25° Wtorek
18 Września

Śr

grodzisk.pl

Parking przy dworcu PKP zostanie przystankiem autobusowym

Na czas wielkiego remontu na kolei parking przy dworcu PKP w Grodzisku Mazowieckim będzie pełnił funkcję przystanku autobusowego dla komunikacji zastępczej. Kierowcy będą mogli parkować w innym miejscu. Szczegóły w tekście.

Remont na linii kolejowej Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Włochy zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym, że pociągi nie będą mogły poruszać się linią podmiejską wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza. Dlatego gminy musiały wyznaczyć miejsca, w których będą zatrzymywać się autobusy. W Grodzisku powstanie zatoczka na parkingu przed dworcem. 

– W nocy z 2 na 3 września zostanie zamknięta zatoczka parkingowa przy Dworcu PKP. Zatoczka ta będzie pełniła rolę tymczasowego przystanku autobusowego dla komunikacji zastępczej – poinformował wydział promocji grodziskiego urzędu.

Ale kierowcy nie muszą się martwić, że zabrano im miejsca postojowe. Gmina wydzierżawiła plac przy ul. Kościuszki, naprzeciwko starostwa. Powstaną tam dodatkowe miejsca parkingowe. Jak zapewniają włodarze nowy parking będzie bezpłatny. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

A w Pruszkowie jak zawsze Niedasie

Parzniewiak

Gdzie w Pruszkowie będzie zastępczy parking i zajezdnia dla ZP? Przed pizerią to się chyba wszystko nie zmieści?

Gość

Uff... Tytuł brzmiał groźnie. Ale na szczęście słoje z Parzniewa będą miały gdzie zaparkować swoje RDE, TKN, WRA i inne. Jak to dobrze, że ci zacni, napływowi mieszkańcy gminy Brwinów dalej będą wypierdzać swoje cuda ekologii w centrum Pruszkowa. Bez tego zaszczytu życie mieszkańca naszego miasta nie byłoby takie samo.