27° Środa
19 Września


Ewelina Latosek

Parking ma być darmowy, więc po co szlabany?

Dobiega końca budowa naziemnego parkingu park&ride przy ul. Waryńskiego w Pruszkowie. Część mieszkańców zaintrygowały szlabany, które pojawiły się przy wjeździe. Czy to oznacza, że parking będzie jednak płatny? Uspokajamy.

Budowa naziemnego parkingu po północnej stronie torów PKP rozpoczęła się dobre kilka miesięcy temu. Ma on stanowić odpowiedź na potrzeby mieszkańców, rozwiązać kłopot z brakiem miejsca do pozostawienia auta w rejonie stacji PKP w Pruszkowie i stanowić zachętę, aby w podróż do Warszawy wybierać się pociągiem a nie autem. Częścią tej „zachęty” ma być możliwość bezpłatnego parkowania na placu przy Waryńskiego.

Jednak po pojawieniu się tam szlabanów mieszkańcy nabrali wątpliwości, czy ostatecznie parking będzie płatny czy nie. – Czy coś się zmieniło w sprawie parkingu przy Waryńskiego i darmowego korzystania z niego? Ustawiono tam szlabany, wygląda więc to tak, jakby trzeba było jednak płacić – czytamy wiadomości nadesłanej na skrzynkę kotakt@wpr24.pl przez jednego z naszych czytelników.

W tej sprawie mamy dobre informacje. Jak zapewnił nas Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa, szlabany stanowią element systemu zliczania samochodów i tylko tego systemu. Korzystanie z parkingu nie będzie wymagało opłat.

Przypomnijmy, że przy Waryńskiego do dyspozycji mieszkańców będzie 110 miejsc parkingowych w tym 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych oraz stojaki rowerowe na 100 rowerów. Parking wyposażony zostanie w system monitoringu wizyjnego podłączonego do sieci monitoringu miasta. W jego obrębie powstanie zatoka autobusowa wraz z wiatą przystankową. Całość ma być gotowa jeszcze w tym miesiącu.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 18

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

I nadal nic się nie dzieje. Cisza i spokój na parkingu. Ale skoro stacja Pruszków i tak nie ruszy we wrześniu, to po co się spieszyć?! A ci co jeżdżą ZP nadal nie mają gdzie parkować po stronie Gąsina.

Gość

Niech biedota nie jęczy i dziękuje Włodarzom tego miasta za parking na wasze złomy. Jak by nie oni to dalej byś biedoto chodziła za stodołę albo do wiadra za potrzebą. Zniewieściałe roszczeniowe społeczeństwo!

Gg

Czekam na konferencję prasową i uroczyste wybicie łopaty na placu budowy przez Konrada Sipiere... Skoro Jaki może otwierać od dawna budowana obwodnicę to my mamy być gorsi!?

Gość

od stycznia 2018 miejsca parkingowe nie moge byc wezsze niz 250 cm. poprzednio 230 cm

Damian

czas aby ludzie durni zaczeli przesidke na rowery, bo maja 500 metrow do ldla a biora auto, zobaczycie jak to jest w innych krajach większość na rowerach jeździ..ale nie w pl lepiej wlewać do starego dizla który ledwo zipie kosztem własnej wygody truć innych..a potem dziwią się że Polacy chorują

Gość

Wąskie miejsca parkingowe będą oznaczać masowe obijanie sąsiednich samochodów. Tego typu idiotyzmy spotykane są na parkingach PSM. Miasto chyba nie przestrzega norm i rozporządzeń.

Gość

Parking potrzebny, ale... - prawie zero zieleni, latem kostki betonowe będą nagrzane i wracać się będzie na patelnię - jest nie równy, bliżej torów położony jest wyżej, mogą być problemy po obfitszych opadach - bardzo ciasne przestrzenie są powydzielane, tego kierowcy raczej nie będą przestrzegać - szlabany?!?!?

Gość

Błyskawicznie będzie można wydzierżawić tzw. podmiotowi prywatnemu. Nie będzie musiał ponosić kosztów. Ciekawe kim będzie?

Gość13

Racja. Komu potrzebna wiecznie opóźniona kolej? Chcemy utrzymania linii ZP, także po zakończeniu prac na PKP oraz najwyższego progu dofinansowania do Biletu Metropolitalnego. Dość tego dziadostwa w Pruszkowie!

Gość

Pruszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa jest najdroższa w całej Polsce. Może czas skonczyć z tym złodziejstwem?

Gość

Uwaga! Kóżela minusuje komentarze!

Gość

Na razie gratis parkowanie, a potem coś się wymyśli...

Gość

Zapokojeni szlabanami są okoliczni mieszkańcy, którzy już czekają na darmowe miejsca postojowe

Gość

Nie wystarczy od ogólnej liczby miejsc odliczyć ilość wolnych. Potrzebny jest System. A autorzy pomysłu potrzebują, żeby im przypominać o konieczności oddychania, bo by się udusili.

Gość WGM

Głupie tłumaczenie. Do zliczania wystarczyłaby fotokomórka, która i tak byłaby do otwierania szlabanu, więc po co szlaban ????????

Gość

Panie Kurzela - szlabany będą generować utrudnienia nie tylko dla wjeżdżających na parking ale również na ul. Waryńskiego - bo kolejka do wjazdu ustawi się po obydwu stronach ulicy. Do zliczania wystarczy np. fotokomórka. Ale grunt to utrudnić mieszkańcom życie - prawda?

Gość

Czy ktoś wyjaśni dlaczego od wielu tygodni na tej budowie praktycznie nic się nie dzieje? To zdjęcie mogło być równie dobrze wykonane przed chwilą jak i miesiąc temu. Wykonawca umarł czy zbankrutował?

Och

Szlabany do zliczania...ciekawe.