25° Wtorek
18 Września

Śr

OSP Biskupice Facebook

OSP Biskupice zyska nowy wóz

Gmina Brwinów ogłosiła przetarg na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego, który ma być przeznaczony dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupicach.

Chodzi o zakup i dostawę fabrycznie nowego średniego pojazdu z napędem 4x4, dzięki któremu właściwości jezdne w różnym terenie powinny być utrzymane na dobrym poziomie. – Napęd samochodu 4x4 z możliwością odłączania napędu osi przedniej, możliwością blokady mechanizmu różnicowego przedniej i tylnej osi, przekładnia rozdzielcza z przełożeniem szosowym i terenowym. Blokowanie i rozłączanie wszystkich wymienionych mechanizmów musi odbywać się z kabiny kierowcy oraz winno być sygnalizowane w miejscu widocznym dla kierowcy – czytamy w specyfikacji szczegółowej przetargu. 

Masa rzeczywista gotowego do akcji pojazdu nie powinna przekraczać 16 ton. Będzie wyposażony w silnik o mocy minimum 290 KM, manualną skrzynię biegów, czterodrzwiową kabinę z zawieszeniem pneumatycznym, urządzenia sygnalizacyjn-ostrzegawcze i inne typowe elementy dla wozów strażackich. Co ciekawe dach zabudowy zostanie wykonany w formie podestu, na którym pojawi się antypoślizgowa nawierzchnia. Ponadto na pełnym zbiorniku paliwa strażacy pokonają przynajmniej 300 km.

Warto podkreślić, że pojemność zbiornika na środki gaśnicze wyniesie 4 tys. litrów, a na wodę 3,5 tys. litrów. Kolorystyka będzie typowa dla tego typu pojazdów. Czerwony wóz, z czarnymi lub ciemnoszarymi elementami podwozia i białymi zderzakami.

Powstaje pytanie: kiedy w OSP Biskupice pojawi się nowy wóz? Termin realizacji zamówienia określono do dnia 30 listopada tego roku. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Ja to ja

Gość 5:16: Akurat obecny Burmistrz zrobił najwięcej ze wszystkich burmistrzów tego miasta a już na pewno zrobił 100 razy więcej niż jego poprzednik jeśli tego nie widzisz to znaczy że jesteś ślepy

Gość

Gość 5:16: Teraz piszesz takie głupoty a jak by coś się wydarzyło to ci chłopcy i ich zabawki jak to nazwałeś spieszyli by z ratunkiem narażając swoje życie.

uwielbiam lato

Gość 5:16: Czyli wyżej cenisz złodziejską prezydenturę "Hani Gronkowiec Walc" ? Tacy jak ty mile są widziani na miesięcznicach ubecji, robocza nazwa - KOD , cokolwiek to zaczy ...

Gość

Niesamowicie ważna inwestycja. Gmina Brwinów, a w szczególności okolice Biskupic, to jak wiadomo, ciężki, górzysty i zalesiony teren. Nie wystarczy jeden pojazd terenowy 6x6 w Brwinowie, musi być jeszcze drugi. Groźne pożary w tak trudnym terenie wybuchają jeden po drugim i są oczywiście bardzo groźne dla setek mieszkańców. Jeden nowy Mercedes Atego to za mało, chłopcom przyda się nowa zabawka i podnieta na zimowe wieczory. Obsada na drugi wóz to sprawa całkowicie drugorzędna. Nawet OSP Brwinów ma problem aby wyjechać pełną obsadą, jednym samochodem, ale nic to, bawimy się! Mieszkańcy gminy są cierpliwi, poczekają na inwestycje drogowe. Wszak domy kultury i OSP to absolutny priorytet! Niech żyje nieomylny i miłościwie nam panujący! Zapisze się Pan na kartach historii niemal jak Lech Kaczyński w roli prezydenta Warszawy. Jego jedyną inwestycją było muzeum. Nie powstało nic, co służyłoby mieszkańcom. Żadna droga, most, nic...