15° Środa
25 Kwietnia

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon

Wt
Bolo Skoczylas

Ostatnie szlify w strefie sportowej

Przy ul. Rekreacyjnej w Granicy w ubiegłym roku powstało boisko wielofunkcyjne. Okazuje się jednak, że teren nie jest jeszcze w pełni gotowy.

W budżecie gminy Michałowice na 2017 r. przy pozycji „Rozbudowa zaplecza sportowego w Granicy” zapisano kwotę 2,3 mln zł. Nie są to niestety pieniądze na dalszą rozbudowę tego terenu. W większości środki te zostaną przeznaczone na zapłatę wykonawcy za budowę wspomnianego boiska.

Za pozostałe pieniądze gmina planuje wybudować ogrodzenie wokół boiska i trybun. Przetarg już został ogłoszony. Samo ogrodzenie ma być gotowe do 28 kwietnia. Co ciekawe to nie koniec inwestycji w zaplecze sportowe w Granicy. – Koniecznie musimy wybudować tu zaplecze. To będzie zwieńczenie całości. Kłopot w tym, że przedłuża nam się nieco procedura zmiany planu zagospodaowania przestrzennego. Dodatkową komplikacją są linie telefoniczna i energetyczna. Uzgadniamy z właścicielami sieci ich przesunięcie – mówi nam Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

Kiedy zatem gmina planuje wybudować w Granicy budynek przy boiskach. – Tego jeszcze nie wiemy. Analizujemy możliwe opcje – dodaje Grabka.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

historyk

Spokojnie !! Niedługo zaczną budować kulochwyt. Towarzystwa strzeleckie i sportowe ćwiczące musztrę i sztuki walki będą dumą naszej "władzy". Skądś to już znam ...... , może koszule też dostaną w jednakowym kolorze ??

Co_jest!?

Budynek!? Tak, zabetonujmy wszystko. Nie może zostać trochę przestrzeni? Jeśli ktoś chce kopać w murach, to wybierze halę - tak jak wspomniał przedmówca. W ogóle co to za mania tworzenia samych Lewandowskich? Jeśli ktoś jest dobry, to wyrośnie i na takim boisku. A infrastrukturę będzie mieć w wyższych ligach.

Gość

I tak hala jest najlepsza :P :)

Gość

Widziałem nowe boisko, jest super. Ciekawe kiedy będzie oddane do użytku. Dzieciaki nie mogą się doczekać kiedy zagrają na nim.