17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

Maciej Bochnowski

Orszaki trzech króli [FOTORELACJA]

W minioną sobotę, w święto Trzech Króli na terenie kilku miejscowości pojawiły się uroczyste orszaki. My byliśmy obecni na dwóch pochodach, w Pruszkowie i Piastowie.

W Pruszkowie kolorowy pochód ruszył o godz. 12.00 z Parku Potulickich. Uczestnicy przeszli w kierunku Młodzieżowego Domu Kultury w Parku Tadeusza Kościuszki. Podczas marszu można było podziwiać barwne inscenizacje i wziąć udział we wspólnym kolędowaniu.

Piastowski Orszak Trzech Króli przeszedł al. Piłsudskiego, ul. Dąbrowskiego i Ogińskiego do kościoła pw. Chrystusa Króla Wszechświata. Po drodze nie zabrakło spotkania z Herodem oraz wielu ciekawych inscenizacji tematycznych.

Sprawdźcie naszą galerię!


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 33

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Dobrze, że wśród staruchów dwaj młodzi, inteligentni ludzie. Co z tego, że być może po dwóch stronach barykady. dziadki, ustąpcie, oderwijcie dupcie od intratnych stołeczków. Czas na młodszych, zrozumcie to wreszcie!

Gość

do Gość 2018.01.07 21:57 ateistyczne bzdury chrzanisz rodem z debilnych ,,faktów i mitów,,, Czy ktoś komuś każe na siłę iść do kościoła?, chcesz to idziesz, łapanki nie ma, Kościół to wspólnota ludzi wiernych, to nie jest instytucja jak PZPR (płatni zdrajcy pachołki rosji), w której buliłeś co miesiąc składki bo inaczej cię wyrzucili

Gość

do Gosc 2018.01.08 06:59 pewnie nigdy nie słyszaleś o Dekalogu, który brzmi ,,nie zabijaj, nie kradnij,poza tym w Boga wierzy bardzo wiele osób, artystów i uczonych, uważasz, ze taki Albert Einstein jest głupszy od ciebie? ,,..Moja religia polega na pokornym podziwie tego nieograniczonego wyższego ducha, który objawia się w drobnych szczegółach jakie jesteśmy w stanie dostrzec naszymi wątłymi i słabymi umysłami. To głęboko emocjonalne przekonanie o obecności wyższej rozumnej mocy, która jest objawiona w niepojętym wszechświecie, kształtuje moje wyobrażenie Boga.” Lub inny uczony Christian Boehmer Anfinsen biochemik: 1972 nagroda Nobla w dziedzinie chemii, powiedział, że „Myślę, że tylko idiota może być ateistą. Musimy przyznać, iż istnieje pewna niepojęta moc czy siła posiadająca nieograniczoną zdolność przewidywania i wiedzę, która, sprawiła iż cały wszechświat zaistniał.” https://znanichrzescijanie.wordpress.com/ciekawostki/noblisci-o-bogu/

Gościówa

Trzej klakierzy przybywają z marychą, kadzidłem i złotem do koryta(rza) w urzędzie na 11 listopada 2 :-)

Gość

Skoro podobno Jezus Chrystus nigdy nie istniał to pewnie nie istnieli nigdy tez kronikarze rzymscy, Tacyt, Swetoniusz którzy o Nim wspominają, pogańscy również http://adonai.pl/jezus/?id=24

Gość

– A diabła też nie ma? (...) - Diabła też...” - odpowiada zapytany. (Mistrz i Małgorzata Bułhakowa)

Gość

Magníficat * ánima mea Dóminum,et exsultávit spíritus meus *in Deo salutári meo; ( Wielbi dusza moja Pana *i raduje się duch mój w Bogu, Zbawicielu moim.) Glória Patri, et Fílio, * et Spirítui Sancto. Sicut erat in princípio, et nunc et semper, *(Chwała Ojcu i Synowi, *i Duchowi Świętemu, Jak była na początku, teraz i zawsze, *i na wieki wieków. Amen . et in sæcula sæculórum. Amen.

Gość

Ukrzyżowani nigdy nie byli grzebani to naj lepszy tekst jaki tu uslyszalem buhaaaaaaa

Gosc

Dorośli ludzie a głupie idą jak na rzeź za tymi klechami swoimi bo to są ich bogowie...jak powiedzą zabij to zabiją bo ksiądz tak kazał...chrzanić tego waszego nieistniejącego Boga...tacy chrześcijanie a nawet nie wiedzą że krzyż tak naprawdę był w kształcie litery V a nie T i że ukrzyżowani nigdy nie byli grzebani nawet ten niby Jezus... a ta wiara to zbierania kilku wiar w jedną...śmiech na sali z tymi chrześcijanami...

Gość

Paż stał się królem ? Nie. Sama korona tego nie czyni.

Gość

,,... jak człowiek może czymkolwiek kierować, skoro pozbawiony jest nie tylko możliwości planowania na choćby śmiesznie krótki czas, no, powiedzmy, na tysiąc lat, ale nie może ponadto ręczyć za to, co się z nim samym stanie następnego dnia.”...,,,,, (Mistrz i Małgorzata Bułhakowa)

Gość

jak kiedyś śpiewała Agnieszka Osiecka : Dzięki Ci Panie za ten świat Dzięki Ci Panie za dzikich zwierząt śpiew Za Twoją sprawą kwitnie kwiat I rodzi się człowiek, pisklę i lew. Grajmy Panu w niebiosach Grajmy Panu w dolinach Z Jego światłem we włosach Każdy życie zaczyna.

