28° Czwartek
20 Września

Pią

Sob
wpr24

Orzeszkowej z zakazem postoju

Ważna informacja dla kierowców z Piastowa. Od 9 kwietnia na ul. Orzeszkowej (od ul. Popiełuszki do Sienkiewicza) zacznie obowiązywać zakaz postoju. Ta zmiana pozostanie już na dobre.

Zakaz parkowania na tej ruchliwej piastowskiej ulicy to efekt wielomiesięcznych ustaleń urzędu miasta, policji i pozostałych służb. A zaczęło się od petycji jednego z mieszkańców. – Wnoszę o ustanowienie zakazu postoju po obu stronach ulicy Orzeszkowej na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Popiełuszki w godz. od 6.00 do 20.00. Prośbę motywuję dużym natężeniem ruchu wynikającym z faktu, że jest to jedna z dwóch dróg łączących rejony Piastowa na wschód i zachów od ul. Godebskiego oraz tym, że parkują tam notorycznie samochody w zwartych grupach eliminując jeden pas drogi z możliwości poruszania się pojazdami. W takich sytuacjach przejazd tamtędy jest bardzo utrudniony i stwarza niebezpieczne sytuacje – czytamy w prośbie.

Pomysł trafił pod lupę policjantów, których ocena syrtuacji na ul. Orzeszkowej okazała się podobna. – Z obserwacji funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pruszkowie wynika, że pojazdy parkujące na ul. Orzeszkowej w znaczym stopniu utrudniają ruch. Ponadto omijanie tych pojazdów stwarza realne zagorżenie bezpieczeństwa ruchu drogowego z uwagi, że często są one parkowane na długim odcinku ulicy – zaznaczają mundurowi.

Do zmiany organizacji ruchu uwag nie miało także pruszkowskie starostwo powiatowe, które zatwierdziło projekt. Zakaz postoju na odcinku od Sienkiewicza do Popiełuszki zacznie zacznie obowiązywać już 9 kwietnia.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 55

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Czy wiesz, co oznacza B-35, gamoniu???

Gość

A mnie nie obowiązuje B-35

swój człowiek

a ja wam powiem, że ten burmistrz to jest w porządku dał nam 20-taka na flaszkę i golnął sobie z nami, swój człowiek i taki wyrozumiały dla nas, tylko aby ci od sprzątania miasta nas nie ganiali, że to niby śmiecimy, a co za co biorą kasę, to niech od czasu do czasu posprzątają po nas, my do mopsu nie chodzimy bo po co jak karzą się zaszyć, niech sobie zaszyją .......

Gość

Wincentego Witosza, o tę zapewne ulicę chodzi, wiem w jakim stanie ona jest, bo tamtędy przejeżdżam...

toja

W Piastowie nie ma ul.Wita Stwosza

Użytkownik ul. Stwos

Czy ulicą WITA STWOSZA W PIASTOWIE, MOŻE ZAJĄĆ SIĘ UM? Wybudowano wiadukt, a pod wiaduktem DRAMAT ZWŁASZCZA PO OPADACH, SAMOCHODY JEŻDŻĄ POWYŻEJ WYMAGANYM PRZEPISOM PRĘDKOŚCIĄ! TAM CHODZĄ LUDZIE I BRAK TEST WIDOCZNEJ TABLICY, ŻE TO TEREN ZABUDOWANY! CZY KTOŚ W KONCU NAD TYM POMYŚLI?!

Only Piastów WOLNY,

Pan Wojtek z 09.04 z godz. 18:31, niech od razu swòj IP poda. Przygadał kocioł garnkowi... BUAHAHAHAJAHAHAHA!!!

Ch.N.

"gościu 18:31" jedną wielką obelgą dla miasta to ty jesteś ...........

wojtek@chwalmy Nacze

obiecuje ci pajacu ,że odpowiesz za obrażliwy komentarz .Wystąpiłem już do admina o udostępnienie twoje IP gnoju

Sygnalita

" chwalmy naczelnika" - w prowadzasz destrukcję wśród mieszkańców Piastowa, "naczelnik" nic miastu nie pomoże jeżeli mieszkańcy sami z siebie nie zrobią porządku z tą sektą naszego Piastowa co już uwłaszczyła się na wszystkich instytucjach, oni to nawet przy zarobkach urzędowych na poziomie "0" będą dalej urzędować bo wypracowali takie mechanizmy, że im krzywdy nie będzie. Wystarczy się przyjrzeć funkcjonowaniu PPUK Sp. z o.o. założonej przez Szuplewskiego aby wiedzieć dla czego to zrobił. To już nawet członków NP zaczyna kuć w oczy. 3 mln zł przepłynęło z kasy miasta przez tą efemerydę Szuplewskiego jak przez sito.

