16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Anna Zwolińska

Parking na Waryńskiego z poślizgiem

Miał być gotowy 1 października, jednak nadal nie można z niego korzystać. Parking park&ride przy ul. Waryńskiego ma kilkudniowe opóźnienie. – Pojawiły się drobne komplikacje, zacznie funkcjonować od przyszłego tygodnia – zapewnia Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Nowy parking po północnej stronie miasta ma ułatwić życie pasażerom, którzy przesiadają się do pociągów na pruszkowskiej stacji PKP. I rozwiązać dobrze im znany kłopot z brakiem miejsc do pozostawienia samochodu. Problemu nie było póki pociągi nie jeździły. Te pod koniec września wróciły już na szlak, a park&ride przy Waryńskiego miał być gotowy na 1 października.

Co się stało, że nie jest? – Pojawiła się kolizja z nieewidencjonowanymi przewodami energetycznymi, dlatego jest ten bałagan utrudniający wjazd na parking. Do końca tygodnia wykonawca powinien sobie z tym poradzić, więc teren zostanie udostępniony od następnego poniedziałku – wyjaśnia Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Park&ride pomieści 110 samochodów. Znajdzie się na nim 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych oraz stojaki rowerowe na 100 rowerów. Obok stanęła już zatoka autobusowa i wiata przystankowa. Pozostawienie auta będzie całkowicie darmowe.

Nie jest to jedyny nowy tego typu parking w rejonie pruszkowskiego dworca PKP. Od strony ul. Sienkiewicza powstaje wielopoziomowy obiekt, który ma być gotowy w listopadzie tego roku.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 31

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Sukces juz można ogłosić. Korek na promyka kończył się aż za robotniczą, zainteresowanie niewątpliwie jest. Szkoda tylko ze parking dalej nie gotowy pomimo zapewnień.

Gość

Andrzej Kurzela to kłamca. Parking nie został dziś (8.10) otwarty, a tak zapewniał wiceprezydent. 21.10.2018 r. skończy się mijanie z prawdą tego Pana

Gość

Do Pruszkowianin od 3 lat. Gdybys interesowal sie tym miastem to znalbys rozklad dzielnic itp. No chyba ze nasz Pruszkow traktujesz jak etap przejsciowy przed emigracja na zachod. Jak ukraincy. Jesli tak to spij sobie w wynajetym mieszkaniu, pracuj gdzie pracujesz ale o Pruszkowie sie nie wypowiadaj!

Gość

hmmm no tak parę dni opóźnienia i idealnie przed wyborami otwarcie inwestycji z pompą, na którym zaprezentuje się Pani Czyżewska (1 Gąsin-Żbików), Biskupski (1 centrum), Kurzela (5 do powiatu) i inne znakomitości z listy Pana Starzyńskiego, który za publiczne pieniądze robi sobie kampanię. Święto pieczonego ziemniaka to chyba wyżyny jego spin doktorów, którzy robią co mogą aby wykorzystać jak najwięcej publicznych pieniędzy. Najlepszy był informator 30-sto stronicowy w którym mozna się doliczyć chyba z 10 twarzy Starzyńskiego z jego imieniem i nazwiskiem + gratis jego program wyborczy! Teraz gazetkę dostarczyło się do przedszkoli i innych instytucji publicznych, a także w autobusach i dostarczają do skrzynek.... Nie ładnie Panie Starzyński...

Gość

do Mirosław 2018.10.02 16:22 nie ma to jak kultura wypowiedzi, a poza tym ,,niedasie niedasie, niedasie niedasie niedasie i nie podniecaj się aż tak, bo popuścisz buhhaaaa

Szczupak

20 lat patrzyłem na ten kibel. Nareszcie niebawem początek cywilizacji, 10 dni nikogo nie zbawi. Brawo oflimięgi że nareszcie coś z tym zrobiliście.

Śledź

Teraz przemieszczając się niemalże tylko parkingami można będzie dotrzeć z elektrowni do Nowej Stacji, Zusu, Banku, na kebsa, do PEKAESu, do SKMki, do KMki, świat Ołówkowej i Stalowej, oczywiście do ostrzelanego Zana, do Klubu motocyklowego, do Gazowni. Normalnie w szoku jestem. Jeszcze jakiś jeden parking i będzie można prosto do Tworek.

Karaś

Zabytki w postaci baszty i żółtej chaty pozostają, mam nadziej. Oczywistym z drugiej strony jest pozostawienie pseudo pawilonów z szopami obitymi papą na ich dziedzińcach.

Leszcz

A ja se dziś pojeżdziłem po parkingu, a co tam.

Gość

Nasza władza jest emanacją naszego społeczeństwa.

M

"Da się ,da się baranie wygrać wybory Nie ma lepszego od Pana Prezydenta Jana Starzyńskiego w Pruszkowie" patrzcie jaka buta przemawia przez ludzi prezydenta.

Pruszkowianin

od 3 lat. A bo co?

Beny

Do Pruszkowianina. Już kiedyś zadałem Tobie pytanie i nie uzyskałem odpowiedzi więc ponawiam, kiedy przyjechałeś do Pruszkowa?

