°


brwinow.pl

Otwarcie po olimpijsku

Oficjalne przemówienia, pokazy sportowe i symboliczne odpalenie znicza olimpijskiego. Długo oczekiwana hala sportowa w Brwinowie została otwarta.

Boisko wielofunkcyjne przystosowane do rozgrywania spotkań na szczeblu krajowym, trybuna posiadająca 224 krzesełka dla widowni, ścianka wspinaczkowa, sala fitness – to tylko kilka najważniejszych elementów w oddanej do użytku areny sportowej przy ZS nr 1 w Brwinowie. Przy budowie wielofunkcyjnego obiektu zastosowano nowoczesne rozwiązania. Na uwagę zasługuje fakt, że budynek został wykonany w standardzie pasywnym, przez co hala będzie wykorzystywała odnawialne źródła energii. Łączny koszt budowy obiektu to 9 mln zł. 

Podczas uroczystości otwarcia (1 września) hali mieszkańcy mogli podziwiać efekty inwestycji. Nie zabrakło również licznych atrakcji. Klaudia Hartmanis i Michał Sulinowski zaprezentowali pokaz wyczynowej jazdy na rolkach. Cuda z piłką wyczyniał Paweł Skóra, mistrz świata w football freestyle. Piotr Grabowski i Mikołaj Krajewski imponowali skutecznością w rzutach do kosza, a sportowe występy zwieńczyły akrobatki z grupy Adama Jankowskiego.

A teraz do głosu doszli uczniowie. Czekali 22 miesiące na funkcjonalną halę, na której mogą realizować swoje sportowe pasje. Ale obiekt będzie działał również poza godzinami lekcyjnymi. Ma służyć klubom sportowym i mieszkańcom, a trybuny pozwolą gromadzić publiczność, która będzie śledziła ciekawe wydarzenia. Nie tylko sportowe. 


Patryk Kober
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Czy smrodliwy ekogroszek to odnawialne i ekologiczne źródło energii?

Gość

Super inwestycja w odpowiednim miejscu. Jedynka zyskuje piękny obiekt z widownią - wreszcie można kibicować rozgrywkom! Mieszkańcy będą korzystać po godz. 16 i część zajęć będzie bezpłatna. Obiektem zarządza Pani z Okej Brwinów - i dobrze! Kluby sportowe i osoby prowadzące sportową działalność komercyjną zgłaszają swoje zapotrzebowanie i tworzy się grafik zajęć na cały tydzień. Jak będzie gotowy, będzie w czym wybierać. Z wybudowania hali skorzysta szkoła, i uczniowie, i mieszkańcy. Szkoła nadal będzie wynajmować chętnym swoją małą salę gimnastyczną lub hall. Chcieli dobrze i wyszło dobrze, a czas pokaże dzisiejszym niedowiarkom, jak ta hala będzie funkcjonować.

Gość

Super inwestycja tylko w nieodpowodnim miejscu. Przy jedynce wystarczyłoby zwykła Sala gimnastyczna która dała by szanse na rozbudowę zaciasnej szkoły. W tej chwili mieszkańcy będą po 16 korzystać ale jak zapłacą. Obiektem zarządza Pani z Okej Brwinów. Małe szanse aby dzieci które zajęcia dodatkowe miały na holu miały się przenieść do hali sportowej gdyż tam już wykupione miejsca, godziny,weekendy. Burmistrz powinien to wybudować na wykupionych terenach nie przy szkole. Zabiera to możliwość rozbudowy zaciasnej szkoły stawrza zagrożenie ,ilość przesuwających się tam osób będziena napewno duża. Dzieci szkolne w 45 minut wraz z przebranie (czyli z 30min) zajęć nie skorzystają z tych wszystkich atrakcji. Sks nie będzie. Zajęć dodatkowych dla dzieci szkoły nie będzie. Ale kasa do budżetu będzie ,bo nawet nie dla szkoły. A ta znowu będzie zebrać o składki zebu cokolwiek zrobić. Drzwi wymienić , tablice multimedialne kupić czy szafki do szatni. Oj chcieli dobrze a wyszło jak zwykle. Ukdlady ukladziki.