Gość

chwalmy naczelnika cóż za wypowiedź, lampa na statywie ma więcej inteligencji od ciebie plebsie

chwalmy Naczelnika

"wojtek" i "rodowity piastowianin" to są dwa k...sy z "naszego piastowa" z bandy zdrajców Piastowa co wytrwale liżą doopę szui nad szujami zakłamanego teologa mośkowego potomstwa, to hańba dla miasta i wszystkich uczciwych mieszkańców i wspaniale, że nasz wielki Naczelnik Państwa wziął się za ich apanaże robiąc sobie z miasta "dojną krowę".......

@Gość 14:26

gościu, a ty z jakiej dziury żeś wyszedł, powtarzasz głupoty swego "guru", który karmił naiwnych w wyborach 2014r. z braku sensownych argumentów, szuja to spod każdego głazu wypełznie bo jest śliska jak śluz zgniłego umysłu......

Orzesz...kowa

Pewnie, będzie drogą dojazdowa ekip budujacych obwodnicę, by w alejach nie stali z betonem... TA OBWODNICA NAM WSZYSTKIM BOKIEM WYJDZIE!!! A KTO WYREMONTUJE I ZA CZYJE PIENIADZE, DROGI I ULICE W PIASTOWIE, PO BUDOWIE TEJ OBWODNICY???

Gość

Po treści niektórych komentarzy widać, że ze swoich ciemnych nor już wypełza poprzednia, przegrana ekipa. Zawsze gotowi, by coś opluć albo zmarginalizować. Za to oni odnosili same sukcesy: wojna podjazdowa z Ożarowem o fragment ich gminy, piękne występy w telewizji z chowaniem się po krzakach, usiłowanie likwidacji piastowskich szkół oraz oczywiście zawierzenie Piastowa Niepokalanemu Sercu Maryi. Cała Polska z nas się śmiała. A, no i jeszcze wygrany konkurs na "modernizację" przedszkola, którego regulamin mówił, że wystarczy zapłacić, żeby dostać statuetkę, kategorię się wymyśli. Ano właśnie, jeszcze przedszkole z klocków do tego. A więc sezon na opluwanie uważamy za otwarty.

Gość

@21:45 I to jest myślenie... Czepiasz sie o bĺedy językowe, ortografię, a nie przeszkadza Ci, co jest robione w gminie, Jaką krzywdę, nie do naprawienia robią nam wĺadze w mieście wraz z pow. pruszkowskim? TAK, wiem...zawsze przekrecacie i próbujecie uciekać od istoty sprawy, staracie się odbić piłeczkę, od tematu najważniejszego, Kiepska ta taktyka...

Gość

Do gościa 2018.04.05 16:57- Typie, nie potrafisz skleić poprawnego zdania, robisz błędy ortograficzne i śmiesz nazywać kogoś innego "pustakiem"? Weź dobry rozpęd i walnij głową w ścianę to może wszystkie klepki wrócą na swoje miejsce.

Gość

Ul Norwida jest "prywatna"to jej mieszkańcy torpedują naprawę-własność rzecz nie do ruszenia,a drzewa w chodniku.....jaka będzie awantura za wycinkę?

Konrad

Od wielu lat składam petycje do burmistrza o naprawienie ulicy Norwida jako głównego ciągu komunikacyjnego do szkoły nr 1. Dziury na metry, kałuże do kolan, wystające druty. Niestety jestem ignorowany! Dlaczego jedno pismo ma moc sprawcą zmiany organizacji ruchu?

