27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


Archiwum

Parking „Parkuj i Jedź” w rękach gminy

Gmina Brwinów chce aby parking „Parkuj i Jedź” był bezpłatny. Jednak by wprowadzić te zmiany konieczne jest przejęcie obiektu od marszałka.

Dziś parking przy ul. Grodziskiej w Brwinowie jest prowadzony jako parking dozorowany. To oznacza, że aby zostawić tu swoje auto należy uiścić tu dodatkową opłatę. Samochodu nie można tu również zostawić w święta, bowiem obiekt jest zamknięty. Jaki jest tego efekt? Mieszkańcy Brwinowa niezbyt chętnie zostawiają tu swoje auta. Jest jednak szansa, że się to zmieni.

Parking od marszałka województwa mazowieckiego, który jest jego właścicielem chce przejąć gmina Brwinów. Dziś odpowiada ona za prowadzenie parkingu, ale jak już wspomnieliśmy jest on dozorowany. – Miejsce to mieści około 50 samochodów, a prawie nikt z niego nie korzysta. Parking jest dozorowany od godziny 5.00 do 23.00. Nie oznacza to, że jest on strzeżony. Z powodu zatrudnienia osób pilnujących tego terenu roczne koszty utrzymania wynoszą około 80 tys. zł. Obiekt znajduje się w takim miejscu, że szkoda aby się marnował. W związku z tym chcemy przejąć ten parking – mówił nam Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Zgodę na przejęcie obiektu wyrazili brwinowscy radni, którzy upoważnili burmistrza Arkadiusza Kosińskiego do zawarcia porozumienia z marszałkiem. Dzięki temu będzie można wprowadzić zmiany w zasadach funkcjonowania parkingu.

Według nowych zasad parking nadal będzie funkcjonał w trybie „Parkuj i Jedź”, ale pozostawienie tu auta będzie bezpłatne. Dodatkowo obiekt ma być czynny przez 24 godziny na dobę. Władze Brwinowa liczą, że w ten sposób uda się zachęcić mieszkańców do korzystania z parkingu i przesiadki do pociągu. Ale nie tylko. Z parkingu będzie można korzystać również wtedy, gdy ktoś będzie chciał udać się do ośrodka kultury, na pocztę czy na zakupy do pobliskich sklepów. Wymóc będzie jeden – wolne miejsce na parkingu.

Kiedy mieszkańcy będą mogli korzystać z ogólnodostępnego parkingu?  Tego jeszcze nie wiadomo. Wszystko okaże się gdy brwinowscy włodarze podpiszą porozumienie.
 


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Najpierw trzeba zwrócić za budowę, a później decydować co będzie !

Gość

Od września do jakiego pociągu ?

Gość

Jak będzie darmo to parking zamieni się w przechowalnię samochodów dla okolicznych mieszkańców i pracowników okolicznych firm Nie będzie miejsc dla tych co chcą się przesiąść do pociągu tak jak jest obecnie w Pruszkowie. Powinien zostać ograniczony czas darmowego parkowania, albo wjazd na parking za okazaniem ważnego biletu na pociąg.

brwinowianin

1) Pytanie czy parking nadal będzie monitorowany? 2) A przy okazji - co dalej z dzikim miejscem do parkowania obok Netto przy ul. Powstańców W-wy??? - powinno się to wykostkować i byłoby kolejnych kilkadziesiąt miejsc do parkowania ! Bo teraz to miejsce wygląda jak obraz nędzy i rozpaczy - kałuże, piach i błoto, które przyklejając się do kół samochodów wywożone jest na ulice ! A później NIE MA KOMU TEGO POSPRZĄTAĆ!? Miasto jak na razie w tym roku miało tylko raz czyszczone (myte) ulice!

Aro

Pruszkow frajer, wszystko dla innych, nic dla siebie, szkoda naszej mafia, przynajmniej inni się nas bali a tera wszyscy się z nas smieja

Karol

W wrześniu przewiduje katastrofę komunikacyjną.