29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

Facebook: OSP Biskupice

OSP Biskupice czeka na nowy wóz

Gmina Brwinów rozstrzygnęła przetarg na zakup nowego wozu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupicach.

W maju brwinowski magistrat poinformował, że uzyskano dotację ze środków województwa mazowieckiego w kwocie 130 tys. zł na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Niedługo później ogłoszono przetarg. Aktualnie znamy już jego wynik.

Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło Przedsiębiorstwo Specjalistyczne „Bocar”. Firma dostarczy wóz za kwotę blisko 770 tys. zł. Według dokumentacji przetargowej termin realizacji zamówienia to maksymalnie 31 sierpnia tego roku.

Jakie to będzie pojazd? Samochód zostanie wyposażony we wszystkie potrzebne, a zarazem nowoczesne systemy ratowniczo-gaśnicze. W ich skład wejdzie m.in. autopompa z urządzeniami kontrolno-sterowniczymi, działko wodno-pianowe o regulowanym natężeniu, zbiornik wody o pojemności minimum 3 tys. litrów, instalacja zraszaczowa, co najmniej jedna wysokociśnieniowa linia szybkiego natarcia o długości węża min. 60 m na zwijadle (zwijadło wyposażone w dwa niezależne rodzaje napędu, czyli elektryczny oraz ręczny za pomocą korby), maszt oświetleniowy teleskopowy z możliwością regulacji obrotu o 360 stopni, wciągarka o napędzie elektrycznym i sile uciągu min. 8 ton.


Aleksandra Szczepańska
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz