27° Niedziela
22 Lipca

Pon

Wt

ŚrBolo Skoczylas

Parki zyskają nowe oblicze

Plac Zgody, Plac Słoneczny i Zieleniec przy Al. Tysiąclecia 5 w Piastowie zmienią się. Miasto przystępuje do realizacji dużego projektu pn. „Poprawa jakości środowiska w Mieście Piastowie poprzez rozwój terenów zieleni”.

Projekt obejmuje modernizację parków, zieleńców oraz obszarów w obrębie głównych dróg w mieście. Powierzchnia przestrzeni przeznaczonej do modernizacji wyniesie prawie 12 ha, w tym powierzchnia terenów zielonych to niemal 11 ha.

Zagospodarowaniem Placu Zgody, Placu Słonecznego i Zieleńca przy Al. Tysiąclecia 5 zajmie się firmą Baobab – Marek Brandys z Warszawy. 27 marca tego roku burmistrz Piastowa Grzegorz Szuplewski podpisał w tej sprawie umowę z wykonawcą.

Prace rozpoczną się od kwietnia. Co się zmieni? Na Placu Zgody wykonane zostaną nasadzenia drzew, krzewów i bylin, elementy małej architektury, zaplanowano też przebudowę ciągów rekreacyjnych i oświetlenia. Na Plac Słonecznym również pojawią się nowe nasadzenia drzew, krzewów i bylin, elementy małej architektury. Przebudowane zostaną też ciągi rekreacyjne. Natomiast zieleniec przy Al. Tysiąclecia 5 będzie upiększony o nowe nasadzenia drzew, krzewów i bylin.

Wartość umowy to prawie 700 tys. zł.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 44

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

@komornik

a Szuplewskiego to już odwiedziłeś.....

komornik

Panie Konradzie proszę otworzyć mi drzwi i nie udawać że nie ma pana w domu

Konrad

Szuplewski oddaj moje 10 tys zł które mi zabrałeś z mopsu przez błędy swoich urzędników!

NIE DLA OBWODNICY!

NIE DLA OBWODNICY!!! TRZEBA WYJŚĆ NA ULICĘ! TRZEBA ZORGANIZOWAĆ PROTESTY! TV ŚCIAGNĄĆ I NAGŁOSNIĆ TĘ SPRAWĘ I NIECH TV POKAŻE TE ...TWARZE, KTÓRE, WBREW MIESZKAŃCOM PIASTOWA ZNISZCZĄ NAM GMINĘ PRZEZ TĄ OBWODNICĘ!!!

Gość

Wiecznie niezadowoleni i nieszczęśliwi, napewno "nowy" burmistrz wszystko powstrzyma i wrócimy do furmanek, ogarnijcie się !

Mieszkaniec!

Gość 16:54 Piastów i jego mieszkańcòw ZDRADZONO!!! BURMISTRZÒW I TYCH RADNYCH CZAS POGONIĆ!!! ZAPAMIĘTAJCIE NAZWISKA!!!

Darek

Gość z 16:54 Jeżeli to prawda, to tych wszystkich, którzy się przyczynili do tego, MIESZKAŃCY ICH POWINNI .......NA TACZKACH I TYCH RADNYCH!!! NO TO TERAZ PROTESTY!!! I WIĘCEJ NIE WYBIERAĆ TYCH, CO SZKODZĄ GMINIE PIASTÓW I JEGO MIESZKAŃCOM!!!

CZAS NA ZMIANY!

A pisałem, że nas wycycka i wycyckaja za zgodą wĺadz. A LUDZIE TACY...NAIWNI NIE WIERZCIE TYM RADNYM I TEMU CAŁEMU URZĘDOWI W PIASTOWIE, ONI NIC NIE MYŚLĄ I NIE ZROBIĄ DLA MIESZKAŃCÒW TO CAŁE TOWARZYSTWO Z "NASZEGO PIASTOWA" TO SAMO OD 25LAT! TYLKO NAZWISKA SIĘ ZMIENIAJĄ, A MENTALNOŚĆ NIESTETY ZOSTAJE POGONIĆ, RAZEM Z RADNYMI I OBY NIGDY WIECEJ TYCH...LUDZI ANI W UM PIASTOWA, ANI W RADZIE MIASTA, NIGDZIE!