Nona

przejazd przez ul Orzeszkowej jest obwodnicą/wywalczoną?/teraz efekty-zakaz parkowania-niezbędny-]ogarnijcie się z tymi protestami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wojtek 12:54

Do gościa z 12:54. Ten komentarz to jest obraz pustaka, któremu wszystko jedno co ma za płotem, co jest w powietrzu nad Piastowem i z kąd te zanieczyszczenia w piastowskim powietrzu, albo nie jest z naszego miasta, albo ma duuużo za skórą, i dlatego tak się dzieję w naszym Piastowie i dlatego tak wyglada Piastòw KOMPROMITACJA NA CAŁEGO! PS. Z OBWODNICĄ, NIE BĘDZIE NORMALNIE

Gość

wojtek już nigdy nie zostaniesz radnym........

wojtek

Mam nadzieję ,że wszyscy krzykacze wiecznie ze wszystkiego niezadowoleni kiedyś wyprowadzą się z mojego miasta i nareszcie będzie normalnie

kom. PO

Pruszków również wystąpił do starostwa z wnioskiem o zezwolenie na budowę ul. Granicznej i razem z pozwoleniem dla Piastowa będzie piękny ciąg komunikacyjny zwany potocznie "obwodnicą Piastowa" przez mieszkańców Piastowa. Pruszkowianie już zacierają ręce z radości. Następnie dokona się procedura zamiany zarządców dróg w Piastowie a samą budową "obwodnicy" będzie się zajmowało starostwo pruszkowskie a nie burmistrz Piastowa, wówczas spór będzie się toczył bez udziału burmistrza Piastowa, i nic dziwnego bo mamy do czynienia z szują nad szujami

Nie płacimy

Piastów może uratować tylko obywatelskie nieposłuszeństwo. Do wyborów NIE płacimy podatków. Szuplewski nie będzie miał wtedy wkładu własnego do dotacji UE dla swoich szalonych inwestycji i Piastów nie popadnie w długi. . ©Piastun ;-)

mieszkaniec

a powoli Obwodnica na Ogińskiego rusza, juz jest zawiadomienie na stronie Urzedu po prostu bajka ....

Wolny PIASTÒW!

PIASTÒW I JEGO MIESZKAŃCÒW SPRZEDANO!!!

Gość

Wiecznie niezadowoleni i nieszczęśliwi, na pewno "nowy" burmistrz wszystko powstrzyma i wrócimy do furmanek, ogarnijcie się !

Gość

Ciekawe gdzie burmistrz postawi swój samochód bo on też jeździ do kościoła z Popiełuszki jak by na piechotę nie mógł.?????

Nie dajcie się!

Ależ Wy ludzie jesteście naiwni... Wierzyliście, że wĺadza wybroni Piastów i jego mieszkańcòw przed obwodnicą?! PRZEZ TO CAŁE STOWARZYSZENIE, TAK I DLATEGO WYGLADA TO MIASTO IDŹCIE NA WYBORY, BO PRZY TAKIM ZARZADZANIU I Z TAKIMI RADNYMI TO PIASTOWA NIE BĘDZIE, ZOBACZYCIE, PRUSZKÒW NAS KUPI, ZA RUBLA!

Gość

Mieszkańcy Piastowa! Została wszczęta procedura o wydanie zezwolenie na budowę OBWODNICY PRUSZKOWA przez Piastów! Szuplewski okłamał mieszkańców, że Piastów decyzją Rady Miejskiej odstąpił od planów budowy tej drogi! Informacje na ten temat znajdą Państwo na stronach UM Piastów: http://bip.piastow.pl/zawiadomienie-starosty-pruszkowskiego

Gość

A może by tak z buta do kościoła ? Stać was na stratę godziny w kościele to możecie dołożyć 2 x 15 min nd dojście. Trochę ruchu jeszcze nikomu nie zaszkodziło !

Gość

Proponuję podobny zakaz na Reja od Grunwaldzkiej do Orzeszkowej.

Piotr

No nie wierzę... Od kiedy w Piastowie, mamy taką władzę, że na prośbę, sugestię tylko jednego mieszkańca z wielu innych Ktòrzy mieszkają na tej ulicy, władza w Piastowie i do tego... wraz z policją i powiatem wyrażają zgodę i wprowadzają zakaz postoju na jednej tylko ulicy??? JA CHYBA ŚNIĘ! A TO NIE TAKA tzw. KACZKA NA 1 KWIETNIA, CZY NA POTRZEBY WYBORÒW? SZOK!!! TO TERAZ, WYSTARCZY JEDNO tylko pismo z całej ulicy i też to wprowadzą? NO BRAWO! CZYŻBY W KOŃCU w Piastowie dewizą się stało...RÒBMY TO CO MIESZKAŃCY CHCĄ, BO OD TEGO JESTEŚMY I PRACUJEMY W URZĘDZIE DLA MIESZKAŃCÒW???

