30° Czwartek
21 Czerwca

Pią

Sob

NieMaciej Bochnowski

Park Raszyński zamienił się w salę kinową

Reżyser, scenarzysta, aktor – George Clooney w trzech rolach, czyli „Idy marcowe” w CKR Kinie Letnim. Sobotni wieczór (8 lipca) w Parku Raszyńskim był wyjątkowy i dostarczył wielu filmowych emocji.

Na nieco ponad godzinę przed startem seansu pojawił się deszcz. Wszyscy byli pełni obaw, jednak po kilku minutach na niebie pojawiła się tęcza. Zwiastowała ona wyjątkowy wieczór w Parku Raszyńskim. A gdy na ekranie pojawił się George Clooney, większość kobiet wzdychała z zachwytu. Amerykański aktor pokazał wszystkie swoje atuty w filmie „Idy marcowe”, który zaprezentowano w malowniczym Parku Raszyńskim w ramach Kina Letniego CKR.

Na mieszkańców Raszyna czekał wielki ekran, 7x4 m, oraz wygodne leżaki i wspaniała atmosfera. Idealny pomysł na spędzenie sobotniego wieczoru. Na pół godziny przed startem seansu zaczęli pojawiać się pierwsi widzowie. Z minuty na minutę grono kinomanów powiększało się. Niektórzy przynosili ze sobą koce, inni zadbali o przekąski i napoje. Zdecydowana większość leżaków zapełniła się miłośnikami dobrego kina.

Wszyscy z zaciekawieniem śledzili losy Mike Morrisa (Clooney), kandydata na prezydenta USA. Twarda polityczna rozgrywka, w której nie brakowało intryg. W całej historii ważną rolę odegrała piękna asystentka (Evan Rachel Wood). Doradca Morrisa (Ryan Gosling) nie mógł przejść obojętnie obok urokliwej koleżanki, która odkryła tajemnice kampanii. Na jaw wyszło, że Morris nie jest tak idealny, jak go wcześniej przedstawiano. „Idy marcowe” to uniwersalna opowieść o świecie polityki. Widzowie zgromadzeni w Parku Raszyńskim z ogromną uwagą oglądali film. – Kino Letnie to bardzo dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu. Przyjemnie spotkać się z ludźmi, posiedzieć na świeżym powietrzu. Nie zaszkodzi nawet kilka kropel deszczu, bo człowiek nie jest z cukru i nie rozpuści się – mówiła nam Zofia. – Uważam, że warto organizować takie imprezy jak Kino Letnie. Powinno być więcej pokazów – wyraził swoją opinię jeden z widzów.

Kolejny seans w ramach Kina Letniego CKR odbędzie się 2 września. Na filmowe wieczory w letniej atmosferze zapraszają Centrum Kultury w Raszynie oraz Grupa Wpr Media.  


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Gosiu, po języku widać, że to Ty raczej ze wsi:D Zresztą, typowa mieszkanka Pruszkowa zapewne;) Słoma z butów wystaje, oj wystaje... Od dawna wiadomo, że to wieśniaki najbardziej lubią robić sobie zdjęcia, na fb Ci zawsze mają najwięcej foć, z czego 90% to selfie z dziubkiem. Nic szczególnego, ot zwykłe rekompensowanie sobie wstydliwego pochodzenia milionem zdjęć i najlepiej milionem lajków pod nimi. Tak na marginesie, która to Ty na zdjęciach?

Gość

E tam. Bzdura, nie raz czytałem jak zadawali trudne pytania, tylko wtedy szefowie naszych kochanych urzędów nawet nie wiedzą co powiedzieć.... Zresztą ludzie często pomijają te tematy trudne i rzadko chyba kiedy czytają sądząc po wyświetleniach, tzn rzadko lądują w najchętniej czytanych.

Gość

Znakomity pomysł który widać że mocno przypadł do gustu mieszkańcom. Ale chciałam zapytać o coś innego. Wiadomo czasem władze robią coś fajnego, a czasami wręcz odwrotnie. O tych dobryh stronach informacji na WPR jest mnóstw, ale o tych złych? Nie znajdziesz. Dlaczego nie zadajecie prezydentom trudnych pytań? Dlaczego pomijacie tematy dla nich trudne?

Gosia

Zajrzyj sobie gościu do galerii tam pani ma raz zaslonieta twarz (pewnie dla żartu), a raz nie. Więc skończ biadolic słoiku, co na wsi zdjęć Ci nie robią? Zajebista akcja z tym kinem, byłam, widziałam, zobaczyłam. Jeśli będzie następny seans to też się wybiorę. Super sprawa, nie poslizuje się ani nie mam konotacji z wpr czy jakimś urzedem, jestem zwykłym nie zrzedzaxym człowiekiem. Pozdrawiam

Gość

Widać, że Pani z drugiego zdjęcia nie chce zdjęć, ale i tak koniecznie trzeba było wstawić jej zdjęcie. Ciekawe czy ten komentarz w ogóle zostanie opublikowany...