18° Piątek
19 Października

Sob

pruszkow.pl

Parking przy Sienkiewicza gotowy w listopadzie

Postępy na budowie parkingu park&ride przy ul. Sienkiewicza w Pruszkowie. Widać już bryłę obiektu, ale inwestycja będzie gotowa nieco później niż pierwotnie planowano.

Budowa wielopoziomowego parkingu przy ul. Sienkiewicza to jedno z najpotrzebniejszych przedsięwzięć w tym rejonie miasta. Wie o tym każdy, kto choć raz próbował zaparkowac auto w rejonie pruszkowskiego dworca PKP. Nawet teraz, kiedy ze względu na remont linii kolejowej nr 447 z przystanku kolejowego nie korzystają podróżni, wolnych miejsc do parkowania jest jak na lekarstwo.

Rozwiązaniem problemu ma być wielopoziomowy parking przy ul. Sienkiewicza. – Przy ul. Sienkiewicza stanie budynek czterokondygnacyjny, z dodatkowym poziomem do parkowania na dachu (łącznie 5 poziomów parkingowych), mieszczący ok. 474 miejsc postojowych dla pojazdów w tym: 394 dla samochodów osobowych, 10 dla motocykli, 72 dla rowerów. Ponadto budynek wyposażony będzie w stanowiska do ładowania samochodów o napędzie elektrycznym – zapewnia pruszkowski urząd miasta.

Co istotne, korzystanie z parkingu „parkuj i jedź” ma być bezpłatne.

Kiedy obiekt będzie gotowy? Niestety nieco później niż pierwotnie planowano. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pierwsze auta miały wjechać na parking pod koniec września tego roku. Z najnowszych informacji, jakie płyną z pruszkowskiego magistratu wynika, że wykonawca ma czas do 28 listopada. „Park&ride” będzie więc dostępny prawie dwa miesiące po tym, jak na tory podmiejskie powrócą pociągi.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 17

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Zzzzzz

Mieszkańcy mają trzymać nadal samochody na ulicy ,a parking pusty. Typowe myślenie cebulaków z tablicami LZA i nie zaczynającymi się od litery W.Proponuje darmowe parkowanie tylko dla mieskańców Pruszkowa i miejsce znajdzie każdy kto tu jest zamelodowany.

Gość

Dla uniknięcia parkowania na okrągło w takim obiekcie wystarczy wprowadzić regulację podobną do tej obowiazującej w P&R na Niedźwiadku. W godzinach nocnych np. od 1 do 4 za pozostawione wtedy pojazdy otrzymuje się mandat, chyba 150PLN. Można również tak jak tam dopuścić parkowanie na okrągło na najwyższej kondygnacji.

Gość22

Strabag i opóźnienie? Niemożliwe... Akurat przed wyborami będzie okazja zapytać mgr Jana o naliczone kary.

Gość

A co za gorąco....

Kierowca z osiedla

Popieram zdanie @m.m. Czas parkowania na takim parkingu powinien być ograniczony. Właściciel warsztatu z Kimatyzacją przy wylocie Stalowej już chyba ostrzy sobie zęby na miejsca dla gratów, które teraz trzyma na ulicy.

Gość

Jak zwykle opóźnienia idealnie układają się z drugą turą wyborów prezydenckich w Pruszkowie. Tak samo było z parkiem w Anielinie. Czy wykonawcy obu inwestycji zapłacą odszkodowania za opóźnienia? Czym one są spowodowane?

m.m.

Jeśli ten parking będzie bezpłatny z całkowicie wolnym dostępem stanie się natychmiast parkingiem dla najbliższych mieszkańców. Sensu poza odfajkowaniem, że zrobione i jest Park &Ride, to w takim razie dla podróżnych większego mieć nie będzie. A KM zaoszczędzą na dozorze.

Sct

Dwa miesiące? To kiedy tory będą dobre? Mi wychodzi trzy miesiące od 01.09...

Gość345

już pomijając, że nawet nie tknięto się kładki na początku ul. 3-maja, ani przejścia pod torami obok wiaduktu.

Gość345

"a co z parkingiem po drugiej stronie?" Jak to co, to już strona północna Pruszkowa, która włodarzy wogóle nie obchodzi. Na Żbikowie nie potrafią porządnego placu zabaw wybudować, ważne aby magazyny i fabryki były dostarczające pieniądze.

Gość

No tak przecież w Listopadzie są wybory.Park Anielin otwarcie z tego co pamiętam też ma być w Listopadzie.

Wilku

Tunel pod torami na Gąsinie będzie gotowy w pierwszym kwartale 2019 roku. Info z oficjalnego pisma z Urzędu Miasta.

Gość

Takich parkingów w Pruszkowie powinno być z 10. Co najmniej kilka można zbudować przy torach na Plantowej.

Anka z Gąsina

a co z parkingiem po drugiej stronie? sprawdzić warto też termin zakończenia prac jeśli chodzi o tunel na Gąsinie i czy PKP nie złapało opóźnienia w przywracaniu pociągów na tory...?

Gość

Bo STRABAG nachapał tyle robót i nie wszedł na budowę w planowanym terminie. Tak było z Al. Jerozolimskimi ( wąskie gardło), i z Al. Wojska Polskiego.

Gość

E tam pociagi i tak będą miały obsuwę więc spoko. Mam nadzieję że jak parking ruszy to to buractwo ci parkuje na zatokach przystankowych zniknie. Chociaż znając życie to może nie bo będzie za daleko na peron iść.

Gość

Jakby zaczęli o czasie, to by opóźnienia nie było.