gość

UWAGA SZANOWNI MIESZKAŃCY PIASTOWA! POWIAT PRUSZKOWSKI WSZCZĄŁ POSTĘPOWANIE W SPRAWIE ZEZWOLENIE NA BUDOWĘ OBWODNICY PRUSZKOWA PRZEZ PIASTÓW!! NA WNIOSEK I ZA APROBATĄ PANA SZUPLEWSKIEGO! WSZYSTKO WIĘC CO MÓWIŁ PAN SZUPLEWSKI O ODSTĄPIENIU MIASTA PIASTÓW OD BUDOWY OBWODNICY PRUSZKOWA JEST KŁAMSTWEM. NA KONOTOPIE POWSTAŁY JUŻ HALE MAGAZYNOWE OCZEKUJĄCE NA OBWODNICĘ. PROSIMY O MOBILIZACJĘ MIESZKAŃCÓW PIASTOWA!! NIE POZWÓLMY ZNISZCZYĆ TEGO MIASTA LUDZIOM, KTÓRZY NAS MIESZKAŃCÓW PIASTOWA TRAKTUJĄ JAK JAK ŚMIECI!! A TUTAJ ARTYKUŁ O ROZWOJU ZIELENI W TYM MIEŚCIE I POPRAWIE STANO CZYSTOŚCI POWIETRZA. KPINY DRODZY PAŃSTWO!!

Rodowity Piastowiani

Najlepsze jest to że najwięcej sapią ci którzy nie mają pojęcia o życiu w mieście i realiach w nim panujących. Wielkie państwo z wioch domagające się wszystkiego. Nie pamiętają że jeszcze niedawno jeździli furmanką po błocie i wybojach.

Precz_z_Naczelnikiem

Na Plac zgody firma która wygrała nazwijmy to przetarg zakupi z wyprzedaży z Obi czy Liroya drzewka które zatrudnieni na czarno Ukraincy wkopią za grosze Szifo weźmie grubą kaskę podzieli się z kim trzeba Unja jak dopatrzy się nieprawidłowości to i tak Miasto zawróci a nie firma >>>>>>>>> Tak się robi biznes w Piastowie

Kasia

MY MIESZKAŃCY, NIE CHCEMY BLOKÓW! INFRASTRUKTURA NIE WYTRZYMUJE NATĘŻENIA W PIASTOWIE I JESZCZE TEN STAN DRÓG, TERAZ, TO JAK DROGI BĘDĄ WYKLĄDAĆ, W JAKIM STANIE BĘDĄ DROGI JAK BĘDĄ BARDZIEJ ROZJEŻDŻANE! CZY KTOŚ MOŻE W KOŃCU NAD TYM POMYŚLEĆ I WYCIĄGNĄĆ WNIOSKI?! KTO I ZA CO BĘDĄ REMONTOWAĆ TE DROGI, BO Z TAKIMI REMONTAMI JAK TO SIĘ MA OD 25 LAT W PIASTOWIE, TO KIEPSKI OBRAZ SIĘ WYŁANIA!

Konrad

Szuplewski oddaj moje 10 tysięcy złotych!

Nie dla "Nasz Piastó

Hmm... Groszem ktoś, coś sypneło A ileż to niechętnych tak o, i dla Piastowa, Na TAK, na NIE KLIKA?! Widać kto, co i ile Nasze WSI wspiera...

Gość

Gościu z 2018.04.03 10:03 - koniecznie do "Piastuna" po diagnozę musisz się pilnie udać. Jutro może być już za późno.

młoda

A co z skateparkiem w Piastowie, który w poprzedniej kadencji radni Naszego Piastowa i PdP zawetowali oszukując młodzież i nie pozwalając Kubickiemu zbudować

tubylec

a ja bym zrównał z ziemią bloki zamieszkałe przez wiecznie nieszczęśliwych i niezadowolonych słoi ,ziemię splantował i zrobił te przez nich wymarzone place zabaw i parki

Awas

Konkluzja jest taka, że pontej rewitalizacji drzew w mieście per saldo będzie mniej. Niezły numer.

ewa

"Parki zyskają nowe oblicze"? - domyślam się, że wszystkie drzewa zostaną wycięte, i puścimy ścieżki rowerowe?

