsce tańszych imigrantów. I dopłacają im jeszcze do czynszu. Precz z PiS, PO i resztą mafii okrągłostołowej.

jola

tylko kandydaci PIS dają jakąś szanse na to że Polska pozostanie Polską a nie zlepkiem kalifatów na przedmieściach jak to mam miejsce w Szwecji ,Francji, Niemczech.

Zapora

brw24 doją ciebie i to mocno rozum ci już wydojli w raz ze sp...ą?

Gość

@brw24 Bo Ci Mateuszek kłamczuszek powiedział że zostaje to Ty w to wierzysz? A to że dowalają co chwila nowe podatki... przepraszam DANINY (bo przecież oni podatków nie podnoszą) bo muszą skądś brać na na te wszystkie swoje "plusy" dla osób nie wykazujących dochodów i przez to wszystko drożeje to też tego nie widzisz? To że paliwo drożeje bez powodu (przypominam że za złodziei z po-psl baryłka ropy była dwa razy droższa niż teraz) a sami sie wypowiadali że wystarczy trochę odwagi żeby obniżyć akcyzę... obniżyli? Za to dowalili kolejna "daninę" i ceny są jakie są...

Gość

Szuplewski to piastowski prestidigitator, obiecanek pełne usta a miejska kasa pusta.

Piastów 30+

Głosuje na Szuplewskiego. Smolaga odpada . Pani Magda niech zarządza w SM a pan Worek jest z Pisu a na nich nie zagłosuje ( widze jak nasz kraj cofa się do komuny ) Głouje na SZUPLEWSKIEGO

Ewa

Proszę poprawić nazwisko kandydata w Nadarzynie. Kandyduje Krzysztof Brański

obserwator

Piastów to jest stan umysłu. W szkole podstawowej nr 4 na zebraniu rodziców rodzin straszył, że zleci pobicie ucznia, na co wychowawczyni do mamy ucznia, że dla swojego bezpieczeństwa powinna przychodzić na zebrania rodziców z mężem. Piastów to jest stan umysłu.

piastowiak

Jeśli chodzi o Piastów to dla mnie wybór jest między dwoma osobami Szuplewski i Smolaga na out od razu. Jeden jak rządzi dziś wiadomo, a drugi wyleciał z urzędu za Kubickiego, bo zdaje się coś knuł za plecami Kubickiego. Niestety pozostała dwójka jest dla mnie zupełnie nieznana. @do brw24 - bo trwa magdalenkowy układ z 1989 r. czyli my nie ruszamy waszych, a wy naszych. Dziś to jest już dla mnie jasne, a jeszcze 4 lata temu uważałem, że PiS to jedyna uczciwa partia. Myliłem się. To że taka złodziejka jak HGW nadal nie siedzi za kratkami jest najlepszym dowodem. PO, PiS, PSL, SLD, Nowoczesna, Razem WSZYSCY WON. Zostaje więc póki co tylko Ruch Narodowy, bo innego wyboru brak.

brw24

A CO DOJĄ, CHYBA KROWY NA WSI? Rozdawactwo ? A to że 40miliardów zł rocznie pozostaje w kasie to co to jest, rozdawactwo czy może raczej oszczeność i gospodarność nie sądzisz ?

do brw24

Przecież pisiory doją jeszcze bardziej niż PO-PSL. Do tego przez to rozdawnictwo wszystko drożeje. Jakoś do tej pory nie rozliczyli poprzedniej władzy z tego złodziejstwa, bo sami w tym są umoczeni...

brw24

@16:11___nie no, lepiej jak rządzi złodziejskie PO prawda ? Juz zapomnieliście co mówili ? WIĘC NIEKTÓRYM PRZYPOMNĘ___ - "to państwo istnieje czysto teoretycznie" - "tylko zróbcie to tak, żeby mnie w to nie mieszać (sprzedaż CIECHU) - mafie paliwowe - 40 miliardów wuyprowadzanych rok w rok z budżetu państwa ... NADAL BĘDZIESZ BRONIŁ ZŁODZIEJSKIEJ PLATFORMY- NOWOCZESNEJ ???

XYZ

Piastów niech w końcu się zmobilizuje i tego teologa z jego sektą pogoni a potem rozliczy do samych skarpetek, a szczególnie tą spółkę co sobie powołali dla dojenia miasta

Gość

Starzyńskiemu już dziękujemy. PiSowców i narodowców nie chcemy. Z poważnych zostaje opozycyjny Bąk. Makuch nie ma szans i słaby program.

Gość

Same nazwiska to niepełna informacja. Z jakich komitetów startują?

Gośćxxx

Wygrają Starzyński i Teolog

Gość

Ile lat p Starzyński jest prezydentem 40 ?????????????????????????????????????????

MOP

Prezydent nazywa się Jan Starzyński. Panie Janie, trzymamy kciuki za szóstą kadencję!

Gość

Jeżeli chodzi o kandydatury na burmistrza Piastowa to Pani redaktor zapomniała dodać, że burmistrz Kubicki pod koniec kadencji 2010-2014 z hukiem wyrzucił v-ce burmistrza Smolagę z urzędu co było pewnie ryzykowne dla istnienia ówczesnej koalicji PO, PiS i PdP, ale pewnie burmistrz Kubicki musiał mieć poważne powody.

Gość

W Grodzisku Maz kontrkandydat z PiS choć lepiej wykształcony od panującego od 24 lat Bur mistrza z PSL, raczej nie wygra. Podstawową przeszkodą u młodego - jest brak praktyki w PGR Książenice. W związku z tym, że PGRy zniknęły, to Burmistrz ma zapewnioną dożywotnią kadencję. Radni ziemi grodziskiej mają sukcesy takie jak: Kibel przed kościołem na oś Kopernika, tunel dla liliputów przy ul. Bałtyckiej, i sławne parki rozrywki, pod które odrolniono ok 500 h gruntów, o kwiatkach za mln zł nie wspomnę. Dzięki temu wygrana zapewniona.

Gość

Priorytet pierwszy: pogonić Jana Niedasia z Urzędu. Priorytet drugi: nie dopuścić PiSu do władzy.