Olo

Panie Kurzela i jak Pan teraz wyglądasz? Cóż są warte Pańskie obietnice?

Gość

Czy w Pruszkowie chociaż jedna inwestycja budowlana przebiegła bez komplikacji? Oczywiście, Centrum Starzyńskiego i Kurzeli? Nawiasem mówiąc, czy tam coś się dzieje, tzn jest jakaś kultura i sport?

Mirosław

Da się ,da się baranie wygrać wybory Nie ma lepszego od Pana Prezydenta Jana Starzyńskiego w Pruszkowie.

W pruszkowie od urod

Proponuje wszystkich znających sie "dobrze" na topografii naszego miasta pomijać milczeniem i nie klikać w ich posty i nie odpowiadać. Najechało się pruszkowiaków od miesiąca na rejstracjach zaczynających się na L / B / T. Parzniew tańszy.

Gość

PRUSZKOWIANIN-naucz się topografii miasta, a następnie przestań ubliżać mieszkańcom. Dzielnica zapomniana przez wiele lat w końcu dostaję co się należy. My też płacimy podatki i żądamy ulic, chodnikow, ścieżek rowerowych. Parking będzie służył wszystkim.

Gość

Wielkie ajwaj z powodu paru dni opóźnienia. Olaboga co za naród, kto tu się sprowadził??? Przecież krzyczycie że wolicie ZP, a teraz nagle chcecie parking? Czyli jednak kolej jest szybsza od tych śmierdzących scanii, prawda? Ładnie to tak kłamać że lepsze ZP? Przy okazji składam gratulacje dla władzy miasta Pruszkowa za dwa piękne parkingi, w tym będący na finiszu parking wielopoziomowy.

WPR

Przecież tam od ponad 2 tygodni się nic nie dzieje to skąd momentalnie te kable? W nocy ktoś położył :)

Gość

Niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię, niedasię.

Gość

Ale o co halo? Dwa artykuły wcześniej w komentarzach chcecie dalej jeździć komunikacją zastępczą... Po co Wam parking? Wyrosło pokolenie wiecznych narzekaczy na wszystko i wszystkich, roszczących sobie prawo do wszystkiego i podanego na tacy. Przykro mi mieszkać w takim otoczeniu. Ludzie ! Cieszcie się życiem! Tym co jest. Świata nie zmienicie.

Gość

Pruszkowianin to nie Żbików tylko Gąsin. Jeśli we wszystkich sprawach tak świetnie się orientujesz to nic dziwnego, że bezustannie piszesz w komentarzach takie prawie mądrości...

Pruszkowianin

To Zbikow, wiec moze poczekac. Oni i tak zyja mentalnie i urbanistycznie gdzies na poczatku XX wieku. Zreszta ten parking to bedzie pierwsza rzecz, jaka zobaczy osoba wysiadajaca z pociagu i idaca w strone Zbikowa pierwszy raz. A jak wiemy, pierwsze wrazenie bywa kluczowe - wazne, ze w tym przypadku doskonale oddajace to, co tego goscia czeka za winklem :)

ach

Jedno słowo: Ź E N A D A .

Gość

Bo tydzień temu jak pan prezydent zapowiadał uruchomienie parkingu w terminie, to tych przewodów jeszcze nie było, a teraz już są:) A autorowi tekstu chcę tylko przypomnieć, że co prawda nie jeździły pociągi, ale jeździły z przystanku obok stacji autobusy, więc parking przydałby się jak najbardziej, już dawno temu. Niestety, ale od kilku tygodni na parkingu nie ma nawet dozorcy, więc nagłe i niespodziewane pojawienie się kabli nie zostało przez nikogo dostrzeżone na czas;)

Gość

proponuje ruszyc z kraszewskiego na warynskiego, wykonac niezbedna dokumentacje, wrocic na kraszewskiego i wyslac zwyklem listem uwagi do pge na warynskiego. Bedzie najszybciej.

Gość

Tak właśnie wygląda rządzenie miastem. Nic się nie udaje, niczego nie można, wszystko jest rozbabrane i opóźnione. Ta ekipa musi odejść.

Dr.Huckenbush

A co w tym mieście, a tak naprawdę w kraju jest robione bez poślizgu. Doskonałym przykładem jak są prowadzone inwestycje są dwie inwestycje prowadzone obok siebie na ulicy Piłsudskiego w Piastowie. Na jednej z działek deweloper stawia blok z częścią użytkową na parterze i ta inwestycja "idzie jak burza", na drugiej działce UM w Piastowie stawia Ośrodek zdrowia - który dosłownie"rodzi się w potwornych bólach". Akurat przejeżdżam codziennie obok tych inwestycji, i widzę postęp prac budowlanych.

Gość

Czemu mnie to nie dziwi? W Pruszkowie nic nie mozna skonczyc w terminie. Jaki bedzie poslizg przy budowie/remoncie wiaduktu? W latach?

rasul allah

czy w naszym pieknym mieście i kraju ktokolwiek ponosi konsekwencje za ,,poślizgi'' w realizacji zadań?