mieszkaniec

@"Rodowity Piastowiani", ty nie jesteś "rasowy", bo tak nie pisze z krwi i kości piastowski RODOWITYmieszkaniec. OCKNIJ SIĘ, JUŻ MINĘŁO 25lat! Pojedź po sąsiednich gminach po drugiej stronie w-wy i popatrz, jak tam ludzie żyją, w jakich warunkach, jak wyglądają drogi, jakie mieszkancy mają "atrakcje" i naucz się jak po tamtej stronie traktuje się mieszkańców, DODAM NA RÒWNI, WSZYSCY TACY SAMI, RÓWNI, I TAM WSZYSCY PRZESTRZEGAJĄ PRAWA I SĄ RÒWNI WOBEC NIEGO! Po tamtej stronie, też ludzie jeździli na furmankach i po błocie, a teraz... Drogi, chodniki, komunikacja, oświetlenie, parki, już nie wspomnę oprócz lasòw, budowy zgodne z planami zagospodarowania, władza życzliwa, blisko mieszkańców, wszystko jawne i klarowne OTRZĄŚNIJ PIÓRKA, NIEDŁUGO WYBORY!

Iza

tu nie chodzi o to kto jest "rodowity", czy wybory tuż tuż, tylko kto rozumnie obserwuje otoczenie i wyciąga takie wnioski, które przynoszą rozwiązanie tematu a nie tylko dalsze antagonizmy, a przede wszystkim powodują, że ludziom żyje się lżej i wychodzi się na przeciw ogólnym potrzebą a nie tylko jednej stronie konfliktu. Alek ma wiele racji w tym co napisał, trzeba doprowadzić do tego aby samochody mogły bezpiecznie się poruszać ale również stworzyć warunki dla tych co potrzebują zaparkować i żeby nie stawali się zawalidrogą. Ja osobiście tego wymagam od władzy i jeżeli władza nie umie tego robić, to taka władza nie jest mi potrzebna i na taką władzę nie będę głosowała.

Piter

Nie ma co bronić pseudo kierowców obojga płci, ich rozum nie jest skalany mądrością. Parkują na chodnikach swoje samochody pozostawiając pieszym dosłownie 20 cm na przejście. A jak zwrócisz uwagę o zachowanie wyobraźni to jeszcze się pyszczy, że nie twoja ulica... Ale do cholery ulica jest publiczna i obowiązują na niej zasady kodeksu drogowego.

wojtek

proponuje rozebrać okoliczne domy ,położyć kostkę i zrobić parking.Ludzie ,czy wy chociaz raz w tygodniu nie możecie się przejść tylko wszędzie musicie jeżdzić samochodami ?

Gość

Fantastico, jeszcze tylko zakaz zatrzymywania się i postoju na całej harcerskiej, szczególnie przed garażami od strony szkoły

Rodowity Piastowiani

Najlepsze jest to że najwięcej sapią ci którzy nie mają pojęcia o życiu w mieście i realiach w nim panujących. Wielkie państwo z wioch domagające się wszystkiego. Nie pamiętają że jeszcze niedawno jeździli furmanką po błocie i wybojach.

Gość

@dejenie miasta a jak nazwać tych co klikają po 30-40 razy dziennie albo dodają po kilka a nawet kilkanaście podobnych wpisów zmieniając jedynie nick? To już pewnie nie jest ograniczenie umysłowe tylko kampania wyborcza opozycji :)

Zbigniew

Trole kase dostali to klikają... Klik na TAK, klik na NIE. Paluszki nie bolą??? POKAŻCIE CHOĆ NAMIASTKE PRZYZWOITOŚCI!!!

dojenie miasta

ci co tak zawzięcie klikają na rzecz obecnej władz Piastowa są tak samo ubodzy umysłowo co ta władza, przekręty finansowe na każdym kroku czego się nie dotkną to spartolą dokumentnie, ze stołków urzędowych zrobili sobie "dojną krowę", a najlepszym przykładem to PPUK Sp. z o.o. doją miasto a efektów "0".

