27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


FB Arkadiusz Kosiński

Park Miejski wypięknieje

Brwinowski Park Miejski przejdzie metamorfozę. Gmina szuka firmy, która zajmie się rewitalizacją parku. To już trzeci etap prac.

W ostatnich latach brwinowski park wypiękniał. Wyremontowano główny ciąg pieszy, powstały nowe alejki, zamontowano elementy małej architektury. Pojawiło się również oświetlenie oraz kamery monitoringu miejskiego.

Teraz przyszedł czas na kolejny etap prac. Tym razem gmina chce wzbogacić park, o elementy, które będą zachęcać do spędzania czasu na łonie natury. W parku ma się pojawić plac zabaw dla dzieci starszych z małym parkiem linowym (linarium, karuzela, piramida), trampoliną i huśtawkami obrotowymi. Dla młodzieży i dorosłych zostanie stworzona siłownia plenerowa w której skład wejdą takie urządzenia jak: orbiterek i biegacz, twister i wahadło, prasa nożna i wioślarz, ławka i prostownik pleców, drabinka i podciąg, wyciąg górny i wyciskanie siedząc, tai chi.

Park zyska również kilka elementów dekoracyjnych jak zdrój uliczny i mała fontanną. Ciekawostką jest fakt, że w parku powstanie szachownica, ale nie byle jaka. Pole do gry będzie miało wymiary... 4x4 m.

Warto jednak wspomnieć, że tonie koniec prac w brwinowskim parku. – Staramy się o dofinansowania zewnętrzne i jeśli się nam uda je pozyskać, wówczas w przyszłym roku zamknęlibyśmy etapem IV całość planowanego zakresu. Jeśli nie, to zapewne będziemy musieli podzielić prace na etapy IV, V a może i VI, w zależności od środków, które uda się na ten cel wygospodarować w budżecie naszej gminy – podkreśla Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

brwinów to nie miasto , to sposób życia.

Oktaba Kendzingjaba

Do Bibi...no właśnie....bo to taki kraj...Polska...i tu wszystko jest inne niż np. w Szwajcarii...tam to dopiero się żyję!!!Kraj policyjny i sąsiad sąsiada pilnuje! A takie menelstwo tam nie ma prawa bytu! I ludzie szanują się ...dużo zarabiają i nie zawracają sobie głowy jakimiś przestępstawami...no i krawężniki jakie czyste

oleo

Wszystko ok, tylko te "starcze dzieci" powodują u mnie mieszane uczucia...

Gośka

Bibi : Ale mamy kompostowniki :))

bibi

Do Oktaba: Zapomniałaś koleżanko dodać, że w parku jest też staw, i w tym stawie (skoro to takie niebezpieczne miejsce) mogą pływać trupy? Tego stawu nikt nie "drenował" od lat. Kaczki żyjące dziko srają i sikają do niego. Generalnie taka smródka nie staw. Ja bym go zlikwidował i w to miejsce zaaranżować restauracje, itp...no jak w Podkowie, żeby było takie miejsce z ciekawą restauracją ! Bo jak narazie to 20 - tysięczna miejscowość nie ma nawet restauracji! - MAFIA RZĄDZI, POLICJI BRAK, STRACH I PARALIŻ inicjatyw obywatelskich !

Oktaba Kendzingjaba

Ciekawe tylko ile to się utrzyma??? Park w Brwinowie...szczególnie w lato to siedlisko dresiarstwa...cwaniaków i alkoholików. Można za darmo w mordę dostać. Oczywistym aspektem jest wszechobecny handel narkotykami..Jednym słowem...lokalna patologia rządzi...Straż miejska ani Policja nie reaguje..jak w związku z tym widzicie te wszystkie inwestycje...na początek proponuje zrobić porządek z tym menelstwem, a później dopiero inwestować, bo w innym przypadku to próźno wydane pieniądze...