27° Niedziela
22 Lipca

Pon

Wt

Śrmazowieckie.com.pl

Parkingi Kolei Mazowieckich będą bezpłatne

Koleje Mazowieckie wprowadzają zmiany w funkcjonowaniu parkingów „park&ride”. Od kwietnia kierowcy będą mogli z nich korzystać bezpłatnie.

To spora rewolucja w myśleniu o organizacji „parkuj i jedź” w wykonaniu KM. Ideą budowy takich parkingów było bowiem zachęcanie kierowców do przesiadania się z aut do pociągów. Kłopot polegał na tym, że ta zachęta nie było jednoznaczna. Za korzystanie z parkingów trzeba było płacić.  Kwartalny abonament kosztował 40 zł, miesięczny 20 zł, jednorazowy wjazd 3 zł. Za pozostawienie swoich  jednośladów płacić musieli też rowerzyści. Od kwietnia „park&ride” należące do Kolei Mazowieckich mają być darmowe.

– Z dniem 1 kwietnia 2018 r. przestaną obowiązywać dotychczasowe zasady korzystania z parkingów „Parkuj i Jedź” w lokalizacjach: Błonie, Brwinów, Celestynów, Mińsk Mazowiecki, Ożarów Mazowiecki, Radom, Siedlce, Teresin i Żyrardów. Od dnia 1 kwietnia 2018 r. parkingi „Parkuj i Jedź” będą funkcjonować w otwartej formule, bez dozoru i bezpłatnie z dostępnością dla wszystkich posiadaczy pojazdów osobowych i rowerów, przez całą dobę siedem dni w tygodniu bez konieczności posiadania biletu – informuje Jolanta Maliszewska z biura prasowego KM.

Tę zmianę w pełni będzie można odczuć zapewne dopiero we wrześniu, kiedy to planowany jest finał zasadniczych prac remontowych na podmiejskiej linii kolejowej nr 447. Przypomijmy, że wówczas na szlak mają powrócić pociągi KM i SKM, a pasażerowie znów będą mogli korzystać z nieczynnych obecnie stacji m.in. w Brwinowie czy Pruszkowie.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

>1 kwietnia

Gość

Gniję, bo myślałem że te parkingi po prostu są bezpłatne za okazaniem biletu i tyle w temacie xD koleje mazowieckie(specjalnie z małej)mają najdroższe bilety w polsce jeżeli chodzi o przewoźników regionalnych i jeszcze na parkingach przycinali xD

Gość

„Parkuj i Jedź” za darmo w lokalizacjach: Błonie, Brwinów, Celestynów, Mińsk Mazowiecki, Ożarów Mazowiecki, Radom, Siedlce, Teresin i Żyrardów heh a co z resztą?

Gloria

a kto będzie je sprzątał i utrzymywał? Bo jesli chodzi o Brwinów to na czystość liczyć nie można za czasów panowania b.kosińskiego.

Gość

Niech nikt nie sądzi, że to z dobroduszności się stało. Na parkingu pracują panowie dozorujący, którzy muszą być opłacani. Ale tak niskie opłaty parkingowe nie pozwalały na to, by te parkingi samo się finansowały. Kolej dopłacała do obsługi parkingów. Dlatego panowie zostają zwolnieni z pracy. Więc to będzie po prostu zwykły parking, gdzie sobie każdy może wejść i wyjść. Samochód nie będzie pilnowany przez nikogo. Coś za coś.

Gość zdrówko

W Grodzisku Maz parking przed szpitalem płatny, a na kolei bezpłatny. Koto jest ważniejszy - podróżny czy chory ? W mieście przyszłości władza dba o chorych.

m.m.

Korzystanie z parkingów powinno być jakoś kontrolowane, nie płatne - świetnie, tak powinno być ale dla przesiadających się na pociąg. W innym przypadku parkingi staną się dogodnym miejscem parkingowym dla mieszkańców najbliższych domów/bloków i nijak nie będą sprzyjać przesiadkom na transport zbiorowy.

Gość

SUPER!

Gość

A co z parkingiem w Ursusie na Osiedlu Niedźwiadek??

Gość

No to w Brwinowie okolice ronda będą już totalnie zakorkowane, genialne posunięcie