30° Czwartek
21 Czerwca

Pią

Sob

NieArchiwum

Opóźnienia na kolei

Trudny poranek dla podróżujących pociągami Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej. Wszystko przez awarię jednego ze składów.

Niektórzy żartobliwie mówią, że dzień bez utrudnień na kolei jest dniem straconym. Ale nikomu do śmiechu nie jest. Rano wszyscy spieszą się do pracy i wypatrują pociągu, którego nie widać. Wtorkowy poranek zaczął się od odwołania kilku kursów KM na odcinku Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki i w przeciwną stronę. 

Pasażerowie muszą uzbroić się w cierpliwość. – O 6.50 doszło do awarii taboru Kolei Mazowieckich, który zjechał już na stację Warszawa Włochy, ale nadal blokuje tor 3. Ruch w obu kierunkach odbywa się tylko po jednym torze, co rodzi opóźnienia – mówi nam Aneta Podgajna z biura prasowego Kolei Mazowieckich.

Ale to nie wszystko. – Wczoraj doszło do samoczynnej blokady liniowej na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Pruszków. Usterka sprawia, że pociągi na tej trasie poruszają się z mniejszą prędkością – podaje Podgajna.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 12

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Jak tam pruszkowiaki. Przyłączenie do warszawki było be, ale pociągi do warszawki codziennie rano są cacy ?

Maszynista

Po remoncie na kolei w Ursusie mają stanąć rogatki. Wjazd do stolicy 15 pln+ważne badania.

Gość

Doszło do samoczynnej blokady liniowej:D

Gość

kolej na zlom

Gość

Spoko, jeszcze 2 tygodnie i nie będzie już problemów z koleją :)

gość

A to ciekawe jak to możliwe, ze doszło do czegoś co steruje ruchem kolejowym na tej linii:)) SBL - samoczynna blokada liniowa.

Gość

Żenada jak zwykle

Gość

Co jest z honorowaniem kart miejskich do Pruszkowa przez WKD ? Wiadomo coś ?

Gość

Ciągłe awarie to po to by przygotować nas do armagedonu od 3 września.

Gość

3 wrzesień "rozwiąże" wszystkie problemy.

Gość

To, ze dzien zamkniecia tego szlaku na rok bedzie najgorszym dniem w historii tego miasta poza chyba wybuchem IIWS, to wie kazdy. Ale coz da ten caly remont, skoro we wrzesniu za rok otworza tory i przystanki, stary sklad KM znowu sie zepsuje, a urzadzenia sterowania ruchem na Zachodnim znowu padna, bo temperatura skoczy z 15 stopni do skwarnych 25?

Gość

Mi jest do śmiechu, bo jakbym miał liczyć na kolej to już dawno wylądowałbym na bezrobociu przez spóźnienia. Teraz, gdy jeżdżę autem do pracy jedynym powodem, dla którego może wyniknąć moje spóźnienie to zaspanie. Gdyby samochody działały tak, jak Koleje Mazowieckie to co druga otwierająca się firma to byłby warsztat samochodowy.