27° Środa
19 Września


pixabay.com

Osiem nowych sygnalizacji na drogach powiatowych

Na ośmiu drogach na terenie powiatu pruszkowskiego pojawią się sygnalizatory świetlne. Pruszkowskie starostwo powiatowe wybrało już wykonawców.

Inwestycja zakłada budowę zwykłych sygnalizacji oraz tzw. systemu dyscyplinowania kierowców. Ten drugi wymusza na kierowcach poruszanie się z określona prędkością. Jeśli kierowca przestrzega ograniczenia ma zielone światło, jeśli jedzie zbyt szybko to system zmusi go do... zatrzymania – zmieniając światło na czerwone. 

Gdzie na trenie powiatu pojawią się sygnalizatory? Na skrzyżowaniu ulicy Pruszkowskiej z ul. Szarży w Kaniach (SDK); na ul. Piłsudskiego w Brwinowie w rejonie przedszkola (SDK); na ul. Sportowej w Raszynie obok Gminnego Ośrodka Sportu (SDK); przy ul. Dworcowej w Piastowie (SDK); na skrzyżowaniu ul. Brzozowej i Tulipanów w Nowej Wsi (SDK), na ul. Jesionowej w Michałowicach przy sklepie Netto (SDK) oraz przy ul. Głównej w Parzniewie w rejonie przystanku  autobusowego (SDK). Sygnalizacja świetlna pojawi się również w Pruszkowie u zbiegu ulic Pogodnej i Prusa. 

Sygnalizacje świetlne mają powstać w trybie „projektuj i buduj”. To oznacza, że wykonawca w pierwszej kolejności przygotuje dokumentacje projektową sygnalizacji, a następnie zamontować sygnalizatory. Na realizację zadań wykonawca ma 150 dni.


Redakcja
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 19

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Gosciowa w nowej wsi akurat swiatla powstaja na prosbe mieszkancow. Przydalyby sie jeszcze slupki bo niektorzy debile i bezmozgowcy albo parkuja przed drzwiami sklepu albo na chdnikiu przy pasach blokujac przejscie. I taki debil ma w doopie zwrocenie uwagi bo odjedzie zanim przyjedzie policja.

Wilku

@Martinez Jak Panu się nie udało to i ja mam marne szanse.

Gość2202

pogodna /prusa. Czy ktoś to przemyślał? korki są juz teraz, bez świateł. a co będzie od września? wszyscy jadący z powstańców w ul. pogodną najczęściej skręcają w lewo w prusa! zatory murowane! Nie zdążą zjechać z powstańców a ruszą skręcający w pogodną z ul wojska polskiego!. Nie mamy lewoskrętów i robienie świateł nie usprawni ruchu! PrzykłAd: światła armii krajowe/berenta. PORAŻKA!

Gościówa

Największa głupota to sygnalizacja przy Tulipanów w Nowej Wsi i przy Netto w Michałowicach w obu przypadkach światła mają być przy pasach prowadzących do sklepów. W Michałowicach kierowcy będą omijać sygnalizację i będą wjeżdżać na parking przy Netto, to dopiero wówczas zrobi się niebezpiecznie. Poza tym przy Netto odbyły się konsultacje z mieszkańcami i mieszkańcy byli przeciwni tej inwestycji, ale widać głos ludu jest nieważny. Jak najszybciej powinno zostać rozwiązane bezpieczeństwo zjazdu z S8 gdzie już było sporo wypadków w tym śmiertelny, a nie stawiać sygnalizację przy pasach do spożywczaka.

Gość

Najlepsze sygnalizatory są na ul. Długiej w Pruszkowie. Po pierwsze, kogoś kto wpadł na tak idiotyczny pomysł powinno się wywalić na zbity pysk z roboty. Kto nie wie o czym piszę proponuje pojechać i przekonać się na własne oczy co to za bubel.

Martinez

No Wilku, brawo. Tłumaczę to wszystkim napotkanym urzędasom od 10 lat. Może Pan tych ignorantów przekonasz?

Gość

A co ze skrzyżowaniem w Sękociniw Aleja Krakowska z Leszczynową i Graniczną? Kiedy będą tam światła?

Wilku

@brw24 Rondo nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, wszystko zależy od kontekstu. Ronda sprawdzają się tam, gdzie jest równomierne obciążenie na wszystkich wlotach i tam, gdzie ze względów bezpieczeństwa wymagane jest zmniejszenie prędkości przed skrzyżowaniem.

Gość

Zator pojazdów na powiecie będzie pewny. Powodzenia.

Gość

Sygnalizacja na skrzyżowaniu ul.Szarży z Pruszkowską???? W jakim celu ? dla kogo ?... Dla 10 samochodów do stadniny ?

none

Pruszkowska/Szarży??? Po kiego grzyba??? W ogóle te systemy dyscyplinowania to śmiech na sali - te w Nadarzynie się notorycznie psują i zmieniają jak chcą. A kierowcy mają już dość i olewają je kompletnie, przejeżdżając na czerwonym. I w sumie to im się specjalnie nie dziwię.

tylko rondo

zgadzam się z moimi wszystkimi przedmówcami w kwestii budowy ronda, zamiast sygnalizatorów świetlnych, moim zdaniem rondo w dodatku turbinowe jest gwarancją bezkolizyjnej jazdy

Ren

W Nadarzynie i Kajetanach kierowcy nagminnie ignorują te sygnalizatory. To prowadzi do dalszej anarchiii na drogach, gdyż za przejechanie na czerwonym świetle nikt nie karze. Tam nie ma automatycznego nagrania wykroczenia. Wielu kierowców sobie po prostu kpi z tego. Trzeba by za sygnalizatorem postawić patrol wyłapujacy przejazd na czerwonym, a jest ich 20-30% przejeżdżajacych.

brw24

w krajach UE upadają firmy produkujące SYGNALIZATORY ponieważ wszelkie rozwiązania drogowe zamieniane są na bezkolizyjne ronda, czy przejścia podziemne... Tymczasem u nas (w kraju , który przegrał na MŚ z murzynami) buduje sie kolejne światełka i mamy sie cieszyć tak ?

Gość

przy ul. Dworcowej w Piastowie... ale, gdzie dokładnie???

Martinez

Producent sygnalizatorów i aparatury pewnie już zachwycony? Tymczasem u zbiegu Prusa i Pogodnej powinno powstać małe rondo (jako element fizycznie spowalniający ruch), a sygnalizacja w miejscu gdzie powiat wydumał właśnie rondo - czyli przy Herbapolu. Sygnalizacja jako rozwiązanie nienaruszające geometrii drogi, u zbiegu Powstańców i Plantowej znajduje uzasadnienie z racji ruchu komunikacji zbiorowej i pojazdów straży pożarnej wyjeżdżających do akcji - ronda na Sienkiewicza kwalifikują się do natychmiastowej likwidacji, a sama ulica do odtworzenia w planie.

z Kań

w Kaniach to sygnalizacja jest potrzebna na zjeździe z 719! Wiem, że zaraz posypią się na mnie gromy, ale tam nie da się skręcić jak się ktoś "nie zlituje"!

Gość

Chyba ktoś ze Starostwa ma rodzinę zakładającą sygnalizacje świetlne. Inaczej tej głupoty wytłumaczyć się nie da. Po co światła w tych miejscach?

Gość

a gdzie ul. Powstańców i ul. Plantowa w Pruszkowie??