27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


Czytelniczka Ewa

Oznakowano drzewa w Potuliku. Dlaczego?

Jedna z naszych czytelniczek zauważyła, że kilka drzew w Parku Potulickich w Pruszkowie posiada namalowane pomarańczowe kropki. Pojawiły się obawy, że drzewa zostaną wycięte.

Wiadomość wraz ze zdjęciem otrzymaliśmy za pośrednictwem Facebooka. – Sporo drzew w Parku Potulickich ma pomarańczowe kropki. Nie wyglądają ani na chore ani bardzo stare. Czy możecie sprawdzić co to za oznaczenia i czemu mają służyć? – dopytuje zaniepokojona Ewa.

Z prośbą o wyjaśnienia w tej sprawie zwróciliśmy się do wydziału ochrony środowiska pruszkowskiego urzędu. – Zleciliśmy aktualizację map do biura geodezyjnego, w związku z tym wykonywane są pomiary. Z pewnością w ten sposób wykonawca sobie pomaga, zaznaczają tak drzewa. Na pewno nie jest to związane z żadną wycinką – uspokaja Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

W marcu była nielegalna wycinka, przy WKD, gdzie deweloper wycioł drzewa na terenach miejskich. Dziwne, że deweloper zapłaci za wycięte drzewa na terenie miejskim, a kto zapłaci za resztę? Przecież to ta sama firma wycinała WOKCH. KTOŚ KRYJE DEWELOPERA? Ćoś tu nie gra.

Gość

do Gość 2017.08.02 10:32 - poważnie? :-( bo ja miałem właśnie kupować mieszkanie w sąsiedztwie, teraz to przemysle

speed tree

jak POwszechnie wiadomo drzewa lubią się przemieszczać stąd POtrzeba aktualizacji map

Gość

Sprawdzona informacja z urzędu. Znalazł się spadkobierca właścicieli parku. Będzie wycinał a potem ma postawić kompostownię, ekologiczna spalarnie śmieci i magazyn odpadów niebezpiecznych. Na tym teraz jest najlepsza kasa.

kierownik

Szyszko przyjeżdża i żeby zrobić dobre wrażenie oznaczono drzewa jak do wycinki :-P

Zapora

dość kornik zaatakował ci mózg!

dość.

Taaaaa a jak wytną to powiedzą że kornik w nocy zaatakował.

Gość

przecierz a parku potulickich mają powstać apartamenty

Gość

Kiedy zmyją te kropki ? Czy WPR może o to spytać Urząd ?

ube-r/k

Co za tempa dzida myślała że drzewa do wycinki? Jakby chcieli wyciąć to by jawnie nie znaczyli... Jakaś tempa pelargonia co ni ma nic do roboty tylko siedzi w oknie i donosi. Hejtuje cie babo!