Tubylec

To co zrobiono z drzewami przy Wojska Polskiego należy zrobić z tymi co kazali je wyciąć ! W mieście można się udusić . Jakość powietrza jest straszna w dodatku ciasnota bo pod"deweloperkę" sprzedaje się każdy kawałek gruntu

Ala

No proszę, już jest wybrana firma... A BYŁ PRZETARG??? PRZEJRZYSTOŚĆ W TEJ GMINIE, AŻ OCZY OŚLEPIA! 25 LAT... WSTYD!!!

lowi

te tzw działki pomiędzy stadionem a szkołą powinny być oddane miastu w formie parku lub jakiegoś rynku

lowi

pracę już rozpoczęte, wycięto stare drzewa na Tysiąclecia, bo przeszkadzały podobno rowerzystom

Piastowianka

KIEDY POWSTANĄ TERENY ZIELONE, PARKI ZGODNIE Z PLANAMI ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO W GMINIE PIASTÒW? KIEDY!!! Piastów dusi się, 25 LAT-LAT ZMARNOWANYCH! WSZYSTKO TO PIC!!!

Owoce TKM

Szuplewski ma większość mieszkańców Piastowa za idiotów, mydli im oczy pseudo rewitalizacją skwerów za jakieś 700 tys zł tylko po to aby się pochwalić, że uzyskał dofinansowanie w kwocie 5,5 mln zł, tylko co z tego wynika dla mieszkańców. Jak na razie zrobił sobie ul. Popiełuszki, ul. ks. Skorupki na odcinku od Ogińskiego do Sułkowskiego dla v-ce przewodniczącego RM T. Sarnackiego, będzie robił ul. Brzozową dla przewodniczącej RM - A. Korczak, ul. Złotej Jesieni dla donosiciela do prokuratury z poprzedniej kadencji na burmistrza Kubickiego. A wszystkie pozostałe inwestycje to projekty przejęte po burmistrzu Kubickim oczywiście ze zmienioną lokalizacją no bo jakże mogło być inaczej. Pozoranctwo działalności, prócz zadłużania miasta ze spłatami do 2029r.

TOM_w_PASKI

ciekawe czy te bilbordy np na stadionie informujące o rewitalizacji to z funduszy unijnych czy z kieszeni Burmistrza promowanie przedsięwzięcia chyba nie powinno być finansowane z pieniędzy na rewitalizację kto będzie zwracał środki w razie wykrycia nieprawidłowości

Gość

Żadna z wymienionych lokalizacji nie jest parkiem. Jedyny park w mieście, ten przy kinie pozostanie bez zmian.

Gość

Piastun jesteś największą hołotą jaka wpisuje się na wpr, w dodatku dodajesz +/- jak nawiedzony. Nie masz pracy? Plusowanie własnych wpisów pod różnymi nickami to twój cel życiowy?

Andrzej

Park miejski – publiczna zorganizowana miejska przestrzeń zielona pełniąca funkcje wypoczynkowe i rekreacyjne, a niekiedy także sportowe lub inne. Zazwyczaj zajmuje większą powierzchnię i pełni bardziej złożone funkcje niż ogród miejski. W parku wyznaczone są ścieżki i trasy do spacerowania (zwykle wybrukowane lub wyasfaltowane), w jego obrębie znajdują się także obiekty małej architektury (kosze na śmieci, ławki, latarnie itp.), a często również szalety, place zabaw, amfiteatry, altany, fontanny czy pomniki. Niektóre zespoły parkowe mają status zabytków przyrody. Parki miejskie są namiastką lasu. Najbardziej typowymi roślinami są tam drzewa, m.in. lipa drobnolistna, dąb szypułkowy i bezszypułkowy, kasztanowiec zwyczajny i klon zwyczajny. Parki są też miejscem bytowania zwierząt, głównie ptaków i małych ssaków. tak więc w oficjalnie największym parku w Piastowie, który jest najbardziej zdewastowany nie będzie nic robione. Aktualnie wycięto tylko kilkaset drzew w mieście, których drewno można z zyskiem sprzedać. Milionowa dotacja, która z kilometra pachnie przewałką.

Konrad

Szuplewski oddaj moje 10 tysięcy!