Gość

Zawsze żegnam się przed wyjściem na belkę. Tak robię od małego. I to nie wynika ze strachu, tylko jest znakiem wiary. Każdy skok oddaję Panu Bogu. Nie wstydzę się tego - mówi Kamil Stoch. Pewien znajomy ksiądz kiedyś mi powiedział, że jeśli Bóg jest w naszym życiu na pierwszym miejscu, to wszystko jest na swoim miejscu. Ja trzymam się tej zasady i myślę, że to mi bardzo pomaga - mówi Kamil. Gloria Deo czyli Chwała Panu

Gość

Herod zmarł kilka lat przed urodzeniem Jezusa i był dobrym królem. Takie są fakty.

Gość

Bog jest dla wsztkich czyli dla nikogo. Czarni zniewolili umysłu biednych ludzi aby doić ich i panować nad ich słabymi umysłami

Gość

Wiara to przekonanie o istnieniu a nie fakt fizyczny czy naukowy i mam nadzieje ze głupcy to zobaczą i xmiluja die nad swoim zaślepienie i głupotą, bo ileż można dać się robić w wała przez szamanów w kieckach ?!

Gość

Trzej Królowie ode Wschodu z darami swego narodu do Betlejem pośpieszają, pokłon i dary Mu dają. I my Go też przywitajmy, i wesoło zaśpiewajmy: witaj, śliczne Niewiniątko, zesłane z nieba Dzieciątko. Tyś jest Synem Najwyższego, Tyś Panem świata całego. Przez Twe święte Narodzenie odpuść grzechy, daj zbawienie. [...]”

Gość

Wiara jest dowodem na istnienie Boga? O zgrozo!

Gość

A gdzie był trzeci król ? Pan K .

Gość

Marksiści i uczeni radzieccy też twierdzili, że nie ma Boga, bo nie można go dotknąć czy zobaczyć, no to jak ma istnieć? Nawet gazetkę w ZSSR wydawali pt. ,,Bezbożnik,, A Jurij Gagarin będąc w kosmosie w 1961 roku stwierdził, ze skoro nie zobaczył Stwórcy i aniołów to na pewno ,,Boga niet,,

pulcher puer

zasadniczo znam trzy dowody istnienia Boga: Wiara Nadzieja Miłość... (Deo Optimo Maximo)

Gość

Dowody na istnienie Boga według Świętego Tomasza z Akwinu 1. .Dowód I (kosmologiczny) – „ruch” – świat się zmienia i jest w ciągłym ruchu, musi zatem istnieć coś, co wprawia go w ruch, a samo nie jest poruszane, czyli Pierwszy Poruszyciel – Bóg. 2.Dowód II (kosmologiczny) – „niesamowitość świata” – nic nie istnieje samo z siebie, a przez to musi istnieć Byt samoistny, od niczego niezależny. 3. Dowód III (kosmologiczny) – „przypadkowość rzeczy” – jeżeli wszystko jest przypadkowe i skończone, musi istnieć Istota konieczna, nieskończona. 4. Dowód IV (moralny) – „różnice w doskonałości” - wśród tworów doskonałych musi istnieć Istota Najdoskonalsza. 5. Dowód V (teologiczny) – „celowość przyrody” – Bóg jako Pierwszy Architekt zaprojektował i stworzył świat doskonały.

Gość

A może tak któryś z prawicowców rzuci swoim oczkiem i przeczyta wers o "nadejsciu" MĘDRCÓW czyli magów, astrologów a później się wymądrza bo nieznalażłem wzmianki ani o liczbie ani wymienionych z imienia. oprcz króla Heroda 7 Wtedy Herod przywołał potajemnie MĘDRCÓW i wypytał ich dokładnie o czas ukazania się gwiazdy.

Gość

Czy wierzysz w jednorożca ? Nie, bo go nigdy nie widziałeś ! Czy wierzysz w boga? Tak, bo go tez nie widziałeś ale szamani w kieckach wmówili ci ze istnieje wiec powtarzasz za nimi te bajki. Jednak nie każdy potrafi korzystać z rozumu !

Go

Święto 5 króli bo jeszcze Starzyński i Landowski

Gość

Bóg jest dla wszystkich

ancilla Dei

Te Deum Laudamus (Ciebie Panie wysławiamy)

Gość Pitek

Gonić lewaków Suuper fajna sprawa I brawo Żyrardów też było Suuper

Gość

A gdzie zdjęcie z "myszką agresorką" z nowoczesnej ? Może ona chodzi tylko na św. sześciu króli jako "janioł" ?

Gość

Pisze jako pierwszy komentarz,aby uprzedzic lewackich trolli,dajcie sobie spokój z obrazaniem swietujacych,wyrazajacych,manifestujacych,swoja wiare w Jezusa Chystusa tysiace osob w naszej okolicy,a miliony w calej Polsce...

Gość

Ale pierdoły, jak dzieci w żłobku.

Gość

Stroje lepsze niz w koronie krolow. Można robić wypozyczke

Rasul Allah

Super fajne