27° Środa
19 Września


Gmina Michałowice

Parking w Regułach obok WKD zostanie rozbudowany

Gmina Michałowice ogłosiła przetarg na drugi etap budowy parkingu „Parkuj i Jedź”, który znajduje się w sąsiedztwie Urzędu Gminy Michałowice, niedaleko przystanku WKD i istniejące już parkingu (patrz wyżej na mapę).

O tym, że powstanie ten parking pisaliśmy już w styczniu tego roku kiedy gmina Michałowice otrzymała dofinansowanie na ten cel. Wynosi ono 1,1 mln zł. „Parkuj i Jedź” powstanie w rejonie budynku urzędu gminy, posterunku policji i niedaleko przystanku WKD. Będzie miał 114 miejsc parkingowych, w tym pięć dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Co ciekawe, znajdzie się tam jedno miejsce przeznaczone do ładowania samochodów elektryczny i dwa stanowiska do ładowania rowerów elektrycznych. Liczba ogólnych miejsc dla rowerzystów wyniesie 45.

Będzie to nieogrodzony parking, dostępny nieodpłatnie dla wszystkich. Oświetlenie pojawi się na całej powierzchni placu. Dodatkowo zainstalowane zostaną trzy kamery monitoringu. Nie zabraknie też systemu monitorowania „zajętości” parkingu z informacją o ilości wolnych miejsc. Pojawi się też 16 ławek, w tym cztery z możliwością indukcyjnego ładowania telefonów.

– Inwestycja ma na celu usprawnienie działania systemu komunikacji zbiorowej (obsługa przystanku kolejowego WKD Reguły, obsługa Roweru Gminnego) poprzez poprawienie dostępu do infrastruktury parkingowej dla podróżujących w systemie „Pakuj i Jedź”. Inwestycja przyczyni się również do zwiększenia wykorzystania transportu publicznego względem samochodowego, a tym samym do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń powietrza oraz zmniejszenia poziomu hałasu – czytamy w programie funkcjonalno-użytkowym.

Dodatkowym celem planowanej Inwestycji będzie stworzenie miejsca spotkań dla mieszkańców poprzez odpowiednie zaprojektowanie i wykonanie południowej części parkingu.

Termin wykonania obiektu określono w umowie do końca listopada tego roku.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Danusia

Byle by się nie zapadał jak komisariat zaraz po wybudowaniu. Plus dla gminy za starania nie tylko na papierze.

Gość

najlepsza gmina w okolicy

Gość

Jaki ma to sens w sytuacji gdy już istniejący parking (etap I) ma wystarczającą pojemność?

Gość

To "centrum" Regul zaczyna wygladac calkiem rozsadnie. I propsy za mapke. Bardzo fajna wiadomosc :)

Gość

Mam nadzieję że miejsca parkingowe dla aut będą normalnych rozmiarów a nie jak na parkingu przy Urzędzie Gminy - z trudem daje się manewrować

TOM_w_PASKI

To jest prawdziwy parking a nie jak ten w Piastowie na Hallera który ze zwykłej ulicy został ochrzczony na park&ride na potrzeby wyciągnięcia dotacji Unijnych