Gość

Popieram komentarz ,,Generała"

Alek

Zmiana organizacji ruchu to najbardziej pospolity sposób na likwidowanie problemów i tym cechuje się obecna władza. Brak pomyślunku i wyobraźni, przecież można na odcinku od ul. Kasprowicza do Norwida po stronie północnej Orzeszkowej wykonać pas postojowy bo po tej stronie ulicy nie ma chodnika i jest ok. 2,5 m do ogrodzenia posesji, i już będą miejsca postojowe i zluzowany pas ruch, pewnie wszyscy byliby zadowoleni włącznie z proboszczem. To samo dotyczy ul. Harcerskiej na odcinku od ul.Orzeszkowej do ul. Kosińskiego po stronie wschodniej. Tylko trzeba trochę pomyślunku i chęci to w wielu miejscach Piastowa problemy parkowania na pasie ruchu można rozwiązać w sytuacji zadłużania miasta do 2029r. to nich chociaż ogół mieszkańców mają z tego jakąś korzyść.

Piastun

Kościoły są jeszcze przy Ogińskiego (to tu miała biec obwodnica Pruszkowa) i Alei Krakowskiej. Szuplewski dba wybiórczo o jedną parafię. Liczy zapewne na poparcie proboszcza w listopadowych wyborach. Darmowy autobusik wyborczy straci jednak przystanek a burmistrz zwolenników. Tego jednego wpływowego mieszkańca to chętnie poznam ;-)

Baśka

Na ulicy Sułkowskiego nie ma takiego problemu, tam nikt nie chce parkować. Większość omija szerokim łukiem. Tylko mieszkańcy muszą brnąć po tym błocie i wybojach.

Mama

A co z pseudobiznesmenami, panami, ktòrzy prowadzą działalności gospodarcze i ich samochody, samochody klientòw parkują na drogach gminnych Piastowa i innym mieszkańcom pod posesjami?! CZY KTOŚ W NASZEJ GMINIE MOŻE SPRAWDZIĆ TE DZIAŁALNOSCI, GDZIE ZAMYKA SIĘ TAKIEGO "PANA" DZIAŁALNOŚĆ, KTÓRĄ PROWADZI?! TE DZIAŁALNOŚCI TO KOSZMAR!!! DROGI GMINNE POWINNY SŁÙŻYĆ DO PRZEJAZDU, DO PORUSZANIA, A NIE DO PARKOWANIA!!!

Zbyszek

A co z parkowaniem aut na ulicach, drogach, gdzie wybudowane zostały bloki i gdzie jeszcze mają zostać wybudowane??? TO JEST MEGA MASAKRA!!! Nie ma jak przejeżdżać, nie ma jak chodzić i JESZCZE DROGI i chodniki NISZCZĄ! KTO BĘDZIE REMONTOWAŁ TO WSZYSTKO PO TYCH PARKOWANIACH! KTO I ZA CO?! A CO Z CISZĄ NOCNĄ???

Gość

A co na to proboszcz? Bo to zapewne głównie chodzi o odcinek przez kościołem. Przejechać ten odcinek w trakcie "zjazdu wiernych" na msze to jest masakra......

Gość

Popieram na 200% Przejazd w godzinach mszy to duże wyzwanie

Gośćclematis

Wszystko pięknie, tylko czy ktoś pomyślał co teraz będzie się działo w uliczkach prostopadłych - Godebskiego, Kasprowicza, Norwida? Parkingi w tych ulicach mają mało miejsc parkingowych, zwłaszcza przy Norwida.

Tymon

90% dróg gminnych znajdujacych się w Piastowie, MA TAKIE PROBLEMY! WIĘC TRZEBA POMYŚLEĆ NAD TAKIMI ZAKAZAMI-OGRANICZENIAMI W CAŁYM PIASTOWIE! A CO Z ZAKŁÓCANIEM CISZY NOCNEJ - ODPOCZYNKIEM NOCNYM NA DROGACH GMINNYCH W PIASTOWIE?!

Gość

Nareszcie! My okoliczni mieszkańcy, Prosimy tylko aby odpowiednie służby dopilnowały porządku na sąsiednich ulicach. Parkowanie na trawnikach oraz chodnikach jest tu notoryczne a policja nie reaguje na zgłoszenia sąsiadów parafi przy Orzeszkowej. Czy naprawdę wierzący to są aż tak leniwi, ze na msze nie mogą przyjść na piechotę ?!

Generał

Najwyższy priorytet powinien być na wybudowanie nawierzchni na Sułkowskiego. Tu się nie da żyć!! Dziury, połamane płyty, wymiennie błoto/kurz, wystające ostre pręty, zapadająca się ziemia po budowie odwodnienia....