Gość

Szuplewski to typowy ogrodnik, który na zbiór poziomek wychodzi z brzytwa

Piastun

Nawet pomalowanie burmistrza na zielono, na Placu Zgody, w poprawie jakości środowiska nie pomoże. Tylko jego odejście może coś poprawić ;-)

Grzegorz

Moi drodzy piastowscy współplemieńcy! Zapożyczam Piastów dla waszego dobra. Za gminne obligacje stworzę Wam ziemię obiecaną. Piastów będzie największą zieloną atrakcją turystyczną w Europie. Sprowadzę Wam tutaj piramidę Cheopsa i górę Synaj. Tylko musicie wspierać moje pomysły w nadchodzących wyborach w myślach, w mowie i uczynkach. Kochani ja wam dziękuję, ja wam bardzo z góry dziękuję. Mój kolega sztukmistrz z Wołomina przyłącza się również do tych podziękowań. Dla niewierzących, to nie Prima Aprilis :-(

Gość

Podsumujmy. Plac Zgody - niewielki obszar zielony pomiędzy domkami jednorodzinnymi. Nikt tam nie chodzi, nikt tam nie jeździ bo to peryferia miasta. Ale jeszcze w tym przypadku faktycznie można niewielkim kosztem zrobić tam coś ładnego, alejki, jakieś ławki, uporządkować zieleń itp. Dalej mamy Plac Słoneczny. No to jest już kuriozum. Na dobrą sprawę ten "park" to nic innego jak kawałek trawnika pomiędzy domkami jednorodzinnymi, na którym jest stacja trafo, figurka Matki Bożej i kilka drzew. Serio to jest "park" wymagający nowego oblicza? I na sam koniec mamy "zieleniec przy al. Tysiąclecia 5". Pod tym adresem mieści się Szkoła nr 3. Gdzie tam jest jakiś zieleniec??

TOM_w_PASKI

Zabierają ludziom zadbane ogródki na terenach posesji komunalnych żeby je zdewastować i potem z pieniędzy unijnych zrewitalizować dzięki temu zaprzyjaźnione firmy ,,wygrywając''przetarg zarobią krocie na zleceniach przecież gdzieś trzeba wydać te pieniądze tylko kto w razie wykrycia nieprawidłowości będzie je zwracał ????????????

Daro

A był przetarg na tę robotę???

Piotr

A według UM w Piastowie, To które to głòwne drogi??? A co z innymi terenami, gdzie w planach zagospodarowania przestrzennego mają być utworzone tereny zielone? KIEDY ONE POWSTANĄ??? Proszę sprawdzić, gdzie mają powstać tereny zielone według planów zagospodarowania przestrzennego i TU, W TYCH MIEJSCACH NALEŻY UTWORZYĆ!

Gość

Łysy katotalib już poprawił jakość zieleni na Wojska Polskiego. Siekierą. Resztę niech lepiej zostawi w spokoju

Gość

Park Żwirowisko w Pruszkowie chyba nigdy nie doczeka się normalnych ławek bo oczkiem w głowie naszych rządzących jest CDiK. Zapraszamy Panów do "Parku Żwirowisko" by posiedzieli sobie na tych zimnych prętach i oby dostali wilka. To jest jedyny park w Pruszkowie ze stalowymi ławkami.

Graf

Przekręt. Zadanie będzie realizowane w latach 2016-2018. Piastów uzyska wsparcie finansowe w kwocie 5 496 668,88 zł, a całkowita, planowana wartość projektu to 6 466 669,28 zł. Tymczasem wydadzą z tego 700 000 zł.

Gość

Park na zdjęciu nie jest brany pod uwagę. Połamane ławki i dzikie krzaki zostają.

Gość

A co z pozostałymi milionami PLN które na ten cel otrzymał UM z funduszy. No wiadooooomo.

Gość

No to w obrębie głównych dróg w mieście już rozpoczęto. Wycięto zdrowe piękne 50 letnie drzewa. Jakby nie było miejsca na ścieżkę rowerową na pasie zieleni między chodnikiem a al.Wojska Polskiego. Te władze Piastowa będą kojarzyć się Piastowianom na pewno z próbą, po cichu wprowadzenia ruchu tranzytowego przez Piastów przez Obwodnicę Pruszkowa przez Piastów (tutaj głównym zwolennikiem tego pomysłu był i JEST nadal Pan Burmistrz). Reszta wygląda podobnie. Wszystko, aby nie pomyśli mieszkańców, a po myśli miasta Pruszków.

Pio

Burmistrz się prawie rzucał pod pociąg za 4 drzewka na peronie. A teraz lekka ręką wyciął kilkadziesiąt drzew bo droga rowerowa przed wyborami ma powstać. Ekologia p....